Aria Focal 906

ukauka

Member
Jedyny dobry test, to ślepy test. Tylko który z tych blogerow pójdzie na to ? Chętnie poczytałabym wyniki takiego testu: kabel za 200 zł vs kabel za kilka tysiaków.
 

DarkMag

New member
A co powiecie na temat kabli zasilających?
Pytam bo ojciec dostał do wzmacniacza 3 kable do przetestowania, z czego jeden w chorej cenie.
W sobotę sam się przekonam i dam znać ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie audiofile powinni sie skupic nad tym Kiedy sluchaja sterwo. Czy slonce swieci czy chmury sa. Mamy w polsce tyle instalacji PV ze napiecie skacze od 230 do 253v co daje roznice napiec nawet do 10%.

Jakos zaden audiofil nie mowi ze w poludnie stereo gra mu lepiej a wieczorem gozej... Ale juz sam kabel zasilajacy tak.
A nie przypominam sobie aby we wzmacniacza montowali stabilizatory napiecia na wejsciu xD

I to nie sa smiechy hihy. Elektrownie maja w cholere wielko problem z ustawieniem napiecia. Falowniki tyle syfu sieja do sieci ze masakra.
 

DarkMag

New member
Ja tam podejrzewam jaki efekt testów będzie ;)
Co mi po mega kablu od gniazdka do wzmacniacza jak kabel w ścianie dalej ten sam :)
Ale dali do przetestowania to czemu nie.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja tam podejrzewam jaki efekt testów będzie ;)
Co mi po mega kablu od gniazdka do wzmacniacza jak kabel w ścianie dalej ten sam :)
Ale dali do przetestowania to czemu nie.

Testowałem kable zasilające i w mojej ocenie mają znaczenie. Słychać ze jest filtracja syfu z sieci, nieważne jaki kabel masz w ścianie.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Testowałem kable zasilające i w mojej ocenie mają znaczenie. Słychać ze jest filtracja syfu z sieci, nieważne jaki kabel masz w ścianie.

Od kiedy kabel filtruje cokolwiek? Wyjasnij mi to :)
Ja myslalem ze od tego sa roznego rodzaje filtry, baterie, kondensatory itp.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Od kiedy kabel filtruje cokolwiek? Wyjasnij mi to :)

Lubisz łapać za słowa .
Podstawowe zalety są dwie - grubsza średnica przewodnika i ekran który chroni kabel przed zbieraniem zakłóceń a i sam kabel ich nie sieje
Ważna jest też długość kabla zasilającego optymalna to 1,5 - 2m stosowanie kabli 1 metrowych jest pozbawione sensu
Skoro zrobił się wątek prądowy , idealnie kiedy jest osobna linia zasilająca 20A, jeżeli ktoś jest na etapie budowy domu lub remontu warto zrobić sobie coś takiego i zasilać z tego tylko audio
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lubisz łapać za słowa .
Podstawowe zalety są dwie - grubsza średnica przewodnika i ekran który chroni kabel przed zbieraniem zakłóceń a i sam kabel ich nie sieje
Ważna jest też długość kabla zasilającego optymalna to 1,5 - 2m stosowanie kabli 1 metrowych jest pozbawione sensu
Skoro zrobił się wątek prądowy , idealnie kiedy jest osobna linia zasilająca 20A, jeżeli ktoś jest na etapie budowy domu lub remontu warto zrobić sobie coś takiego i zasilać z tego tylko audio

Zaraz lapac za slowa. Lubie slyszec konkrety a nie "wydaje mi sie"

Ekran ktory chroni przed zakloceniami... Ciekawe skad masz zaklocenia w kablu zasilajacym polzonym na dywanie, gdzie oprocz wzmacniacza reszta zabawek ma pobor maks kilkudziesieciu wat. I Dlaczego zwykla izolacja nie wystarzy.
Masz na mysli zaklocenia WifI czy moze 5G?

Najwazniejsze panie kolego to miec bardzo dobre uziemienie. A tego nikt praktycznie nie pilnuje. Potem sa dziwy ze w bloku subwofer Klipscha brumi, albo wzmacniacze Musical Fidelity brzecza zamiast grac. A to ich wielka bolaczka.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zeby miec jakikolwiek sens bawienia sie w zasilanie to najprosciej trzeba zainwestowac w dobrego UPS z transformatorem, ze stabilizacja napiecia i bardzo dobze to uziemic.
Wtedy mozemy jakos zaczac bawic sie w te Hi Endowe zasilania. Gdzie zasilanie jest odseparowane od swiata zewnetrznego.

Branie pradu, z rozdzielni, gdzie podlaczone jest setka urzadzen, wind, kuchenek bez zadnej separacji..... no ale tak.... Wystarczy kupic kabel zasilajacy siltecha za 10 000zl i te wszystkie problemy znikna.

No coz, jak tam chcecie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Najwazniejsze panie kolego to miec bardzo dobre uziemienie. A tego nikt praktycznie nie pilnuje. Potem sa dziwy ze w bloku subwofer Klipscha brumi, albo wzmacniacze Musical Fidelity brzecza zamiast grac. A to ich wielka bolaczka.

Daj już spokój bo mieszasz pojęcia - słyszałeś że gdzieś dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele
To że subwofer brumi nie jest winą uziemienia tylko problemem jest transformator który się wzbudza i wydaje taki dźwięk ,w zdecydowanej większości przypadków są źle nawinięte zwoje transformatora lub sam transformator jest źle umocowany .Przy prawidłowym zasilaniu nie występują takie zjawiska ,w lepszej klasy klockach transformatory są zalewane . Zresztą problem brumienia nie dotyczy tylko subwooferów czy wzmacniaczy ale także np odtwarzaczy CD, tak miałem przy testach Denona DCD 800NE ,który buczał nawet bardziej niż wzmacniacz .Podobną sytuację miałem też przy teście wzmacniacza Onkyo z ciekawości napisałem do serwisu EIC czy znany jest im taki przypadek - dostałem odpowiedź, że w wzmacniaczu zastosowano wysoko prądowy transformator którego praca może być słyszalna
 

ukauka

Member
Daj już spokój bo mieszasz pojęcia - słyszałeś że gdzieś dzwonią tylko nie wiadomo w którym kościele
To że subwofer brumi nie jest winą uziemienia tylko problemem jest transformator który się wzbudza i wydaje taki dźwięk ,w zdecydowanej większości przypadków są źle nawinięte zwoje transformatora lub sam transformator jest źle umocowany .Przy prawidłowym zasilaniu nie występują takie zjawiska ,w lepszej klasy klockach transformatory są zalewane . Zresztą problem brumienia nie dotyczy tylko subwooferów czy wzmacniaczy ale także np odtwarzaczy CD, tak miałem przy testach Denona DCD 800NE ,który buczał nawet bardziej niż wzmacniacz .Podobną sytuację miałem też przy teście wzmacniacza Onkyo z ciekawości napisałem do serwisu EIC czy znany jest im taki przypadek - dostałem odpowiedź, że w wzmacniaczu zastosowano wysoko prądowy transformator którego praca może być słyszalna

Uściślijmy nazewnictwo: "brumienie" to przydźwięk z sieci/tętnie występujące w układzie elektrycznym ( tu wzmacniacza) które ostatecznie słyszymy w głośnikach. A buczenie transformatora, to buczenie samego transformatora, taka jego natura. Buczący transformator, nie wywoła brumienia w głośnikach. Likwidacja jednego i drugiego zjawiska to osobne kwestie.
PS
Kupując droższe kable możemy liczyć na fizykę, ale gdy się przekroczy pewien pułap liczy się już tylko psychologia/wiara.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Od kiedy kabel filtruje cokolwiek? Wyjasnij mi to :)
Ja myslalem ze od tego sa roznego rodzaje filtry, baterie, kondensatory itp.

Nie bądź taki do przodu..
Obecnie oprócz zakłóceń spowodowanych wifi, 3g,4g,5g itp itd mamy mnóstwo kabli wokół sprzętu który odczuwa zakłócenia nimi spowodowane.
Może nie nazywa się to filtracja w języku fachowym ale z pewnością lepszy kabel zasilający jest słyszalny w sposób znaczący, jeżeli nie slyszysz to nie ma problemu.
Zwyczajnie wyluzuj...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Może nie nazywa się to filtracja w języku fachowym ale z pewnością lepszy kabel zasilający jest słyszalny w sposób znaczący, jeżeli nie slyszysz to nie ma problemu.
Zwyczajnie wyluzuj...


Nie widze problemu.

Prosze o pomiar przed zastosowaniem fajnego kabla zasilajacego i po zastosowaniu takiego kabla.
Duzo czlowiek nie wymaga..... a jednak, nikt nie odwazy sie tego zrobic. Czemu?

Przemko chcesz, to ci wysle UMIK-a zrobisz porownanie :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pomijasz kwestie ekranowania kabla i wpływu zarówno zaklucen z samej sieci jak i radiowych

Nie pomijam. Po prostu nie czytasz ze zrozumieniem.
Grzecznie zapytalem skad zaklocenia. Z innych kabli lezacych obok, z Wifi czy 5G.
W jaki sposob te zaklocenia wplywaja na standardowy kabel o grubosci 2.5mm^2? Jakie prady generuja, jak zmienia sie napiecie itp itd... Jakas ksiazka na ten temat? Cos kto? Czy tylko znowu "wydaje wam sie?"


Jakim sposobem 2 metrowy kabel zapobiegnie czy wyeliminuje zaklocenia z sieci.?

No i po raz trzeci zapytam. Dlaczego nikt nie wstawi pomiarow audio na zwyklym dobrym kablu zasilajacym oraz na kablu "audiofilskim" do porownania. Mikrofon ma gorszy "sluch" niz audiofilskie ucho?
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
Najciekawsze jest to, że "audiofilskie ucho" należy zwykle do panów po 50 roku życia, a jak jest z tym zmysłem... medycyna jednoznacznie określa. Kryzys wieku średniego jest drogi w zarządzaniu i 60 cm Nordost Odin 2 za 90k, jest zawsze tańsze od Porsche cabrio.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Uściślijmy nazewnictwo: "brumienie" to przydźwięk z sieci/tętnie występujące w układzie elektrycznym ( tu wzmacniacza) które ostatecznie słyszymy w głośnikach. A buczenie transformatora, to buczenie samego transformatora, taka jego natura. Buczący transformator, nie wywoła brumienia w głośnikach. Likwidacja jednego i drugiego zjawiska to osobne kwestie.

W obu przypadkach problemem jest transformator ,jeżeli będzie np przebicie na kondensatorach w zasilaczu to przedostanie się to do ścieżki sygnału ,jeżeli nie, to będzie słyszane w miejscu zamontowania same transformatora oprócz tego mogą się też przedostawać np, szumy do sygnału kiedyś Technics stosował w swoich wzmacniaczach układ tzw. baterii wirtualnej. Tętnienie sieci jest innym zjawiskiem
Nie wypisuj bzdur że to "natura samego transformatora" - w ogóle miałeś do czynienia ze sprzętem wyższej klasy? ja miałem, odsłuchiwałem T+A ,Audionet czy Burmestera i nic takiego nie było nawet przy Rotelu tego nie słyszałem ,zresztą w przypadku klocków budżetowych to tak powszechne zjawisko że już nawet nikt o tym nie pisze ,dodatkowo takie klocki mają przeważnie zwykłe kable z płaską wtyczką. więc wymianę ma się z głowy
 
Ostatnia edycja:
Do góry