APPLE i U2 nowy format cyfrowy

eddielublin

New member
Jak donosi Whathifi zespół U2 razem z Apple prowadzi dalszą współpracę po udostępnieniu najnowszego dzieła zespołu na iTunes. Tym razem opracowują nowy standard plików. Ciasno się zrobi na rynku formatów cyfrowych...Niemniej jednak Apple z rzeszą swoich wyznawców ma realna szansę na opanowanie części rynku plików muzycznych
U2 and Apple reported to be working on new digital music format | What Hi-Fi?

najbardziej podoba mi się komentarz pod tekstem:

"No surprise. The most pretentious/overrated band meets the most pretentious/overrated brand" :)

coś w tym jest...
 

Henry

Active member
Bez reklam
To już ich kolejny mariaż z tą firmą, niestety...
a żeby było ciekawie, to czytałem, że nie każdemu ten "obowiązkowy prezent" pasował i sporo osób było tym oburzonych ;)
Wracając do muzyki U2, to mam podobne odczucia do twoich, a na ich ostatnim koncercie byłem jakieś 5 lat temu w Berlinie i o ile do samej muzyki można mieć zastrzeżenia, to na żywo zawsze jest to widowisko na najwyższym poziomie :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tylko, że o ile Apple jako korporacja, jak i jej wyroby jest mi zupełnie obojętna , to już U2 to trochę szkoda, byłem na koncercie w 1997 roku w Warszawie i niestety POP to ostatnia płyta którą znam. Wszystko co objawiło się potem to już nie moja bajka...
Racja, niestety zauważ, że nasze roczniki już tak mają. Tolerujemy jeszcze to czego słuchaliśmy może 10 lat temu, wszystko co potem już niezbyt dociera. Ja przynajmniej tak mam. Moje ulubione kapele zatrzymały się na płytach tamtych czasów, a większość nowszych płyt już do mnie nie trafia.
 

eddielublin

New member
Ciekawe w jakim kierunku pójdzie Apple w kwestii odtwarzania nowego formatu? Czy będzie to "odtwarzalne" przez ogólnie dostępne urządzenia np po aktualizacji softu. A może wykreują jakiś jedynie słuszny player do jedynie słusznego formatu?
 
Do góry