Arc hdmi

Bauma

New member
Witam serdecznie,

Chciałbym się zorientować czy byłby ktoś tak uprzejmy i przybliżył temat może na jakimś przykładzie - zasadę działania wyjaśnioną jak "Abel krowie"...
Wg wiedzy jaką posiadam - wyczytałem m. in. na tym forum to ARC powinno mi pomóc w uzyskaniu następującej konfiguracji:

w kręgu zainteresowania TV LC60LE635E, który posiada ARC HDMI, zależy aby podłączyć wszelkie urządzenia bez straty jakości i z możliwością decyzji o tym czy dźwięk ma być głośników TV lub ampli...
docelowo do TV ma być podłączona antena z odbiorem DVB-T, Xbox 360, ampli + w przyszłości pewnie blue ray. I teraz pytanie czy podłączając wszystko pod TV po HDMI, a ampli z TV po ARC HDMI będzie to funkcjonować i będę mógł decydować o tym z jakich głośników ma być dzwięk ( TV czy kolumny). Czy w tej konfiguracji przy wyłączonym ampli dzwięk będzie z TV a po włączeniu ampli pójdzie przez kolumny? Mam nadzieję, że zrozumiale to nakreśliłem :). Czasami chciałbym grać z ampli a czasami z dźwiękiem TV, podobnie z wiadomościami czy filmami z telewizji naziemnnej. Możliwość decydowania, podłączenia bez przekładania kabli...

W instrukcji tego TV jest zapis, że optykiem OUT wysyła sygnał stereo do ampli, jeśli źródło podłączone do TV jest przez HDMI, także to odpada...( chyba, że mnie przekonacie na STEREO :D )
 

Bauma

New member
Jedyna wzmianka o ARC, po za tą, że jest na pokładzie:

"Odbiornik dźwięku zgodny z systemem ARC (Kanał zwrotny audio) musi być podłączony
do złącza HDMI 1 za pomocą kabla zgodnego z systemem ARC."

Chcesz powiedzieć, że to co opisałem to dobrze rozumiem, jednak ARC przy takim podłączeniu prześle tylko stereo?

Dziwne, że wg instrukcji optyk poda cyfrowy dźwięk z TV, tylko jeśli źródło podłączone do TV jest podłączone inaczej niż po HDMI. Czyli np Xbox 360 lepiej do TV po componencie niż HDMI aby optykiem puszczając syg dalej nie tracić 5.1

Co w takiej sytuacji proponujesz? Jest wyjście abym miał tak jak chcę?
 

The Mario

New member
Ja co prawda mam inny telewizor (Samsung d7000), ale też z "ARC" i spokojnie wielokanałowy dźwięk do ampli trafia...

Wysłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ja co prawda mam inny telewizor (Samsung d7000), ale też z "ARC" i spokojnie wielokanałowy dźwięk do ampli trafia...

Również, gdy źródłem dźwięku jest urządzenie podpięte do innego portu HDMI telewizora?

Aż sobie instrukcję do serii D7000 ściągnąłem, . A tam o ARC pisze tak: "Powyższe połączenie zapewni jedynie dźwięk 2- kanałowy."
 

sil3nt

New member
A mam takie pytanie... mam ES6800 i chcę mieć HT-E5500 i odtwarzać mkv w 5.1 m.in, więc potrzebuje optyka czy wystarczy mi ARC ?
 

czajski

New member
U mnie 32PFL7606 współpracuje z HT-E5500 wykorzystując ARC bez żadnych problemów. Kino widzi DD5.1 nawet z Nboxa podłączonego do TV przez HDMI bez kabla optycznego, chciaż w FAQ specjaliści z N-ki twierdzą, że nie pójdzie. Tak, więc jeśli TV wspiera ARC, to HT-E5500 bez problemu będzie pobierał dźwięk przez HDMI z wszystkich źródeł podłączonych do telewizora oraz z samego telewizora oczywiście.
 
Do góry