Ariva 100e - problem z astrą

Shadow_t

New member
Witam

posiadam w.w. tuner oraz telewizję na kartę - pakiet smart HD
sat pracuje na monobloku = hotbird + astra

- o ile kanały z hotbird łapie jak należy o tyle mam problem z odbiorem większości kanałów z astry - znajduje raptem ok. 300 stacji - brakuje m.in. pasm w granicach 11600+ do 12500+ = brak niemiecki stacji typu sat1, rtl, oraz eurosport de

wymieniłem kabel antenowy, monoblok na inverto pro black, ustawiłem na nowo antenę i bez zmian
siła sygnału 90%
jakość hot/astra w granicach 76-77 %

zaznaczę że odbierałem eurosport bez problemu ąż do momentu gdy wgrałem nowy soft do fergusona od tej pory już euro podczas skanowania nie było

poustawiałem w arivie porty etc - czyżby dekoder nawalał na nowym sofcie? niestety nie mam starej fabrycznej wersji oprogramowania próbowałem na różnych nowszych wersjach
 

digitalus

Banned
Witam
Probowales w menu tunera zmienic typ konwertera?.
Domyslnie powinno byc 9750/10600.Zalezy jaki masz konwerter. Inne ustawienie to 9750/10750
 

Shadow_t

New member
Witam
Probowales w menu tunera zmienic typ konwertera?.
Domyslnie powinno byc 9750/10600.Zalezy jaki masz konwerter. Inne ustawienie to 9750/10750
Wedle danych ze strony producenta prawidłowe ustawienia to 9750/10600, próbowałem również na 9750/10750, nie widzi - jest wygaszony - brak sygnału w arivie m.in. na astrze transponder 91 = eurosport
 
Do góry