Aria Focal 906

jak30

Member
Posiadam zestaw Marantz SR5015 i kolumny podstawkowe Aria Focal 906.Sprzt uzywany do kina i muzyki.Jakimi kablami polaczyc ten zestaw,żeby nie rozjasniac góry?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Amplituner jeden z najnizszych modeli ktory ma dzialac w stereo i kolumny z niskiej polki a wy kable chcecie mu dobierac. Kpina. Zwykla miedz starczy.


Najpierw to sobie kup wzmacniacz do stereo....

PS.
I jeszcze muzyki slucha po autokalibracji amplitunera xD
 

jak30

Member
Nie jestem audiofilem.Dotychczas używałem kabli AST75 ,ktore były chyba po 14 zł za metr.Niestety kociak mi pogryzł ..Dlatego musze je wymienić bo sa krótkie .Dlatego chodzi mi o jakies kable w rozsądnej cenie za metr,powiedzmy do. 50 zł.Chyba ze to nie ma sensu i wystarczy zwykły kabel z marketu .
 

rabit

Active member
Bez reklam
Lolo dobrze pisze. Z tym amplitunerem nie szalej z kablami, choć Arie już pokazują że "kable grają", ale muszą mieć lepsze zasilanie. Wiem to z własnego doświadczenia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Amplituner jeden z najnizszych modeli ktory ma dzialac w stereo i kolumny z niskiej polki a wy kable chcecie mu dobierac. Kpina. Zwykla miedz starczy.

Bzdury niesamowite. które wstyd czytać a co dopiero pisać
Nie chce mi się rozwijać tego tematu bo szkoda czasu i klawiatury w laptopie ,ale powiem tak jakieś 23 lata temu miałem kino domowe chociaż trudno to było nazwać kinem w porównaniu do dzisiejszego sprzętu, bo był to niski amplituner Onkyo i kolumny Tannoy 5.1 . Kupiłem w Niemczech kabel Oehlbach za 4,99 DM przy kursie marki jakieś 1,80zł do dzisiejszego dnia nie słyszałem gorszego dźwięku wymieniłem to na najtańszego Techlinka ,który nie dość że kosztował mniej to grał 5x lepiej .potem miałem Monstera XPHP który grał najlepiej z tego całego towarzystwa Zmiany w dźwięku oczywiste i bezdyskusyjne pomimo że były to kable budżetowe i sprzęt raczej marny
 

jak30

Member
Przecież sprzętu używam do kina i muzyki. I jest to mój świadomy wybór. Jestem zmuszony wymienić kable dlatego chce dokonać najrozsądniejszego wyboru o ile wybór cokolwiek może zauważalnie zmienić.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bzdury niesamowite. które wstyd czytać a co dopiero pisać

Widzisz...
Kupilbys najzwyklejszy kabel miedziany ofc z PEWNEJ firmy i nie byloby zadnego problemu.
A ze dajesz sie wrabiac w AudioVoodo gdzie zdzisiu biznesmen klepie wynalazki w swoim garazu na kablach niewiadomego pochodzenia albo z drutu wieszaka ubraniowego, najlepiej jeszcze da na oplacane testy do jakiejs gazety, dodatkowo wyrzezbi magiczne podstawki pod kable aby nie ciagnely ziabu z ziemi i ubierze je w kozuszek aby byly dobrze wygrzane. Parodia.



Koles ma amplituner 5012 z ktorego slucha stereo, pewnie jeszcze z sieci, puszczane z telefonu po bluetooth... A ty bedziesz mu kable wciskal.
Chlopie idz sie lecz poki jeszcze nie za pozno....

Zwykle, sprawdzonej firmy kable, o przekroju 2.5mm w zupelnosci wystarcza.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Widzisz...
Kupilbys najzwyklejszy kabel miedziany ofc z PEWNEJ firmy i nie byloby zadnego problemu.
A ze dajesz sie wrabiac w AudioVoodo gdzie zdzisiu biznesmen klepie wynalazki w swoim garazu na kablach niewiadomego pochodzenia albo z drutu wieszaka ubraniowego, najlepiej jeszcze da na oplacane testy do jakiejs gazety, dodatkowo wyrzezbi magiczne podstawki pod kable aby nie ciagnely ziabu z ziemi i ubierze je w kozuszek aby byly dobrze wygrzane. Parodia.



Koles ma amplituner 5012 z ktorego slucha stereo, pewnie jeszcze z sieci, puszczane z telefonu po bluetooth... A ty bedziesz mu kable wciskal.
Chlopie idz sie lecz poki jeszcze nie za pozno....

Zwykle, sprawdzonej firmy kable, o przekroju 2.5mm w zupelnosci wystarcza.

Też tak uważam. Nie ma co tracić pieniędzy.Ja mam zwykle ofc 2,5 mm skręciłem je z bananami i jest ok.kable z wyższej półki powinny być podłączane do odpowiednio cenowo sprzętu.
 

jak30

Member
Panowie, nie jestem osoba ktora mozna omamić , sugestia ze przy pomocy cudownego kabla jakość muzyczna zestawu poprawie sie diametralnie.Chcialem usłyszeć ewentualne sugestie wynikające z waszych doświadczeń na temat kabli budżetowych ,ktore i tak musze kupić .
 

jak30

Member
Osłuchałem Klotza za 9 zł i Melodike za 23.Różnicy nie słyszałem Sprzedawca śmiał sie,ze mozna uważać ze usłyszy sie różnice .Ostatecznie kupiłem Klotza i prezentuje sie bardzo dobrze.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Osłuchałem Klotza za 9 zł i Melodike za 23.Różnicy nie słyszałem Sprzedawca śmiał sie,ze mozna uważać ze usłyszy sie różnice .Ostatecznie kupiłem Klotza i prezentuje sie bardzo dobrze.

xD
Sprzedawcy to czesto maja beke. Tez ostatnio kupowalem kabel "cyfrowy" z bardzo znanego salonu audio. Mowili ze niestety musza takich "specjalistow" klepac po plecach i przyznawac im racje, bo tak trzeba...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Przemko wiesz co to jest???



Wyjasnij mi prosze. Dlaczego zaden magik od kabli nie zrobi i nie wrzuci pomiaru przed zmiana kabli i po zmianie kabli - - na te magiczne. :)

Krzywa wzrocowa i testy, jaki kabel blizej jest wzorcowej.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Sprzedawca "mądry" i rzeczowy szkoda że takich specjalistów nie ma więcej :D

Dla wszystkich sceptyków i "specjalistów" poniżej adres bloga który pisze zwykły człowiek kompletnie nie związany z branża audio - i do tego pisze naprawdę mądre rzeczy
https://badabum.pl/

Nie wiem czy warto się tym blogiem interesować, bo ten pan uważa że opinie na Ceneo są zwykłych użytkowników :), a ja np wiem że są pisane przez osoby które nawet na oczy nie widzialy sprzętu.. Ba znam taka osobiście.
 

ukauka

Member
Sprzedawca "mądry" i rzeczowy szkoda że takich specjalistów nie ma więcej :D

Dla wszystkich sceptyków i "specjalistów" poniżej adres bloga który pisze zwykły człowiek kompletnie nie związany z branża audio - i do tego pisze naprawdę mądre rzeczy
https://badabum.pl/

Pisanie blogów, to chyba dochodowy biznes skoro po teście "czinczów" sprawił sobie komplecik z 1,5k zł.

"kompletnie nie związany z branża audio" - "Ricable Dedalusa możecie kupić w sklepie XXXX" faktycznie niezwiązany z branża...

"Kobiety, gdy oglądały wypożyczone kable to stwierdziły, że przypominają im biżuterie, bo są takie ładne" gdyby ktoś wydał 1,5 k i nic nie usłyszał... nic straconego, zawsze na te kabelki można wyrwać jakąś babkę.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Pisanie blogów, to chyba dochodowy biznes

Nie wiem czy taki dochodowy dla wszystkich ,nie chwaląc się sam piszę bloga już ładnych parę lat i jeszcze nie zarobiłem na tym " interesie" ani złotówki - nie wiem może dlatego, że zabrałem się do tego w niewłaściwy sposób

Z mojego doświadczenia uważam że kable mają wpływ na dźwięk i to nie rzadko nawet znaczny, i powtarzam opieram to na sobie, a nie na tym co wyczytałem w Internecie, gdyż jak zaczynałem nie było jeszcze Internetu .Nie wszystkie wartości da się zmierzyć i wyrazić w postaci liczb dlatego tutaj jest duże pole popisu dla sceptyków
Zresztą problem oceny nie odnosi się tylko do kabli ,już nie raz spotkałem się z wpisami w rodzaju " Porównywałem u kolegi mój kompakt za 1000zł z jego za 5000 zł i nie usłyszałem żadnej różnicy
 
Do góry