Aparat Sony Alpha 77 jako kamera

Gucio50

New member
Bez reklam
To jeden z nowszych aparatów Sony.
Gdy filmuję za pomocą A55 lub A77 to stabilizacja zawodzi kompletnie.
Klipy wygladaja jakby nakręcił je pijak, któremu trzęsą się ręce.

Te same klipy filmowana po chwili kamera XDR-XR520Ve są ładnie ustabilizowane.
Jedynie do czego moze słuzyć ten aparat w zakresie filmowania to ad hoc film z imprezy na którą nie zabrałem kamery.
Nalezy kręcić długie klipy aby było co wycinać.

Ze statywem też nie jest najlepiej, bo podkęcając oom, powoduje sie niewiarygodnie duze wstrzasy.

Trzeba przyznać że jakość samego klipu jest wyśmienita.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dziwne żeby była taka lipa, skoro Sony daje do słabszych modeli bardzo dobrą stabilizację jak HX100 czy HX9v, może w alpha problem leży po stronie obiektywu.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Dziwne żeby była taka lipa, skoro Sony daje do słabszych modeli bardzo dobrą stabilizację jak HX100 czy HX9v, może w alpha problem leży po stronie obiektywu.

To nie sprawa Sony. To samo jest z Canonem kolegi. Zmiana odległosci, ręczna powoduje machanie aparatem-kamerą.

Moim zdaniem, lustrzanki ze wzgledów ergonomicznych, nie nadają się na kamerę.
Oczywiscie rozumiem, że są entuzjaści filmowania lustrzanką ale mnie to nie odpowiada.
Poprzednią alfą A50 też byłem rozczarowany.

Jak chcę mieć film to biorę kamerę. Aparatem filmuję w ostatecznosci, jak zapomniałem zabrać kamerę, Robię długie ujęcia, aby było co wycinać.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jakoś lustrzanek jest o niebo lepsza od tanich kamer do 8tyś.
Różne obiektywy.
ale tylko ze statywu i zaplanowanie ujęcia, co dla mnie odpada.
Jakość materiału na plus do lustrzanek.
 

fransua

New member
Faktycznie. Kamerą wygodniej się nagrywa. Jednak w większości przypadków trzeba po prostu się przyzwyczaić do nagrywania aparatem bez statywu. W GH1/2 świetnie nagrywa się z obiektywem 14-140 w którym stabilizacja niczym nie ustępuje tym z kamerom - tylko jasność nie powala. Ze stałkami jest ciut gorzej ale też idzie to opanować. Duży wpływ ma tu użyta ogniskowa ale to samo jest w kamerach.
 

fransua

New member
Stronę, którą slimak podałeś nie można do końca brać na poważnie. Często testy robione są stronniczo. Przy porównaniu zdjęć z różnych modeli widać, że parametry znaczącą się różnią. Nie chcę tu bronić aparatów ale tą stronę można traktować jako ciekawostkę, z której sam często korzystam :)

ps. Niektóre modele aparatów w zanadrzu oferują więcej niż producent udostępnił ;)
 

slimak

New member
Bez reklam
Często testy robione są stronniczo.

Sony XR520
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_111.jpg


Sony SLT-A77
videodslr-testueberblick_testbild_iso_klein_11.jpg


Tablica ISO
Do wyświetlenia na TV.
http://www.margeurs.com/mire/ISO_12233-reschart.jpg
lub do wydrukowania.
http://www.graphics.cornell.edu/~westin/misc/ISO_12233-reschart.pdf

Gucio50 ma obydwa urządzenia, więc może sfilmować tablice i nam napisać czy bardziej szczegółowy obraz jest z nowego aparatu czy starej kamery. ;-)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Sony XR520
camcorder-testergebnisse_testbilder_testbild_iso_klein_111.jpg


Sony SLT-A77
videodslr-testueberblick_testbild_iso_klein_11.jpg


Tablica ISO
Do wyświetlenia na TV.
http://www.margeurs.com/mire/ISO_12233-reschart.jpg
lub do wydrukowania.
http://www.graphics.cornell.edu/~westin/misc/ISO_12233-reschart.pdf

Gucio50 ma obydwa urządzenia, więc może sfilmować tablice i nam napisać czy bardziej szczegółowy obraz jest z nowego aparatu czy starej kamery. ;-)


Obraz oczywiscie lepszy jest z aparatu.
Ale, ja wolę filmować kamerą, jest ergonomiczniejsza, ma więcej regulatorów dostepnych w trakcie filmowania.
Aparat przy próbie zmiany czegokolwiek kiwa się i film wyglada jakbym machał siekierą.
No i najważnieksza rzecz. Zóom elektryczny w ruchomym przechylym dzwigience-Joysticku.

Lustrzanka takiego zoom-a nie ma.

Zgódźmy sie że to rzecz gustu. Ludzie z dobrym gustem chętniej filmują aparatem.
Bezgusciarze :mrgreen::-D:p:confused::(, tacy jak ja jednak kamerą.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Ja wolę kamerą filmować, kolega ma lustrzankę nagrał dla mnie materiał i był do śmietnika bo źle coś ustawił.
Ten model co wyżej XR520 to niezła kamera, ale ma słabą stabilizację no bokach.
Ja teraz jestem za kamerą + aparat HX9v bo mały i wygodny a kamery nie chcę nosić cały czas.
 

slimak

New member
Bez reklam
Obraz oczywiscie lepszy jest z aparatu.

Cenna informacja, bo ze zdjęć na slashCAM Magazin -- alles zum Thema Videoschnitt, Videofilmen, Camcorder, Digitales Video und HD wynika całkiem, co innego. :-(
Slashcam mi mocno podpadł. Obrazy kontrolne z Canona HV10, Sony HX5, Panasonica SD60, SD600 w moich testach wyszły niemal identycznie jak im, a tu się jednak okazuje, że niemożna im ufać. :-(

-------------------------------------------------------

Na DSLR Video - CamcorderInfo.com są testy lustrzanek i żadna nie ma większej rozdzielczości niż 800 linii (kamery Panasonic, JVC 1000 linii) czy tam też nie lubią aparatów? Nie ukrywam, że na lustrzankach się nie znam.
 
Do góry