Aplikacje na android smart TV.

qbol

New member
Mam pytanie do użytkowników aplikacji pod android smart tv. Jestem użytkownikiem SONY KD-49X8005C i mam problem z dostępnością niektórych aplikacji, tzn. nie są dostępne na mój TV. Interesuje mnie np. czy na waszych android smart TV (obecnie tylko Philips i SONY mają na pokładzie androida) da się zainstalować np.: Firefoxa, Operę, Puffin ? Jeżeli macie przystawki z androidem, to też by mnie interesowało czy te lub inne aplikacje działają.
 

dawidop

New member
Mam pytanie do użytkowników aplikacji pod android smart tv. Jestem użytkownikiem SONY KD-49X8005C i mam problem z dostępnością niektórych aplikacji, tzn. nie są dostępne na mój TV. Interesuje mnie np. czy na waszych android smart TV (obecnie tylko Philips i SONY mają na pokładzie androida) da się zainstalować np.: Firefoxa, Operę, Puffin ? Jeżeli macie przystawki z androidem, to też by mnie interesowało czy te lub inne aplikacje działają.
Kolego odpisz czy jesteś zadowolony z tego modelu? Rozważam zakup dokładnie tego tv ale nie widziałem go na oczy, a i opinii niewiele. Konkretnie to czy wszystko działa sprawnie i bez zastrzeżeń? oraz sam smart jest fajny i szybki czy umiarkowanie to oceniasz? No i oczywiście obraz? jakie doznania, odczucia? Wiesz może jaką ma matrycę? 50/60hz czy może 100? Długo go masz? A i czy jest dioda pod tv która oświetla na niebiesko czy błękit jak to widnieje na stronach sklepów? niby drobiazg ale nie mam gdzie sprawdzić, w sklepach tylko to co sprzedają masowo. Z góry sorry za "zalanie pytaniami". Pozdrawiam
 

qbol

New member
Szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia co do tego zakupu. Z jednej strony piękny obraz, zwłaszcza jak się na youtube ogląda filmy w 4K, głębia i kolor są niesamowite. Z drugiej strony rozczarowanie, że napisy do filmów nie działają po wifi - to jest przypadłość telewizorów SONY. Android potrafi się czasami przyciąć, rzadko, bo rzadko ale mu się zdarza. I tak jak w tym temacie, dużo aplikacji na androida nie jest dostępna na ten telewizor. Telewizor się szybko uruchamia, aplikacje też. Matryca jest ponoć 100Hz. Ta dioda po TV nie jest ani błękitna, ani niebieska, bardziej biała z odcieniem fioletu. TV mam ponad tydzień.
 

dawidop

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź i swoje spostrzeżenia. Sam nie planują oglądać zbyt wiele filmów z neta ale gdzieś się doczytałem że to typowe w różnych tv (choć nie wiem czy nie chodziło o wielkość napisów, czcionki) ale że jest jakaś aplikacja na androida co rozwiązuje ten problem. Czy w sony też? nie wiem ale podobno są w roku liczne aktualizacje do większości telewizorów, tak więc może wspomniany przez Ciebie problem niebawem zostanie rozwiązany samą aktualizacją. Cieszę się że otrzymałem kolejną pozytywną opinię co do wyświetlanego obrazu. Dzięki raz jeszcze. Pozdrawiam
 
Do góry