Ariva HDplayer 110

murphy

New member
Mam jeszcze takie dziwne pytanie do użytkowników Arivy. Czy Wasza "Arivka" też się od razu "włącza" (niebieskie światełko kontrolne) od razu po podłączeniu zasilania (jeśli jest z tyłu obudowy ustawione na "I") ? Np. wyłączam na na noc wszystkie urządzenia na listwie. Gdy rano włączam listwe, wszystkie urządzenia przechodzą w stan czuwania (czerwone światełko), a Ariva od razu w niebieskie (czyli włączona). I muszą ją wyłączać pilotem. Troche bez sensu.
 

cangre

New member
murphy napisał:
Mam jeszcze takie dziwne pytanie do użytkowników Arivy. Czy Wasza "Arivka" też się od razu "włącza" (niebieskie światełko kontrolne) od razu po podłączeniu zasilania (jeśli jest z tyłu obudowy ustawione na "I") ? Np. wyłączam na na noc wszystkie urządzenia na listwie. Gdy rano włączam listwe, wszystkie urządzenia przechodzą w stan czuwania (czerwone światełko), a Ariva od razu w niebieskie (czyli włączona). I muszą ją wyłączać pilotem. Troche bez sensu.

Niestety u mnie tak samo.

pozdrowienia
 

robax

New member
changelog.txt

Firmware V151101211UPNP
add: Czech and Hungarian OSD

Firmware V151101209UPNP
add: UPnP support. Subtitles are not available for movies in UPnP mode.
 

biochip

New member
problemy z FLAC

cangre napisał:
u mnie wszytko dziala ok. Przetestowalem na materiale z Twojego linka.

pozdr
ok. dzięki. Pewnie moja Ariva zgłupiała. Zanim pojawiły mi się problemy z odtwarzanie FLAC, któregoś razu odpaliła z wiatrakiem rozkręconym na pełne obroty, menu też się wtedy zamuliło- może to jest przyczyna. Spróbuję wgrać jej jeszcze raz nowy soft.

Wgrałem jeszcze raz soft ze strony, niestety jak FLAC-ki nie działały tak nie działają :(
 
Ostatnia edycja:

lukaszkrk

New member
Pochi napisał:
Witam

Mogły ktoś zrobić parę fotek lub nagrać filmik jak wygląda, działa menu i wygląd, obsługa napisów.
Jestem już prawie zdecydowany na arive ale martwią mnie te w/w wizualne aspekty. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam


3 minutowy filmik z menu oraz odtwarzaniem filmu. Głos słabej jakości - miałem dość mocno ściszone na TV.

hotfile.com/dl/20730564/01a7cf3/P1020553.avi.html
 

rufi01

New member
witam

mam pytanie odnośnie arivy: chciałbym "wypuścić" dzwięk DTS kablem optycznym do komputera i słuchać z karty muzycznej, czy ma ktoś tak podłączone? jeśli tak to do jakiej karty?
czy za pomocą SOUNDBLASTER X-FI XTREME AUDIO da się zrealizować takie połączenie?
 

lukaszkrk

New member
logujesz sie telnetem
login: root
bez hasla

edytujesz badz tworzysz plik NetworkBrowser.ini w /usr/local/etc/dvdplayer

------------------------
[MAIN]
num=1
[0]
label='nazwa_skrotu'
id='Gość' <--- nazwa użytkownika u mnie konto goscia bez hasla
pw='' <--- haslo konta j.w
domain='GRUPA_ROBOCZA'
hostname=''
ip1=0
ip2=0
ip3=0
ip4=0
-----------------------
 

szperaczz

New member
lukaszkrk napisał:
logujesz sie telnetem
login: root
bez hasla

edytujesz badz tworzysz plik NetworkBrowser.ini w /usr/local/etc/dvdplayer

------------------------
[MAIN]
num=1
[0]
label='nazwa_skrotu'
id='Gość' <--- nazwa użytkownika u mnie konto goscia bez hasla
pw='' <--- haslo konta j.w
domain='GRUPA_ROBOCZA'
hostname=''
ip1=0
ip2=0
ip3=0
ip4=0
-----------------------

Ok ale nie wiem jak korzystać z telnetu i co to w ogóle jest
 

robax

New member
pytanko

może ktoś wie gdzie można kupić Ariva HDplayer 110 z modułem WI-FI od reki w Trójmieście, czy tylko zostaje internet.

Jeśli tylko internet to jaki sklep?
 

BoloJang

New member
Czy ta wersja z WiFi różni się od zwykłej (ma już wbudowany moduł wifi)? Czy to poprostu zwykła wersja + moduł wifi na usb? Poza tym, czy ten moduł wifi to jest oryginalny fergusona czy jakiś inny?

Mam jeszcze pytanie czy arriva dobrze sobie radzi z wyświetlaniem obrazów jpg w dużych rozdzielczościach tj. powyżej 10MPix (głównie chodzi mi o szybkość wyświetlania i jakość skalowania do rozdzielczości fullHD)?
 

Gie

Member
Bez reklam
Moduł WiFi to najprawdopodobniej "zwykła" karta na USB. Na stronie Fergusona są sterowniki do tej karty. Pewnie wystarczy dowolna karta WiFi na USB + sterowniki dla Linuksa. Prawdopodobnie to ta karta.
 

sbapol

New member
W instrukcji jest,że działa Realtek 8187B w standardzie G i 8709 w N,nie wiedziałbym gdzie to kupić,więc zamówiłem z WIFI ze sklepu co to kolega wyżej podał, akurat dzisiaj do 24:00 jest promocja.W opisie było podane,że jest N i mam nadzieję,że to będzie ta karta.Mam routerek działający w N w paśmie 5Ghz,więc powinno działać dobrze.
 

greys

New member
grzesch napisał:
Dzisiaj (oj, już po północy) czyli wczoraj :) dotarło do mnie te "cudo". Po prawie 3 godzinach katowania mogę co nie co powiedzieć o tym sprzęcie.
Dysk 320GB Toshiba 2.5'' + pendrak Patriot XTreme 8GB
Może na początek plusy:
- menu bardzo intuicyjne
- wyłącza zasilanie dysku (pendraka) po wyłączeniu z pilota
- bardzo podoba mi się działanie przycisku power (jeden klik - wychodzimy z każdego poziomu do głównego menu; drugi klik - wyłączamy urządzenie)
- bardzo szybkie przechodzenie do następnego/poprzedniego pliku podwójnym kursorem (w trybie film)
- bardzo szybkie przewijanie 30 sekundowe (wręcz express) !!!
- bezproblemowe przesuwanie napisów (góra/dół) oraz powiększanie/pomniejszanie (srt)
- w DVD iso możliwa zmiana napisów, audio i dostęp do menu
- dźwięk podawany jednocześnie na wyjście cyfrowe jak i audio (chinch)
- downmix DTS do stereo (chociaż ja mam ampli)
- wentylatorek prawie niesłyszalny
- jakość obrazu na moim TV przy tych samych filmach w porównaniu do Manty wyraźnie lepsza
- bardzo dobrze przemyślana regulacja jasności i kontrastu z podglądem na pełnym ekranie

Minusy:
- złe skalowanie Menu (przesunięte w lewo obcina ikonki z plików) Dziwne to trochę bo zmiana formatu obrazu nic nie daje (zresztą Ferdek FX-7600 ma to samo); film jest już ok
- brak możliwości przeskoku podwójnym kursorem do następnego pliku audio (trzeba strzałką w dół i ok)
- przy plikach flv brak możliwości przewijania i przeskoku po 30 sekund (zamraża obraz, dźwięk idzie)

To tak na gorąco.
Nie mogę mówić o jakości HD obrazu z racji mojego TV ale jak będę miał dostęp do sąsiadowego Aquosa to sprawdzę jak chodzi HDMI i obraz.
Największy bitrate jaki testowałem to zwiastun Avatar:
Bez problemu zarówno z dysku jak i z pena

Jeśli chodzi o różnorodność plików to chyba najlepszym testerem są teledyski wszelkiej maści. "Przeleciałem" 126 różnych teledysków i w jednym nie odtworzył dźwięku (kodek ADPCM).

Jak dla mnie - super sprzęcik. Mogli by trochę w środku Menu poprawić bo takie szare i czcionka z listą plików ciut za mała.

Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę sieć i napęd zewnętrzny.

EDIT:
W instrukcji pisze, że dyski i peny podłącza się/odłącza przy wyłączonym zasilaniu - ktoś na innym forum pisze, że dysk 2,5'' chodził mu i nagle przestał działać w Arivie (w kompie chodzi normalnie).
Więc uwaga na ten szczegół !!!

Mam pytanie. Czy testowany dysk ma dodatkowy zasilacz czy jest zasilany z usb. W instrukcji jest info o możliwych problemach z obsługą dysków zewnętrznych bez osobnego zasilacza . Posiadam dwa wd passporty i jeśli Ariva ich nie obsłuży to klops. Proszę o opinie posiadaczy jak to wygląda w praktyce.
 

Kijek1

Member
greys napisał:
Mam pytanie. Czy testowany dysk ma dodatkowy zasilacz czy jest zasilany z usb. W instrukcji jest info o możliwych problemach z obsługą dysków zewnętrznych bez osobnego zasilacza . Posiadam dwa wd passporty i jeśli Ariva ich nie obsłuży to klops. Proszę o opinie posiadaczy jak to wygląda w praktyce.
Posiadam WD element 2,5" 320gb, i niestety są problemy. Pisałem o tym parę postów temu. Zmiana klastra jednak nic nie dała. Teraz testuję z zasilaczem. Kabel Y i do niego podłączony zasilacz sieciowy USB 5V 500mA. Jak na razie, po obejrzeniu paru filmów ok. W tym tygodniu będę miał dark knight 1080p 30gb, i wtedy zobaczymy. Koszt takiego zasilacza, to około 20zł (na allegro są nawet jakieś chińczyki po 2zł).
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
z zalozenia dyski powyzej 160GB bez zasilania zewnetrzenego to spore ryzyko ... i mnie jakos nie dziwi ze macie problemy z dyskami 320GB zasilanymi tylko z usb ... dlatego osobiscie mam 500gg z zasilaczem a jko przenosny 60gb wd passport i jest git ... ariva dziala i z jednym i z drugim
 

greys

New member
Kijek1 napisał:
Posiadam WD element 2,5" 320gb, i niestety są problemy. Pisałem o tym parę postów temu. Zmiana klastra jednak nic nie dała. Teraz testuję z zasilaczem. Kabel Y i do niego podłączony zasilacz sieciowy USB 5V 500mA. Jak na razie, po obejrzeniu paru filmów ok. W tym tygodniu będę miał dark knight 1080p 30gb, i wtedy zobaczymy. Koszt takiego zasilacza, to około 20zł (na allegro są nawet jakieś chińczyki po 2zł).

Dzięki wielkie
 

lukaszkrk

New member
slr napisał:
A probowales jakos dodac ip z poza LAN jakis WANowy adres?

Ja np mam tak ze serwer z danymi mam poza siecia w mieszkaniu na innej adresacji ale w jednym szkielecie i z kompa tam lacze sie poprostu podajac start > uruchom > \\ip

Testowales moze takie polaczenia?

niestety nie mam takiej mozliwosci ( mam tylko jeden adres zew ), mozesz sprobowac w tym pliku co wczesniej podawalem dopisac np dla 192.168.1.100

ip1=192
ip2=168
ip3=1
ip4=100

moze sie uda :)
pzdr
 
Do góry