Aplituner KD Marantz NR 1601

czarny2807

Active member
Bez reklam
Brałem pod uwagę Denon AVR 1911. Dziś przeczytałem, że Denon i Marantz należą do jednej spółki. Czy w związku z tym można powiedzieć, że oba grają jednakowo? Zacząłem przeglądać różne strony i muszę powiedzieć, że gdyby usunąć etykiety i znaczki ciężko byłoby rozróżnić obie marki. Komponenty w środku mają jednakowe. Nawet tylne panele i ich układ niewiele się różnią. W związku z tym chcę iść w kierunku Marantza z pewnych względów z przeszłości. Interesuje mnie konkretnie model NR 1601. Proszę o ewentualne opinie na jego temat. Czy to sprzet godny zaintersowania i czy da się też na nim słuchać stereo. Sprzętu nie będę mógł odsłuchać z powodów, o których nie chcę pisać więc proszę nie doradzać odsłuchu. Chciałbym zasięgnąć tylko rzetelnych opinii i zakupić amplituner przez internet bo też tylko taki zakup wchodzi w rachubę. Pokój ma 20m2. Proporcje użytkowania TV/filmy/muzyka - 50/30/20. TV to głownie filmy przyrodnicze z kanałów HD. Filmy różnorakie formaty i rodzaje. Muzyka? Stare dobre kawałki (jak dla mnie) - Pet Shop Boys, Desireless, Alphavile, Europe, Lady Pank i wszystko temu podobne z lat kilkunastu wstecz.

Bardzo dziękuję za rzetelne i obiektywne rady.

Czy nikt nie pomoże starszemu schorowanemu dziadkowi? Niech znajdzie się jakiś chętny i pomoże mi umilić życie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czarny2807

Active member
Bez reklam
No właśnie sporo mniejszy Marantz jest 4kg cięższy.

A mógłbyś coś blackninja i inni tez napisać na temat tych amplitunerów pod względem funkcjonalności i muzykalności?
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Przed zakupem Denona 1911 wstrzymuje mnie tylko jedno wejście optyczne bo to jedyna możliwość podłączenia dźwięku przestrzennego gdyby taki nie był przesyłany do ampli kablem HDMI.
 

Piwol

New member
Denon 1910 ma dwa wejscia optyczne i jedno wyjscie, przesluchaj i poczytaj o nim, moze Tobie podejdzie.
Wiem napewno ze nie ma HDMI 1.4.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czarny2807

Active member
Bez reklam
A jak się mają technicznie takie parametry:

Denon AVR 1911 - 6 ohm, 1 kHz, THD 0.7 % ; 8 ohm, 20Hz-20kHz, 0.05%
Monitor Audio BX6 - impedancja 8 ohm

Nie będzie żadnych problemów ani konfliktów w połączeniu?
 

kret020573

New member
witam,
mam 1601 i polecam. Jakiś czas temu stałem przed takim samym wyborem i wybrałem 1601. Z tym 1 wejściem optycznym w Denonie to rzeczywiscie jakas lipa a moze przesadna oszczędność jak cos nie zagra przy podłaczeniu po HDMI to moze być problem. Na dzień dzisiejszy 1601 mam podłączony pod n-kę, PS3 i nie ma problemu, dzwiękowo super, nie grzeje sie jak inne amplit.
Co do stereo to jak zapewne wiesz najlepiej sprawdzi się wzmacniacz a z mplit. to prym wiedzie Marantz i HK.
 

kret020573

New member
to kup ten 1911 w markecie jak bedzie ok to zostawisz jak nie to wymienisz na inny model i po sprawie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry