arcam AVR600 czy Pioneer SC-LX83?

Deimos

Banned
Zarówno w What-HIFI jak na niemieckim areadvd Pioneer SC-LX83 zdobył najwyższe uznanie...
Więc warto jeszcze to przemyśleć...
 

Deimos

Banned
Witam, w moim układzie to i tak za dźwięk najbardziej odpowiedzalne są końcówki mocy.
Wracając do zasadniczego pytania: czy gra lepiej od Denona AVC-A1HDA (bo taki miałem poprzednio)?
Otóż może odpowiem trochę pokrętnie: nie słyszę aby grał gorzej.A przy tej różnicy cenowej to wielki plus dla SC-LX83.
Ale od premiery Denona upłynęło ok. 2,5 roku, a konkurencja w miejscu nagle nie stanęła...
Pioneer zaskakuje swoją dynamiką i niezwykłą szczegółowością w przekazie nawet bardzo delikatnych dźwięków - zarówno w stereo jak i w kinie.
Za parę dni będę już dysponował pełną konfiguracją, czyli 9.2.
Trochę mnie się wszystko przeciągnęło w czasie ponieważ w jedej z końcówek mocy pojawiły się zniekształcenia dźwięku. Najpierw podejrzenie padło na pionka, ale okazało się, że dwa tranzystory w MPA3250 zaczęły padać i trzeba było zamówić z Niemiec nowe ( u nas niedostępne). Powinny dotrzeć do końca tygodnia.
Nie wnikając w szczegóły Pioneer zaskoczył mnie bardzo pozytywnie dźwiękiem.
Co do jego wykonania to na każdym kroku widać, że to nie made in Japan, tylko made in Malaysia. Począszy od nieciekawych terminali głośnikowych a skończywszy na połączeniach czinch - żadne z nich nie jest pozłacane, co przy tej cenie jest nieporozumieniem.
Wyjście na jeden tylko subwoofer wymusiło u mnie podłączenie zapomnianego już rozgałęźnika Monster Cable.
Co jeszcze pozytywnego w pionku w porónaniu do Denona?
Otóż pionek ma bardzo ciekawe i jednocześnie proste menu i całą autokalibrację. A co ciekawe głośniki wykrył bezbłędnie (wielkość). Natomist po kalibracji Denonem trzeba było wielkości niektórych kolumn zmieniać ręcznie. Pioneer nie zdołał sobie poradzić z prawidłowym ustaleniem odległości subwooferów od mikrofonu podczas autokalibracji. Pomylił się o dwa metry, ale chyba było to spowodowane podłączeniem dwóch subów.
To tak ogólnie i w wielkim skrócie o pierwszych wrażeniach, mogę tylko dodać, że testerzy z areadvd i z What-HI-FI i Home-Cinema-Choice nic nie przesadzili przyznając mu najwyższe noty.
No i oczywiście Pioneer ma DolbyPro-Logic IIz czego w Denonie brakowało.
Czyli możemy dołożyć dodatkowe górne kanały wysokościowe, lub w przypadku szerszego pomieszczenia skonfigurować dodatkowe kolumny jako wide, czyli poszerzające scenę dźwiękową.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrup

New member
Pytanie, czy to co masz wypisane w stopce to aktualne? W szczególności GS 20 - te same co ja:) Ten Pioneer to mój najpoważniejszy kandydat...
Jak sprawuje się pilot? Z tego co wyczytałem w instrukcji to pilot radiowy i raczej nie da się użyć pilota uniwersalnego, lub też tym pilotem sterowac pozostałe urządzenia? Czyli co najmniej dwa piloty trzeba mieć pod ręką?
 

Deimos

Banned
Tak, to co mam w podpisie jest stanem na dzień dzisiejszy.
Pilot jest radiowy w momencie doczepienia do amplitunera specjalnego przekaźnika. Dopóki go nie podłączysz jest normalnym pilotem.Oczywiście w każdym momencie można użyć opcji IR/IF zmieniając tryb działania pilota na fale radiowe (RF) lub na podczerwień czyli (IR).
Kody zdalnego sterowania innych urządzeń (w tym produkty innych marek) zostały zaprogramowane w pilocie, aby umożliwić sterowanie tymi urządzeniami..
Można włączyć TV, odtwarzacz i rozpocząć odtwarzanie płyty naciskając tylko dwa przyciski na pilocie..
Nazwy przycisków na pilocie można zmieniać w/g własnych preferencji.

Oczywiście, jeżeli w pilocie coś namieszamy to zawsze można wrócić do ustawień fabrycznych używając opcji ALL PRESET.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrup

New member
A miałeś jakieś problemy z mocą? Krążą rózne na ten temat opinie...
Rozumiem, że u Ciebie fronty dołączone są do końcówek mocy? Razem masz ich chyba 5, więc sprzęt raczej obciążony nie jest?
 

Deimos

Banned
Robiłem oczywiście próby z mocą bez końcówek mocy i nie ma żadnego problemu.
a tu masz dokładne pomiary z testu w Home Cinema Choice:
2 kanały 8Ω:
W trybie
dwukanałowym jest
to prawdziwy mocarz
– nasze pomiary
wykazały 190W przy

Onkyo o czymś takim może tylko pomarzyć bo u nich takie parametry są mierzone, ale przy obciążeniu jednego kanału!

Nieznaczny spadek
w trybie pięciokanałowym.
A przy obciążeniu
wszystkich 7 kanałów
SC-LX83 jest w stanie
dostarczyć aż 135W
na kanał

I nie wystrasz się poboru prądu, bo w/g pomiarów przy max. obciążeniu wszystkich kanałów zmierzono mu pobór wielkości 1500Wat!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrup

New member
Dzięki za informacje - i jeszcze jedno: nagrzewa się mocno podczas pracy czy niekoniecznie?
Masz jakiś link do cytowanego testu?
 

Deimos

Banned
Właśnie dziwne, bo się nie grzeje, a miałem u siebie przez tydzień Onkyo 905 i 906 to prawdziwe grzałki były.
Podaj maila to Ci test podeśle bo w sieci raczej nie ma.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Przetłumaczone to było dokładnie tak:
W działaniu: Przy
obciążeniu wszystkich
siedmiu kanałów
zużywa 1500Wat...
I dalej tak napisano:
Granica
zniekształceń:
W pomiarach mocy
do granicy
zniekształceń
(0,5%THD, 8Ω, 1kHz)
Pioneer deklasuje wielu rywali,
dorównując końcówce mocy Krella!!!


Test stosunku sygnału do szumu:
Wyniki testów
pokazują, że nie
będzie problemów,
nawet kiedy w filmie zapanuje cisza


SC-LX83 ma duży apetyt na moc, nawet

kiedy jest tylko włączony to zabiera z sieci całe 100Wat


 
Ostatnia edycja:
Do góry