Ariva HDplayer 110

takelick

New member
erni111 napisał:
witam moje najwazniuejsze pytanie dotyczace ARIVY to czy jak wrzuce film BLU RAY na dysk czyli ok 25 do 50 G to czy on pdtworzy bez problemu ten film? z plikow lub z obrazu ISO? z gory dziekuje za odp!!! myslalem nad WD live ale chyba zrezygnuje jesli ARIVA odpali mi BLU RAY Z dysku pozdrawiam


WD Live to potrafi?
 

monsanto

New member
Witam

Od kilku dni użytkuję ten sprzęt i jak na razie jestem z niego zadowolony. Irytują mnie w nim tylko dwie rzeczy:
1) nie mogę wywołać menu filmu DVD podczas jego oglądania, za każdym razem jak chce to zrobić to muszę uruchomić film od początku,
2) brak możliwości przeskoczenia do następnego rozdziału filmu DVD za pomocą strzałek, działa tylko GOTO.
 

krzyno

New member
monsanto napisał:
Witam

Od kilku dni użytkuję ten sprzęt i jak na razie jestem z niego zadowolony. Irytują mnie w nim tylko dwie rzeczy:
1) nie mogę wywołać menu filmu DVD podczas jego oglądania, za każdym razem jak chce to zrobić to muszę uruchomić film od początku,
2) brak możliwości przeskoczenia do następnego rozdziału filmu DVD za pomocą strzałek, działa tylko GOTO.
pkt 1 mnie zmartwił, nie oglądam divx, xivid itp. jedynie dvd, rozumiem że przed odpaleniem filmu można ustawić parametry z pozycji menu filmu ?

To co mi się nie podoba w tym pleyerku to to, że czytnik kart i oba usb są z boku. Jedno usb mogli dać na tylnym panelu z resztą gniazd, przecież nie ma wbudowanego dysku i trzeba go pod niego podpiąć, estetycznie może i dobrze że nie widać otworków, ale pod względem ergonomii było by lepiej gdyby czytnik był z przodu razem z jednym portem usb (można było zrobić jakąś klapeczkę). Gdyby tak go skonstruowali prawdopodobnie już bym go zamawiał, jednak dalej się zastanawiam. Może macie jakąś propozycję, która by mi podpasowała, głównie miał by służyć do odtwarzania muzyczki mp3 (ważne aby jakość była dobra), zdjęć, filmów dvd. Był by podpięty pod plazmę przez hdmi i ampli cyfrowo, może być z wifi, ale nie musi. Dysku nie musi mieć, zewnętrzny załatwia wszystko, mam teraz WD 3,5" 1 TB.
 

grzesch

New member
Natknąłem się na dziwną rzecz podczas próby ogladania filmu Matrix.
Dźwięk w tym filmie jest AAC 5.1 . Problem polega na tym, że amplituner nie rozpoznaje tego dźwięku jako DD i nie przełącza się w DD. Mało tego, działa tylko kanał centralny i subbufer; w pozostałych leci jakby ciche echo. Nic nie daje zmiana w Arivie z trybu RAW na LPCM jak również jakiekolwiek zmiany w ampli.
Czy sprawdzaliście pliki mkv + aac 5.1 ?

Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,85 GB
Czas trwania : 2h 16 min.
Całkowita przepływność bitów : 8.246 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-04-11 18:19:59
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.2.0 ('Turn It On Again') built on Mar 4 2008 12:58:26
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : Baseline@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Nie
Ustawienia formatu, poklatkowy : 1 klatka
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 16 min.
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Nie
ID kodeka : A_AAC
Czas trwania : 2h 16 min.
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Rear: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
 

erni111

New member
ponawiam pytanie!!! wiatrak ty jestes oibyty w tym moze ty wiesz jak z ARIVA jest?
czytalem ze wd czyta obraz iso z BLU RAY wiec pytanie czy ktos prubowal juz w ARIVIE? prosze o odp
 

monsanto

New member
slr napisał:
Apropo pkt. 2, mowisz o strzalkach >>| czy zwyklych >> ?

Co do pkt 1 czy sprawdzales to tez na innych filmach? Bo wcześniej tutaj ludzie mowili ze menu dziala...

>>| powodują przejście do kolejnego pliku w katalogu a >> powodują przyśpieszenie odtwarzanego filmu.

Menu działa, ale jak chcesz do niego wejść ponownie gdy oglądasz już film, to musisz go uruchomić jeszcze raz żeby menu się pojawiło.
 

grzesch

New member
wiatrak napisał:
A niby czemu amplituner dźwięk AAC miałby traktować jako DD? To są przecież różne kodeki audio... :rolleyes:
No wiem, może źle się wyraziłem. Jak taki dźwięk aac 5.1 zostanie potraktowany przez ampli - bo teraz to nawet stereo nie jest. Ewentualnie jak przerobić aac 5.1 do DD 5.1 . Użyłem TotalVideoConverter oraz Xilisoft Video Converter Platinium żeby wyciągnąć dźwięk i przerobić do AC3 5.1 . Efekt jest ten sam: mam plik AC3 5.1 ale brzmi jakby kanały były pozamieniane i dodatkowo jakby 4x szybciej był odtwarzany.


EDIT:

Jako, że jestem uparty - więc zagryzłem temat i udało się.
Do wyciągnięcia i przeróbki dźwięku z plików mkv + aac do ac3 użyłem OJOsoft Audio Converter (pełne wsparcie dla plików mkv). Po uzyskaniu ac3 5.1 wmiksowałe z powrotem w plik mkv przy użyciu mkv toolnix.
 
Ostatnia edycja:

Marecki78s

New member
Problem z Ariva HD Player 110

Witam
Mam 'mały' problem z ustawienie wysokiej rozdzielczości w odtwarzaczu Ariva, na tv lcd sony KDL-40V5610.
Otóż raz na 10-15 razy tv wykryje 1080p, reszta to marne 480p.
Nie pomaga zmiana kabelków od kolegi, który ma także Arivę - u niego odtwarzacze (obydwa) śmigają bez problemów.
Testowałem u siebie dwa urządzenia i ten sam problem z 1080p...

Tv posiada 4 gniazda hdmi, więc wszystkie przetestowałem z tym samym rezultatem - 480p...
Przeczytałem dokładnie instrukcje i odtwarzacza i tv sony. Nigdzie nie ma ustawienia, które mogłoby powodować takie objawy.
Dodatkowo, razy czy dwa razy, przełączyło mi się samoczynnie, podczas chodzenia po menu Arivy z 1080p na 480p. Na domiar złego w trybie 480p nie ma dźwięku.
Udało mi się oglądnąć dwa filmy w formacie mkv - obraz piękny, dźwięk to samo - zero zastrzeżeń - wszystko w 1080p.

pozdr.
 

luka80

New member
witam
wymieniłem wd1 na arive, dzisiaj dostałem paczkę i tutaj chciałem zapytać czy wyjście optyczne u was też nie jest zaślepione?
wieczorem przetestuje sprzęt
 

sulko

Member
sulko napisał:
Witam. Zamieniłem starego xboxa na Arive i fillmy hd dźwięk i obraz jest ok, mam problem tylko z dźwiękiem z mp3 po sieci jest fatalnej jakości. Stary xbox odtwarza o niebo lepiej. Sprawdzę jeszcze z pendriva. Nie widzę tam wielu ustawień, strasznie ubogo w porównaniu XBMC. Nie doczytałem się czy ktoś ma problem z mp3, chciałbym się upewnić czy to ogólna czy tylko mojej arivy przypadłość

Odpowiem sobie sam może się komuś przyda. Miałem włączony tryb nocny po wyłączeniu dźwięk jest żyleta :).Coraz bardziej podoba mi się ariva. W tej prostocie jest jakąś metoda, najważniejsze że działa bezproblemowo
 

distri

New member
Dzwięk po hdmi

Czy można podłączyć ARIVE 110 do amplitunera HK 255 po hdmi i nie korzystać z wyjścia optical.Jednym zdaniem czy po hdmi jest podawany dzwięk i jakiej jest jakości?
 

dest

New member
slr napisał:
Kolego HDMI to video/audio :) cyfrowe.

HDMI (ang. High Definition Multimedia Interface - multimedialny interfejs wysokiej rozdzielczości) jest cyfrowym interfejsem dla sygnału audio/wideo zdolnym przesyłać pełen strumień danych bez kompresji. (zrodlo Wikipedia)
http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

Jezeli posiadasz TV z paroma HDMI i TV posiada wyjscie optyczne to najlepiej zrobic tak ze ARIVE, np kosole do gier, DVD, itd podpinasz HDMI kablami do TV a z TV puszczasz optycznym kablem dzwiek na amplituner i tyle :) wszystko leci w cyfrowej jakosci bez komplikacji.
wcale nie jest najlepiej podlaczac arive do tv a pozniej do ampli bo jesli zalezy ci np na dzwieku dts to juz ci go tv nie wypluje ;)
 

distri

New member
Ariva 110 a dzwięk hdmi

Ja tylko chciałbym wiedzieć czy dzwięk po hdmi nie będzie gorszy niż po optyku lub coax(mam w ampli 3 wejścia hdmi i w tv 3 hdmi więc chciałby ograniczyć ilość kabli bo mam dosyć dużo sprzętu i wife denerwuje coraz wieksza ilość przewodów)
 

fonu

New member
Marecki78s napisał:
Witam
Mam 'mały' problem z ustawienie wysokiej rozdzielczości w odtwarzaczu Ariva, na tv lcd sony KDL-40V5610.
pozdr.


Czy ktoś kto ma Arive posiada podobny problem?
temat szczególnie dotyczy w/w TV.


Co może być przyczyną takiego a nie innego zachowania się TV,
kabel? słaby sygnał na HDMI w związku z tym...

sugestie ? pomysły?
 

krecio

Member
fonu napisał:
Czy ktoś kto ma Arive posiada podobny problem?
temat szczególnie dotyczy w/w TV.


Co może być przyczyną takiego a nie innego zachowania się TV,
kabel? słaby sygnał na HDMI w związku z tym...

sugestie ? pomysły?


Miałem ten problem. Rozwiązanie jest banalnie proste. Trzeba czytac dokładnie instrukcję oraz to forum. Po prostu chodzi o kolejność podłączania poszczególnych klocków. Otóż do wyłączonej z sieci ARIVY podpina sie co się posiada. Następnie playerek jest włączany i na końcu uruchamiamy TV. U mnie w tej kolejności wszystko działa bez problemów. Przedtem, owszem pojawiało się 480p. I nic więcej. Dzwięku też nie było. A teraz jest i obraz i dzwiek i działa jak nalezy.
 

dest

New member
nie, mam tv ktore nie wypuszczaja z siebie DTS ;) sygnal wchodzi do tv i tam ginie, natomiast DD ac3 i takie inne przechodza;)
 

Marecki78s

New member
krecio napisał:
Miałem ten problem. Rozwiązanie jest banalnie proste. Trzeba czytac dokładnie instrukcję oraz to forum. Po prostu chodzi o kolejność podłączania poszczególnych klocków. Otóż do wyłączonej z sieci ARIVY podpina sie co się posiada. Następnie playerek jest włączany i na końcu uruchamiamy TV. U mnie w tej kolejności wszystko działa bez problemów. Przedtem, owszem pojawiało się 480p. I nic więcej. Dzwięku też nie było. A teraz jest i obraz i dzwiek i działa jak nalezy.

Podłączyłem dokładnie tak, jak opisałeś.
Po pierwszym uruchomieniu rzeczywiście było 1080p, ale już po wyłączeniu i powtórnym włączeniu 480p.

Przecież nie na tym to polega, aby każdorazowo wyłączać tv przed włączeniem Arivy?

Dzisiaj odesłałem urządzenie. Poszukam coś innego.
Np. Xtreamer, lub WD - ostatnio trochę potaniały.
 
Do góry