Aplituner Av +głośniki 5.1, ok. 7k

delek

New member
Witam, szukam porady co do zakupu amlitunera Av, plus głosniki 5.1, w budżecie około 7 tys. Jeśli go trochę przekroczę nic się nie stanie, oczywiście o ile będzie warto.
Na początek metraż, około 20m. kw. Więcej słucham muzyki niż oglądam filmów, jednak zdecydowanie 5.1, bradziej uniwersalne według mnie, ew, z czasem przedwzmacniacz. Muzyki słucham naprawdę różnej.
Dźwiek jaki lubię, na pewno słyszalny bas, chyba "żywy", to moje pierwsze kino lepszej jakości, więc ciężko mi coświęcej napisać.

Moje typy co da ampli:
Yamaha RX-V779 lub RX-A850 ( ta trochę mniej ze względu na koszt, nie wiem czy warto tyle dopłacić do tego modelu, ale pewnie się dowiem, przynajmniej mam taką nadzieję)
DENON AVR-X2200W
MARANTZ SR6009
Onkyo TX-NR646 lub mniej Onkyo TX-NR828
Z tego co wyszperałem, po opisach wnioskuję że najbliżej mojego gustu jest Yamaha, lecz mogę się mylić. nie wiem czy jest sens kupować Ampli z Dolby Atmos, nie chciałbym żałować jeśłi za jakiś czas okaże się to standardem.


Do tego zestaw głośników, tutaj już kompletny zamęt, z tego co czytam powinnom się dobrać głośniki do amplitunera, lub odwrotnie, więc chyba najpierw trzeba by wybrać jedno a później drugie.
Ew, podajcie mi jakieś typy co z czym się nie gryzie, może w ten sposób.
 
I

irek6311

Guest
Yamaha RX-V779/DENON AVR-X2200W/MARANTZ SR6009Pioneer VSX-930,
Kolumny Jbl ES Pack 5.1/DALI zENSOR 5 + 1 + VOCAL/BOSTON ACOUSTICS CS 260 II + CS 225 II + CS23 II + A SUB 250/Indiana Line 5.1 Nota 5551/Roth Audio OLI RA3 + RA1 + C30 + KH30 :mrgreen:
Kolumn dałem więcej bo trzeba je posłuchać jak grają z tymi amplitunerami.
 

delek

New member
Nie wiem czy kolejność w której napisałeś ma znaczenie?
Tak czy inaczej, przesłuchać i zdecydować?
Jeśli Ty miałbyś wybrać z tych propozycji, jeden amplituner i zestaw?
Wiem, to mi ma pasować, ale chciałbym poznać też zdanie ludzi mających pojęcie o sprzęcie, ja takowego nie mam.
Dzięki za pomoc

Edit.
A jak jest z Dolby Atmos, opłaca się do niego dokładać?
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Pioneer VSX-930 (VSX-924) i DALI zENSOR 5 + 1 + VOCAL lub Yamaha RX-V779 i Indiana Line 5.1 Nota 5551 czy Roth Audio OLI RA3 + RA1 + C30 + KH30 jakbym to ja wybierał, ale można zestawić to inaczej by dopasować pod siebie brzmienie, więc proponuję odsłuchać to gdzieś w salonie.
 

delek

New member
proponuję odsłuchać to gdzieś w salonie.

To na pewno, ale trzeba wiedzieć czego się chce posłuchać, nie wiem czemu mam chyba jakiś uraz do pioniera, Yamaha 779 na pewno, i chyba Denon X2200W, po głowie chodzi mi jeszcze
MARANTZ SR6009, jest teraz w niezłej cenie, poniżej 3 tys. znalazłem.
Z głośników, pasiłby mi chyba Dali, efektowne, piszę o wyglądzie teraz, nie wiem jak wyjdzie z odsłuchu.
Dziękuje za podpowiedź, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, z chęcią przeczytam.
 

lobos

New member
Bez reklam
To na pewno, ale trzeba wiedzieć czego się chce posłuchać, nie wiem czemu mam chyba jakiś uraz do pioniera, Yamaha 779 na pewno, i chyba Denon X2200W, po głowie chodzi mi jeszcze
MARANTZ SR6009, jest teraz w niezłej cenie, poniżej 3 tys. znalazłem.
Z głośników, pasiłby mi chyba Dali, efektowne, piszę o wyglądzie teraz, nie wiem jak wyjdzie z odsłuchu.
Dziękuje za podpowiedź, jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, z chęcią przeczytam.
Z wymienionych ampli SR6009 zdecydowanie najlepszy.
 
I

irek6311

Guest
Skoro MARANTZ SR6009 w niezłej cenie to go posłuchaj gdzieś z kolumnami co popisałem czy innymi, trzeba sobie samemu zdanie wyrobić, Yamaha RX-V779 też posłuchaj bo gra też ładnie ale odmiennie od Marantz SR6009 cz Denon AVR-X2200W, choć lepszą opcją by był Denon AVR-X3100W.
 
Do góry