Arcam avr 450

Brutus

New member
Witam, na wiosnę ruszam z projektem kina pomieszczenie które mam to 6,5m x 4m wysokość 3,2m . Trzy lata temu kuzyn kupił arcama avr400 i na odsłuchu wypadł on najlepiej więc myślę o avr 450 i moje pytanie jest takie jakie kolumny dobrać... głównie chodzi mi o fronty , ceny nie podam ponieważ ciekawi mnie pułap jaki określicie, pozdrawiam.
 

Henry

Active member
Bez reklam
... głównie chodzi mi o fronty , ceny nie podam ponieważ ciekawi mnie pułap jaki określicie, pozdrawiam.
Focal Grande Utopia może być? ;)

Jak nie podasz pułapu cenowego, to możemy wrzucać takie propozycje " z czapki" ja ta powyżej ;)
Przy twoim metrażu coś pokroju JBL 280/290, Melodika BL4.... ale jak celujesz w Arcama, to pewnie i tak interesuje cię coś droższego ;)
 

werf

Active member
Bez reklam
Znam zestawienie starszego modelu 400 z parowanego z setem opartym na Kef R 700 oraz drugi na monitorach Dynaudio Focus 160
Z kefem gra bardziej przejrzyście
 

Brutus

New member
Wiadomo, że z kasą to aż takiego szału nie zrobię ;) może do 7/8 tyś za parę, słuchałem 400 setki z różnymi kolumnami, nawet delikatnie powyżej 10000 tyś za parę i Revel Concerta F12( mało ładne) za 6 tyś wypadły najfajniej, także cena nie zawsze gwarantuje jakość brzmienia.... Subka mam jbl e250, w zasadzie jest on nowy, kupiony kiedyś i tak sobie stoi.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zerknij też na Monitor Audio GX (nowa seria Gold jest droższa, więc szukaj GX ;) są w dobrych cenach ), Heco Celan, B&W CM9, ...najlepiej sam porównaj, jednemu się spodoba, drugi będzie kręcił nosem.
Jak na same fronty, to budżet masz taki, że jest w czym wybierać ;)
 

Brutus

New member
Nie wiem czy dobrze robię, ale wolę wydać na poszczególny sprzęt więcej kasy, ale co za tym idzie, przedłużyć skompletowanie całości w czasie. A jak to jest z resztą kolumn np centralny... musi być tej samej firmy, dany model ?
 

Brutus

New member
Kiedy mi te sukienki znikną i inne duperele reklamowe :)

A co myślisz o moim subie jbl 250 dobry czy rozmyślać nad innym w dalekiej przyszłości :)
 

Brutus

New member
Jestem na chrome bo tylko tu chodzi forum zalogowałem się do klubu ;) czekam na pasowanie to reklamy znikną. Ok jutro zakładam nowy wątek na temat budowy i akustyki kina dzięki za porady.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiadomo, że z kasą to aż takiego szału nie zrobię ;) może do 7/8 tyś za parę, słuchałem 400 setki z różnymi kolumnami, nawet delikatnie powyżej 10000 tyś za parę i Revel Concerta F12( mało ładne) za 6 tyś wypadły najfajniej, także cena nie zawsze gwarantuje jakość brzmienia.... Subka mam jbl e250, w zasadzie jest on nowy, kupiony kiedyś i tak sobie stoi.
Słuchałeś, wypadły najlepiej i trzeba przy nich pozostać. Revel to bardzo dobre kolumny.
 
Do góry