Aranzacja pokoju

abdul0412

New member
Bez reklam
Witajcie :),

Przyszedł czas , w którym zakupiłem swoje własne M.
Z tego też powodu robię generalny remont i będę przymierzał się do adaptacji salonu..
Chciałbym abyście mi doradzili odnośnie ustawienia głośników - ew porady co chodzi o akustykę.

Załączam wymiary pokoju ( nie ma idealnych odwzorowań ) liczę na wasze spostrzeżenia i pomysły.
Odrazu uprzedzam ( sufit prawdopodobnie bedzie miał adaptacje ledową :) i myślę o matach akustycznych Flufio aby ładnie się komponowały z resztą pokoju - tzn sciana tam gdzie głosniki bedą.

Jest jedno Ale .. w salonie bedzie narożnik ~2,7-3,2 M szerokości i tutaj robi się kłopot.
Bo jak postawie go w miejscu gdzie nie ma drzwi to bedzie super miejsce do siedzenia ale za to na przeciwległą ścianę musze postawić głośniki z TV i nie wiem czy to nie bedzie strzał w kolano odnośnie akustyki itp... :( . Jak z kolei zrobie odwrotnie to nie wejdzie mi większy narożnik niż 2.8 bo : Drzwi maja 80 cm i musze miec dostep do balkonu 40 cm ( troche mało ) .
Głosniki maja Szerokość: 314 mm Głębokość: 308 mm

Aha i jeszcze jedno, jak kable poprowadzić na 5.0.2.

Salon.jpg
[/url]image hosting site[/IMG]
Z góry Dzieki za rady


pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale ile kasy przeznaczasz na sprzęt ?
I to ma być tylko audio i czy przewidujesz, że będzie jeszcze telewizor czy projektor i czy bierze udział w aranżacji ?
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Na tą chwilę mam :

Ampli Onkyo 838
Głośniki Front : Tannoy 7,4
Głośniki tył + Central Jamo seria S.
Mysle o jakis głosnikach ATMOS na sufit - tzn kupic ale nie wiem jakie

Chce miec system 5.0.2

Bardziej chodzi mi o rozstaw głosników względem pokoju i ew. akustycznie jak zrobic pokuj , co użyc to wygłuszenia lub rozpraszania.

Projektora nie chce - kiedys sie zgłosze po Panasonica DX750 55" ale na ta chwilę sa ważniejsze wydatki..

pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
A jaką ty masz koncepcje na rozstawienie?
Na przeciwległej ścianie od drzwi dobrze byłoby postawić sprzęt i powiesić TV,
btw. szerokość fajna na ekran ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Właśnie , chciałbym tak zrobić ale stracę na wielkości narożnika i przez to wygodzie troche..
Z drugiej strony jestem dość przekonany ,że jak postawie głośniki po stronie drzwi to bedzie akustyka kulała , tylko pytanie jak bardzo?

Ja zakup projektora raczej wykluczam - myślę ,że bedzie TV 55".

Generalnie chodzi o to zeby wybrac jakas opcje optymalną.
I to jest mój problem .. :/
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Teraz jeszcz mysle , że moze wysunołbym 80/90 cm Przed drzwi narożnik i jeszcze miałbym 3.8m przestrzeni, tylko nie wiem co z taka pustka zrobić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy tej odległości 55'' cali będzie mały po 2 dniach, wiem coś o tym, a siedzę bliżej TV ;)

projektora i ekranu nie musisz od razu montować, bo jak nowe mieszkanie, to masa innych ważniejszych wydatków cie czeka, ale pomyśl o przewodach na przyszłość, jak najdzie cie ochota, to będzie mniej roboty ;)

Ten pokój jest ustawny, więc się nie martw o ustawienie narożnika :)

Abdul, wrzuć rzut mieszkania, może faktycznie te drzwi da się gdzieś przesunąć, przy obecnej technice budowania to zaden problem i nieduży koszt, ja u siebie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach przesuwałem aby zyskać przestrzeń.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Ok pomyśle nad ustawieniem narożnika.
Co do Kabli - to szuka właśnie rozwiązania na ich schowanie , bo o tym musze pomyśleć zanim zaczne remont pokoju.

Projektor w tym wypadku to ostatni ewentualny element salonu - chyba że mi się coś pomiesza w głowie;).

Myślisz , że wystarczy mi 3,8 m odległości narożnika od głosników aby utworzyć dobrą scenę stereo ?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
ten obrazek jest kompletnie niemiarodajny. Dlatego wklejanie zdjęć powinno być na prządku dziennym.

duża ściana więc 60' minimum
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to weź na raty, wpłać tyle ile chcesz dać za tv np 4-5k a reszte spłacisz w wygodnych ratach. Gadaj z kiki, z blackninja co do tv i cen
 

DrWredman

Active member
Wg mnie jedyna możliwość to umieszczenie Telewizora na ścianie 4m pomiędzy drzwiami a balkonem, a to dlatego, że tylko w takiej konfiguracji możesz umieścić tylne głośniki surround równo rozstawione na ścianie za narożnikiem.
Głośniki sufitowe ustaw 1 m albo nawet 1,5 m od tylnej ściany.
Ja kable prowadziłem przez sufit, bo to była najkrótsza droga i długości kabli były takie same dla każdej pary głośników surround i atmosowych. Po ścianach będzie dużo dalej a dodatkowo i tak musisz omijać drzwi i okna.
Zobacz mój wątek, może coś pomoże. link na dole
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dzieki za podpowiedz.
poczytam twój wątek na pewno.

Dowiadywałem się i wiem juz że mogę sobie zamontować drzwi balkonowe zewnętrzne , to trochę miejsca zyskam.
Tylko mam obawę , że akustycznie to bedzie leżało , bo :

1. bedzie dość nierównomierne rozłożenie głośników względem ścian bocznych
2. max odchylenie od ściany to 40 cm
3. drzwi od salonu raczej będą otwarte
4. Cięzko bedzie zoptymalizowac boczne odbicia bo fala na pewno bedzie odbijała się od okna...

Ale cóż , muszę zagłębić się w temat akustyki , czy mogę coś z tym zrobić a także zdecydowć finalne miejsce TV wraz z frontami bo najbardziej mi zalezy na dobry STEREO.

Fakt z głośnikami bocznymi też jest kłopot - dałeś mi do myślenia.

Jakieś pomysły podpowiedzi w kwestii akustyki?
 

DrWredman

Active member
Okno i akustyka - jedyne wyjście - zasłony.
Najlepiej z grubszego materiału od góry do samej podłogi.

Drzwi zewnętrzne na balkon? Sprawdź jak będą się otwierać. Czy nie zabiorą zbyt dużo miejsca na balkonie.

Jak chcesz lepsze stereo to dłuższa ściana na pewno będzie lepsza, ale kino potrzebuje przynajmniej 5 głośników.

Popraw swój rysunek salonu bo złe proporcje wprowadzają czytelników w błąd. Najprościej - zrób fotkę planu budowlanego.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Dobra mam pare rozwiazan.
Drzwi pokojowe beda przesuwne, drzwi balkonowe beda otwieraly sie na zewnatrz i nie strace miejsca na balkonie :).
Wiec glosniki beda pomiedzy balkonem a drzwiami wejsciowymi wraz z tv.
Zaslone zaloze jak mi moja luba pozwoli.

Wymiary wrzuce w wolnym czasie.

Pzdr
 
Do góry