Ariva HDplayer 110

tooniek

New member
pol77 napisał:
Prawdopodobnie będzie to RTL8191SU. Na stronie fergusona w dziale download są sterowniki właśnie dla takiego chipsetu.

Takiej odpowiedzi wlasnie szukalem. W instrukcji jest wpisany (odnosnie sieci N) Realtek 8709, ale po szybkiej analizie okazalo sie, ze taka karta nie istnieje...

W desperacji zaczalem szukac alternatywy dla brzydkiego 15-metrowego kabla idacego po elewacji i zaczalem sie zastanawiac nad puszczeniem ethernetu przez 230V...

Pozdrawiam
 

grzesch

New member
tooniek napisał:
Takiej odpowiedzi wlasnie szukalem. W instrukcji jest wpisany (odnosnie sieci N) Realtek 8709, ale po szybkiej analizie okazalo sie, ze taka karta nie istnieje...

W desperacji zaczalem szukac alternatywy dla brzydkiego 15-metrowego kabla idacego po elewacji i zaczalem sie zastanawiac nad puszczeniem ethernetu przez 230V...

Pozdrawiam
Tu jest nasz goguś:
http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=48&Level=5&Conn=4&ProdID=229

Jest to typ N, więc mam nadzieję, że będzie w dobrej cenie - albo jakaś alternatywa.

sulko napisał:
Witam. Zamieniłem starego xboxa na Arive i fillmy hd dźwięk i obraz jest ok, mam problem tylko z dźwiękiem z mp3 po sieci jest fatalnej jakości. Stary xbox odtwarza o niebo lepiej. Sprawdzę jeszcze z pendriva. Nie widzę tam wielu ustawień, strasznie ubogo w porównaniu XBMC. Nie doczytałem się czy ktoś ma problem z mp3, chciałbym się upewnić czy to ogólna czy tylko mojej arivy przypadłość

Sprawdzałem przed chwilą - mp3 z pena i po skrętce chodzą identycznie - patrz b.dobrze
 
Ostatnia edycja:

jarek20

New member
Dzięki grzesch że opisałeś sposób udostępniania folderów w sieci (miałem sie za to sam zabrać, ale mnie wyprzedziłeś-walczyłem z tym prawie 2 godziny ale się udało) A co do pleyerka to całkiem nieźle dzała. Jedynie do wielkich minusów zaliczam długość kabla od zasilacza. Mogli już dać z pół metra więcej a było by całkiem dobrze.
 

grzesch

New member
jarek20 napisał:
Dzięki grzesch że opisałeś sposób udostępniania folderów w sieci (miałem sie za to sam zabrać, ale mnie wyprzedziłeś-walczyłem z tym prawie 2 godziny ale się udało) A co do pleyerka to całkiem nieźle dzała. Jedynie do wielkich minusów zaliczam długość kabla od zasilacza. Mogli już dać z pół metra więcej a było by całkiem dobrze.

No ja trochę krócej (koło godziny):eek:. No ten minus akurat da się poprawić. Mnie najbardziej irytują póki co 3 rzeczy:
1. Złe skalowanie obrazu po componencie (obraz przesunięty w lewo)
2. Brak przewijania listy plików stronami (pageup, pagedown)
3. Przy plikach audio brak przejścia do następnego/poprzedniego pliku podwójną strzałką (obok setup)

Ktoś wcześniej pytał o wznawianie odtwarzania poprzez sieć od ostatniego momentu - działa nawet po wyłączeniu zasilania.
I to jest dla mnie wielki plus (wiem ile było zachodu w Mantach, żeby to odpalić)
 

kaszpir

New member
grzesch napisał:
No ja trochę krócej (koło godziny):eek:. No ten minus akurat da się poprawić. Mnie najbardziej irytują póki co 3 rzeczy:
1. Złe skalowanie obrazu po componencie (obraz przesunięty w lewo)
Aby ludzi nie wprowadzać w błąd. Ariva nie ma wyjścia component tylko composite ... A to jest olbrzymia różnica ... Podłączenie przez złącze composite to najgorsze z możliwych podłączenie (najniższa jakość obrazu).
 

jarek20

New member
Niby najniższa ale nie każdy ma najnowszy telewizor. Ja sam mam 100Hz Thomsona CRT podłączonego właśnie tak jak wyżej opisano, ale co ciekawe obraz jest wyśrodkowany ładnie. Jakość też pewnie zależy od kabla. Ja podłączyłem nie oryginalnym ale innym, lepszym jakościowo i jest wszystko ok.
 

pol77

New member
Mam pytanie odnośnie udostępniania po lanie.
Na stronie fergusona jest tutorial jak to zrobić w winxp prof.
Napisano że zalecane jesy wyłączenie prostego udostepniania.
A jak sie ma sprawa z winxp home gdzie nie można wyłaczyc tej funkcji?
Czy ktos z posiadaczy Arivy łączył się po lanie z winxp home?
 

grzesch

New member
kaszpir napisał:
Aby ludzi nie wprowadzać w błąd. Ariva nie ma wyjścia component tylko composite ... A to jest olbrzymia różnica ... Podłączenie przez złącze composite to najgorsze z możliwych podłączenie (najniższa jakość obrazu).

Oczywiscie masz rację, w Arivie jest composite. Nie zmienia to jednak faktu, że źle skaluje obraz - sprawdzałem na 2 crt (21'' 50Hz i 32'' 100Hz) i użyłem 2 różnych kabelków (w tym podwójnie ekranowany, złocone styki). Efekt ten sam :sad:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jakość obrazu na wyjściu kompozytowym zależy od jakości przetworników odtwarzacza oraz od jakości układów telewizora. Problem z tym sygnałem polega na tym, że informacja o luminacji oraz chrominacji są zespolone. Taki sygnał jest w telewizorze poddawany obróbce, która przewiduje rozdzielenie luminacji i chrominacji. Dlatego też obraz nie jest tak ostry, jak w przypadku sygnału, gdzie te informacje są przesyłane osobno.

Jednak róznica jaości pomiędzy trybem kompozytowym, a np. RGB nie musi być wcale taka duża. Nierzadko jest dpstrzegalna tylko przy bezpośrednim porównaniu. Ale to oczywiście przy założeniu, że zarówno odtwarzacz, jak i telewizor są dobrej klasy.

Mam dwa tunery satelitarne. Jeden pracuje w trybie RGB, drugi w kompozycie. I ten drugi ma lepszy obraz. Zaskakujące, prawda? Owszem. Oznacza jedynie, że układy odtwarzacza są lepsze.

Z drugiej strony odtwarzacz WD TV w trybie kompozytowym daje obraz najwyżej średniej jakości. Nie ma więc reguły.

ArtS :)
 

pionier123

Member
Mam pytanie czy jeżeli połączę arivę z komputerem po kablu to na komputerze będzie widoczny dysk podłączony pod odtwarzacz (czy będą dostępne pliki na komputerze np.do odtwarzania muzyki,filmu,przeglądania zdjęć)
 

saintti

New member
Witam wszystkich,
playerek powinien dotrzeć do mnie w poniedziałek. Domówiłem sobie także dodatkowe kable od razu. Mam nadzieje, że będzie smigać, jednak martwi mnie inna sprawa.

Otóż jestem w posiadaniu tego dysku (dodaj www) wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=587 używanego jako backup dysków domowych komputerów i niestety choć ma on wyjście USB to jednak pełni ono funkcję jedynie wejścia (specyfikacja producenta) do dalszej rozbudowy pojemności, bądź też dogrywania danych tym portem. Czyli raczej nie ma szans na podłączenie tą drogą z Arivą? (może ktoś już próbował, ja narazie nie mam dwustronnego kabelka USB).

Ma on jeszcze RJ45, czym łączy się z routerem i własnie w tym moja nadzieja, tyle że producent wspomina coś o standardzie DLNA:
Stream digital media anywhere in your home - Built-in media server for streaming music, photos and movies to any DLNA certified multimedia device such as Playstation® 3, Xbox 360®, wireless digital picture frames, and connected audio receivers. DLNA 1.5 & UPnP certified.
Na stronie fergusona można przeczytać:
Trwają prace nad dodaniem obsługi w nadchodzących wersjach oprogramowania: UPnP, playlist, serwisów internetowych (YouTube, internetowe radio, Picasa, ...), dodaniem obsługi napisów z plików TXT.
W takim razie czy ten standard UPnP wystarczy? Nie uśmiecha mi się kupno nowego dedykowanego dysku dla arivy. W specyfikacji konkurencyjnego Xtreamer'a można znaleźć (choć nie wiem czy wszystko jest prawdą, bo to dane z humanmedia.pl):
Dostęp do zasobów sieciowych:
- SAMBA (SMB)
- UPnP AV
- DLNA
Serwery:
- SAMBA (SMB), udostępniany jest dysk wewnętrzny, oraz pamięci USB
- FTP
- NFS
- UPnP
- WEB Serwer (zarządzanie i dostęp do zasobów przez przeglądarkę)
Długo myślałem nad Xtreamer'em jednak jakoś ferguson z polską, normalną gwarancją i niewyjącym wentylatorem przekonał mnie do siebie. Niedługo się tylko okaże czy to był dobry wybór.
 

Gucio79

New member
Mam już kompletny mętlik w głowie. Najpierw chciałem kupić xtreamera, póżniej arive bo xtreamer głośny. Teraz, gdy xtreamery są już ciche to już sam nie wiem... :(
Co lepsze?!
 

Alicjare

New member
pliki *.mp4

Czy dziłają pliki z końcówką *.mp4?

Wideo: MPEG4 Video (H264) 1440x1080 29.95fps [Video Media Handler]
Audio: AAC 48000Hz stereo 128Kbps [Sound Media Handler]
 

grzesch

New member
pionier123 napisał:
Mam pytanie czy jeżeli połączę arivę z komputerem po kablu to na komputerze będzie widoczny dysk podłączony pod odtwarzacz (czy będą dostępne pliki na komputerze np.do odtwarzania muzyki,filmu,przeglądania zdjęć)

Było wyżej - nie będzie.

Alicjare napisał:
Czy dziłają pliki z końcówką *.mp4?
Wideo: MPEG4 Video (H264) 1440x1080 29.95fps [Video Media Handler]
Audio: AAC 48000Hz stereo 128Kbps [Sound Media Handler]

U mnie fullHD poszło mp4 więc powinno chodzić. Ważny jest kodek (H264), który Ariva obsługuje.
 
Ostatnia edycja:

jawer1

New member
grzesch napisał:
pionier123 napisał:
Mam pytanie czy jeżeli połączę arivę z komputerem po kablu to na komputerze będzie widoczny dysk podłączony pod odtwarzacz (czy będą dostępne pliki na komputerze np.do odtwarzania muzyki,filmu,przeglądania zdjęć)
Było wyżej - nie będzie.

To dla mnie spora wada, a czy jakiś inny "ekonomiczny" odtwarzacz HD (Asus, WD Live, Xtreamer itp) posiada taką możliwość?
 

grzesch

New member
Wszyscy chcą odtwarzać (kopiować) za pomocą Arivy pliki udostępnione na dysku poprzez sieć a ty akurat odwrotnie. Nie wiem, czy w ogóle będzie w Arivie taka opcja.
 

erni111

New member
witam moje najwazniuejsze pytanie dotyczace ARIVY to czy jak wrzuce film BLU RAY na dysk czyli ok 25 do 50 G to czy on pdtworzy bez problemu ten film? z plikow lub z obrazu ISO? z gory dziekuje za odp!!! myslalem nad WD live ale chyba zrezygnuje jesli ARIVA odpali mi BLU RAY Z dysku pozdrawiam
 
Do góry