Antena satelitarna i prawo budowlane / wspólnotowe

Elendil

New member
Witam!
Dzisiaj chciałbym zamontowac sobie antenę na balkonie bloku. Jest to wykupione mieszkanie, jestem członkiem Wspólnoty Mieszkaniowej. Monter na dzień dobry jak wysiadł z samochodu dostał "reprymendę" że "komuś chce się anten !!! Jest kablówka i to powinno wszystkim wystarczyć."

No cóż - sąsiadów się nie wybiera. Szkoda mi tylko człowieka, bo musiał sie nasłuchać.

Mam więc pytanie - czy jest prawo budowlane zabraniające instalacji anten? Czy muszę mieć jakieś dodatkowe pozwolenia? wolałbym aby za kilka dni nie kazali mi ściągać anteny...:confused:

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź / wskazówkę.

P.S.
Antena montowana jest do balustrady od balkonu. - wystaje na zewnątrz budynku (tzn. nie jest "schowana" w całości na balkonie)
 

tuptus55

New member
Nie wiem czy jest jakies prawo to regulujące ale ja złozyłem prośbę do spóldzielni (ty musisz do administracji wspólnoty) o zgodę na instalację anteny w konkretnym miejscu. Zgodę otrzymałem i się nie martwię sąsiadami.
 

dnc

Moderator
VIP
Z tego co wiem, to rzeczywiście potrzebna jest zgoda właściciela budynku aczkolwiek sama antena nie jest żadnym elementem budowlanym (taka zgoda wydawana jest przez urząd miejski lub gminny - wydział budownictwa). Ważne jest też, żeby antena nie stanowiła zagrożenia dla życia zarówno sąsiadów jak i poruszających sie po chodniku ludzi. Jeśli nie ma problemów natury prawnej można sobie antenę zakładać gdzie się chce.
 
Do góry