Ariva HDplayer 110

tooniek

New member
Polecam programik do przerabiania na .srt. Kupowalem Arive z mysla o txt, ale wyszlo jak wyszlo. Wiec 30 minut i 2000 plikow txt przerobione. Po przerobkach radze przeszukac katalogi z divxami za plikami txt i ewentualnie przerobic je pojedynczo za pomoca BESTplayera. Trzeba tez posprawdzac czy errorow przy jakichs plikach nie ma - niektore napisy mi pominelo, gdy byl blad w nazwie napisow/pliku z filmem (np. brakowalo kropki albo byla dodatkowa spacja), kilku tez nie przerobilo (niby zmienilo na srt, ale plik zajmowal 0kb).
Tez mi sie nie chcialo, ale jeszcze bardziej nie chcialo mi sie kazdorazowo podchodzic do kompa (ariva podpieta do ethernetu). Pozatym jak juz raz sie to zrobi to napisy pojda na dowolnym sprzecie :)

A czy ktos sie orientuje kiedy bedzie jakis update softu? No i ponawiam pytanie o karte wifi...
 

grzesch

New member
witek_64 napisał:
Z tego co do tej pory przeczytałem, to ariva nie ma funkcji Page Up/Page Down, przy przeglądaniu listy filmów. Jak długo w takim trwa przejście na koniec listy zawierającej 100 pozycji?
No trochę potrwa, chociaż ariva szybko reaguje na przyciski.

Na aktualnym sofcie niestety nie obsługuje txt, zapowiadane jest dodanie tej funkcjonalności w kolejnej wersji.Rozumiem ten ból, wprawdzie nie mam już swojej kolekcji płytowej gdyż ją rozdałem. Na forum xtreamera znalazłem znakomity programik(produkcji forumowicza niestety nie pamiętam nicka ale gościu na tym forum też sie udziela) do masowej przeróbki txt do srt, wystarczy wskazać dysk , katalog i sam skonweruje i zapisze w miejscu gdzie jest film napis srt. Naprawdę wielkie ułatwienie w dostosowaniu wielogigabajtowej kolekcji dyskowej ale na nic niestety przy płytach.
Na stronie ferdka jest opis, jak poradzić sobie z napisami txt:
http://www.ferguson-digital.eu/pl/p...-hd/194-jak-sobie-poradzi-z-napisami-txt.html


kof napisał:
Witam
Czy ktoś wykorzystuje Arive do słuchania muzyki?
chodzi mi o jakość odtwarzania mp3 porównując je do stacjonarnego DVD.

Po optyku do ampli nie słyszę różnicy między arivą i dvd - jest ok.
Przydał by się jakiś prosty korektor dźwięku (chociaż niskie i wysokie tony)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
:shock::shock::shock:

Znaczy się trza sto razy nacisnąć guzika aby przeskoczyć o sto plików? Nie wystarczy dłużej trzymać wciśnięty? Może zamiast PG UP DN strzałka lewo prawo działa?
 

don111

Banned
bodzio_g napisał:
Na aktualnym sofcie niestety nie obsługuje txt, zapowiadane jest dodanie tej funkcjonalności w kolejnej wersji.Rozumiem ten ból, wprawdzie nie mam już swojej kolekcji płytowej gdyż ją rozdałem. Na forum xtreamera znalazłem znakomity programik(produkcji forumowicza niestety nie pamiętam nicka ale gościu na tym forum też sie udziela) do masowej przeróbki txt do srt, wystarczy wskazać dysk , katalog i sam skonweruje i zapisze w miejscu gdzie jest film napis srt. Naprawdę wielkie ułatwienie w dostosowaniu wielogigabajtowej kolekcji dyskowej ale na nic niestety przy płytach.
ok dzięki za info

problem z przerobieniem txt na srt nie istnieje dla mnie, jak mam film to sam sobie konwertuję w subedit playerze zaraz po sprawdzeniu i poprawieniu napisów, ale kolekcji starych kilkudziesięciu płyt już nie przerobię bez zgrywania na hdd a tego nie mam zamiaru robić
niby po co mam marnować kupę czasu skoro Ariva je odczytywała ? no to zamówiłem a teraz się dowiaduje że obsługę txt wywalili z nowego softu
no lepszego pechowego zbiegu okoliczności sobie po prostu wyobrazić nie można, qrwica człowieka strzela :x
liczę na to że obsługa txt wróci w kolejnych updatach softu...
 

cangre

New member
Po kilku dniach testowanie , nie mam większych zastrzeżeń. Jest to mój 1wszy, odtwarzacz hdd, stad może nie jestem bardzo wymagający ;)

Ale... na pewno przydałby się serwer ftp, oraz możliwośc wejscia na dysk podpięty do arivy z poziomu otoczenia sieciowego.
 

kaszpir

New member
don111 napisał:
ok dzięki za info

niby po co mam marnować kupę czasu skoro Ariva je odczytywała ? no to zamówiłem a teraz się dowiaduje że obsługę txt wywalili z nowego softu
no lepszego pechowego zbiegu okoliczności sobie po prostu wyobrazić nie można, qrwica człowieka strzela :x
liczę na to że obsługa txt wróci w kolejnych updatach softu...
Co Ty za pierdoły gadasz ??? Ariva nigdy nie odczytywała plików .txt. Nigdzie nie było napisane że odczytuje. Było napisane że w przyszłości jest szansa na odczytywanie plików .txt bo firma pracuje aby pojawiło się to w nowym sofcie ... Ariva HD 110 to nowy produkt i nie było / nie ma innej wersji oprogramowania ...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Problem taki ze producencji nie chca stosowac txt
w dawnych czasach taki format u nas to 100% napisow, wiec osoby z duza kolekcja bede mialy problem

ja bym nie liczyl na to ze producencji zrobia obsluge txt, choc ferguson moze to zrobic rodziny produkt wiec moze pojdzie w ta strone.

jednak don napisz do nich, albo zwrot kasy

lepszy jest odtwarzacz DVD do tego, sam uzywam.
 

bodzio_g

New member
naprawde co wy te TXT tak wielbicie TXT to polski wymysl i 99% playerow zagranicznych nie wie co to TXT i dobrze standardem na swiecie jest SRT albo ASS.

Nikt ich nie wielbi, gdyby Ferguson sam nie zdeklarował się iż ariva je obsługuje to pewnie gadania o tym byłoby mniej.

Inna sprawa jest taka ze kto kupuje Arive do odtwarzania starych kolekcji skoro to odtwarzacz HD wiec jak cos chcecie obejrzec starego dobrego lepiej odswiezyc sobie pamiec pozycja HD i dopiero zobaczyc jakosc (ja tak ostatnio zrobilem z trylogia Ojca Chrzestnego wersja 1080p, no i to dopiero jest cos film z lat 70 i 90 a kurde w HD super)

To że kupiliśmy takie samo urządzenie nie oznacza iż z dokładnie tych samych powodów, a to z kolei nie oznacza iż którykolwiek z nas jest gorszy, po prostu mamy inne uwarunkowania.

Tyle w temacie a co do robienia TXT > SRT to sam ferguson w dziale download udostepnia maly programik do konwertowania i naprawde jest to soft typu 1 click

Tak tylko SRT v 1.1 nie potrafi tego zrobić dla całego dysku filmów, trzeba każdy napis pojedyńczo traktować.
I naprawdę chyba nikt nie ma żadnego problemu z nowymi filmami, chodzi tu o kolekcje które już się posiada.
Niech Ferguson wywiąże się z obietnicy albo usunie informację ze strony i użytkownicy wtedy nie będą się czuli zawiedzeni.

Ale nie jest to miejsce na takie żale, więc skończmy ten temat w tym wątku.
 

fonu

New member
po pierwszych testach - jestem mile zaskoczony playerem,
daje rade z HD 1080 - jak na cene 389zł !


pliki .mkv z zewnętrznymi napisami (srt) śmigają aż miło
hdd podpiety przez USB (bez wlasnego zasilania)

napisy podawałem z ta samą nazwą co plik video,
Dodatkowo istnieje możliwość przesunięcia napisów w czasie,
co wg mnie jest bardzo pozytywnym rozwiązaniem.

Jedynym mankamentem jest problem stworzenia sobie z txt pliku srt.
ale zależy jak na to patrzeć - bo aż taki wielki to problem nie jest.
 

grzesch

New member
wiatrak napisał:
:shock::shock::shock:

Znaczy się trza sto razy nacisnąć guzika aby przeskoczyć o sto plików? Nie wystarczy dłużej trzymać wciśnięty? Może zamiast PG UP DN strzałka lewo prawo działa?

W sumie nie wpadłem na to - faktycznie przytrzymując wciśniętą strzałkę szybko przeskakuje kolejne pliki. Ale całymi stronami i tak by się przydało.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to dobrze ze ten player zaczyna cieszyc sporo osob, ja jeszcze sie rozgladam, bedzie to dobra konkurencja cenowa i jakosciowa z WD i extreme.
Kiedys musze napisac moj zestaw pytan i to co oczekuje, jak na razie trzeba poczekac na nowe update i co zmieniaja i jak czesto beda poprawki.
 

grzesch

New member
jaco23 napisał:
Witam
Czy ktoś orientuje się jaki Realtek jest w tym urządzeniu , bo szukalem troche po necie i nic ?
Na pewno któryś z tych:
http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PNid=9&PFid=26&Level=3&Conn=2

Ja stawiam na 1073 (obsługa rmvb) ;)

Tu opis innego playera na bazie tego chipu - widzicie podobieństwa ?
http://www.alibaba.com/product-gs/238317553/3_5_HD_Player_HMC_M05I.html
http://lemon8807.en.ec21.com/Portable_Multimedia_Player--3874895_3881573.html
http://tinahtl74.en.ec21.com/HD_Mutlimedia_Player_HMC_M05I--3436402_3640662.html

a tu fotka naszego procka
http://bbs.htpc1.com/thread-67323-1-2.html
 
Ostatnia edycja:

jedruch

New member
Witam.
W tym playerku jest procesor RealtekRTD 1073DD.
Ja mam natomiast problem z ustawieniem w Win XP udostepniania dysku w PC tak aby odtwarzał po sieci. Robię tak jak podano na stronie Fergusona i za nic
nie widzi dysku w PC po sieci Lan. Prośba o w miarę dokładny opis konfiguracji w PC ustawień gdyż nie jestem w tym za mocny.
Pozdrawiam
jedruch
 

muszyna2

New member
Witam czy ktoś może miał możliwość porównać arive do Asus O!Play HDP-R1. Obydwa odtwarzacze są w tej samej cenie jednak wygodniej dla mnie jest kupić asusa a to dla tego że jest dostępny w kilku sklepach w Krakowie(ariva dostępna jest w komputroniku ale na razie jej brak :)). Z tego co udało mi się wyczytać to ariva ma czytnik kart pamięci na czym akurat mi nie zależy. I tu mam pytanko czy jest jakaś zasadnicza różnica przede wszystkim w jakości obrazu odtwarzanych plików mkv czy divx(skalowanie) czy generalnie są to produkty porównywalne jakościowo. Nie chce wydawać więcej niż max 400zł więc i xtreamer i wd odpadają biorę pod uwagę tylko te dwa urządzonka. Prosił bym o poradę w wyborze odtwarzacza. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry