Antena lepsza od pokojowe do dvbt

mat89

New member
Gdy mieszkałem poprzednim mieszkaniu wystarczyla zwykła antena pokojowa do odbioru kanałów. Teraz mieszkam w tym samym mieście ale na innej ulicy. Teraz odbiera mi pare kanałów bardzo słabo i tylko wtedy gdy tą antenę wystawie za balkon. Odległość od nadajnika to 20 km
Proszę o pomoc w wyborze anteny
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ostatnio testowałem od kumpla takie coś POKOJOWA ANTENA DVB-T ZASIĘG 110km NAJTANIEJ + (3570939520) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i z ręki złapałem w pokoju wszystkie kanały. Wcześniej miałem od kumpla taką plastikową z dwoma wysuwanymi antenkami po bokach i złapałem tylko analog. Mieszkam na 4 piętrze, a do najbliższego MUX 4 mam ok 15km, do innych MUX ok 30km. Fajne są te estetyczne plastikowe antenki wyglądające jak ramki do zdjęc, ale czy sprawdzają się równie dobrze to nie wiem. Na pewno estetyczniej wyglądają niż ta w/w:)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam

jaskol

New member
Ostatnio testowałem od kumpla takie coś POKOJOWA ANTENA DVB-T ZASIĘG 110km NAJTANIEJ + (3570939520) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i z ręki złapałem w pokoju wszystkie kanały. Wcześniej miałem od kumpla taką plastikową z dwoma wysuwanymi antenkami po bokach i złapałem tylko analog. Mieszkam na 4 piętrze, a do najbliższego MUX 4 mam ok 15km, do innych MUX ok 30km.

Czy ta antena odbiera też dobrze z tego MUX z odległości 30km ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wnikałem w to tak bardzo. Po prostu w pokoju, z ręki złapałem wszystkie na ten czas dostępne kanały w moim regionie. Podłączyłem na kilka minut, tylko po to żeby sprawdzić czy coś znajdzie.
 

HILUX

New member
Każda antena zewnętrzna jest 100x lepsza od pokojowej HiperMegaDVBT
Prawdopodobnie coś zasłania nadajnik i powinieneś popróbować z anteną siatkową wyłapać sygnał z odbicia. Poczytaj np. na forum elektroda.
 
Do góry