Argosy HV-339T Odtwarzacz+Tuner DVB-T

cycu_14

New member
Bez DVB-T? Wynikało z tematu że na tym ci zależy!
Chyba EMTEC coś takiego produkuje. Nie miałem tego w ręku więc nie mogę polecać. Poszukaj opinii.
A to tanie znalazlem MULTIMEDIALNA OBUDOWA ME-1 SATA DO HDD 3.5" ODTWARZA AUDIO/VIDEO AV-IN/AV-OUT/1080i/US - EMPREX 6653310014 - Otido.pl
tylko nie wiem jak dziala siec ethernet
Mam Essentiel b view center jest wgrany soft 8level mediaTHOR HD i MEDIADISK LX LAN SERIES ale to mnie nie zachwyca
 
Ostatnia edycja:

prometeusz007

New member
Witam , Zastanawiam się nad zakupem tego playera , mam natomiast wątpliwość co do jakości pilota otóż chodzi oto czy aby nie jest to seria podobna jak w Mancie czy Wiwie gdzie żeby włączyć cokolwiek to trzeba zbliżyć sie na 2, max 3 m wycelować z dokładnością myśliwego a następnie wykonać serie ruchów kciukiem.
Proszę o ocenę osób które już użytkują sprzęciora .
I jeszcze jedno czy jest możliwość wyłączenia tego niebieskiego paska
pozdrawiam serdecznie
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Miałem okazje porównać bardzo dokładnie pilota od Argosy i Wiwa HD100. Dzieli ich przepaść pod każdym względem na korzyść Argosy. Lepsza jakość wykonania, przyciski oraz ich rozplanowanie. Nie ma problemu by używać go w ciemnościach. To samo tyczy się zasięgu i kątów (nie trzeba być snajperem by sygnał dotarł do playera)
Niebieski pasek jest włączony w trybie pracy i stand-by. Przestaje świecić tylko gdy ręcznie naciśniemy go po zakończeniu używania (ten sam świecący pasek to On/Off). Sam pasek jest matowy i ma niezbyt mocne oraz rozproszone światło. To nie jest dioda która punktowo i agresywnie doprowadza do szału użytkownika w nocy.

Ponawiam prośbę o przetestowanie tego pliku na modelu HV339T. Czy przechodzi poprawnie test audio.
http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts
 

tuner76

New member
cypisek_xl: nie wiem co masz na myśli pisząc "test audio" - odtwarzacz nie widzi tego pliku jako audio (zresztą chyba słusznie), a kiedy wyświetla się go jako film to widać krótką scenkę z jakąś zdziwioną Panią;)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
cypisek_xl: nie wiem co masz na myśli pisząc "test audio" - odtwarzacz nie widzi tego pliku jako audio (zresztą chyba słusznie), a kiedy wyświetla się go jako film to widać krótką scenkę z jakąś zdziwioną Panią;)
Plik odtwarzany jako film ale z poprawnym obrazem i dźwiękiem.
Edit: Na Argosy HV335T (bez tunera DVB-T) FW 2.34 mam 13 sekundowy film z audio.
 
Ostatnia edycja:

cycu_14

New member
Sam musisz wybrać bo każdy ma inne priorytety co do pewnych funkcji urządzenia. Tak na szybko zauważyłem kilka różnic (na pewno nie wszystkie) przy aktualnym sofcie. Może będą pomocne.

Plusy Novatron
- możliwość regulacji wielkości i pozycji napisów
- nagrywanie ze źródeł zewnętrznych
- nagrywanie na zewnętrzny dysk
- obsługa zew. CD/DVD
- opcja losowego odtwarzania utworów z katalogu

Plusy Argosy
- możliwość instalacji wew, HDD do 2 TB
- napisy TXT (MicroDVD, TMPlayer)
- obsługa formatu APE - bezstratny kodek dźwięku Monkey's Audio
- lepszy pilot
- więcej serwisów internetowych
- kabel HDMI
- cena

Coś mi się wydaje że aktualizacje firmware czyli wsparcie techniczne jest po stronie Argosy.
No i wybralem Novatron Iamm NTR-S20 wgrali softV82 dzala wnim Internet TV ja wgralem do niego V83
opisy poprawek softu sa tu Corrections and Changes of NTR Series firmware - Kayako eSupport Help Desk Software
 

pki321

New member
Czy ten sprzęt ma możliwość edycji nagranych materiałów? Przez edycje rozumiem w zasadzie wyłącznie wycinanie fragmentów (konkretnie reklam).

Niestety moją żona przyzwyczaiła się do takiego fiuczera (w tej chwili mamy analogową nagrywarkę LG z taką funkcjonalnością) i kaprysi.

Jeśli Argosy HV-339T tego nie potrafi to czy kojarzycie taką funkcjonalność w jakimś innym sprzęcie DVB-T?

Dzięki za pomoc.

Piotrek
 

kblazek

New member
co macie na mysli pisząc internet tv ? znacyz ze mozna tv przez neta ogladac? jesli tak to jakie to kanały ? pewnie zadne polskie co ?
 

komandoss

New member
co macie na mysli pisząc internet tv ? znacyz ze mozna tv przez neta ogladac? jesli tak to jakie to kanały ? pewnie zadne polskie co ?

Dawno się tym nie bawiłem,ale wcześniej działał mi rmf maxx ,tv trwam,sfera tv,tv poznań,dami i jeszcze parę z polskich, no i oczywiście stacje zagraniczne.
 

romano008

New member
Argosy

Witam.
Mam zamiar kupić ten sprzęcik tylko intryguje mnie jedna rzecz, czy w/w urządzenie jest wyposażone w protokół HDCP chodzi mi o połączenie poprzez HDMI z telewizorem. Mam plazme która nie jest wyposażona w ten protokół i jeżeli Argosy go będzie miał to przez hdmi nic nie zobacze na swojej plazmie. Bardzo proszę użytkowników o odpowiedź.
 

romano008

New member
Jeżeli jest jak mówisz to muszę mieć jakiś problem z moją kartą graficzną, ponieważ jak podłączyłem kompa do mojej plazmy z Pionka po hdmi to na kompie w ustawieniach wyskoczył komunikat coś w stylu odbiornik nie obsługuje kodowania hdcp. Więc albo zły sterownik w karcie graficznej albo jakiś problem z tv, a według opinii innych użytkowników tego forum to Pionieer PDP 4280XA śmiga po hdmi na wszystkim. Gdzie może tkwić problem?
 

komandoss

New member
Wcześniej ładnie wszystko chodziło,coś yt pozmieniał.
U mnie mogę wejść do yt ,miniaturki filmików się wyświetlają , ale nie mogę nic odtworzyć.
 

ObiWanKenobi

New member
Witam!
Przyłączam się do poprzedniego posta.
W YT mogę wyszukiwać, widzę ikonki....ale nie mogę nic odtworzyć.
Ktoś miał coś podobnego i sobie poradził?

Używam FW 1.34.
 
Do góry