Antena i konwerter od CP do Nki

Regss

New member
Witam!
Posiadam CP z pakietem Familijnym za 38zł. Myślę, że dużo lepszą ofertę ma N'ka w promocji za 48zł. Zostało mi kilka dni więc się mocno zastanawiam. Przy zakupie CP dostałem jakiś dekoder SD Samsunga i do tego dużą antenę chyba 70-tkę (z napisem HD) i konwerter.
Czy ta antena i konwerter podpasuje do zestawu z N'ki? Czy muszę jeszcze coś dokupić?
Rozumiem, że anteny nie muszę przestawiać bo CP i N'ka są na Hodbirdzie?
Pozdrawiam.
 

Regss

New member
A czy warto brać turbodekoder? Czym się różni od dekodera z nagrywarką oprócz pojemności HDD? Konieczna jest do niego instalacja dwuprzewodowa? Bo wtedy musiałbym wymienić konwerter.
 

Max78

New member
ja używam turbo - wg mnie warto.
Mam ten podstawowy - 250GB, z czego ok 120GB na nagrywanie programow/fimow (w tym w HD), reszta na smieci n-ki - EPG, VOD, soft, faktury, etc.

TAK - będzie wskazane podłączenie drugiego przewodu antenowego - na jednym masz sygnal, który oglądasz, a na drugim tunerze równolegle masz sygnał dla nagrywarki programów, etc.
Ale można używać jednego przewodu, jednak wtedy nie będziesz mógł w tym samym czasie oglądać jednego programu, a nagrywać innego. Dlatego drugi przewód wskazany. Konwertery nie kosztują fortuny, a IMO to gra warta zachodu :)
 

Frauka

New member
Bez reklam
ja używam turbo - wg mnie warto.
Mam ten podstawowy - 250GB

Masz raczej nbox recorder. Jeśli to seria CLRA to można mu wgrać soft turbo i wtedy miałbyś 500GB dysku, gry i parę innych użytecznych rzeczy ale to dopiero po zmianie oprogramowania :)

Co do tego co lepsze zdania są podzielone. Niektórym soft turbo chodzi dobrze, inni narzekają. Mnie na razie recorder 250GB wystarcza. Tak jak kolega Max78 radzi dobrze mieć konwerter Twin i dwa kable bo wtedy nie martwisz się że coś nagrywasz i jednocześnie inną rzecz oglądasz. Zawsze to lepszy przesył danych :) Konwerter to nie majątek.
 
Ostatnia edycja:

Max78

New member
Co do softu Turbo - wg mnie to zbędne wodotryski. Gry i inne pierdoły także.
Jedyny użyteczny element w moim przypadku to dodatkowa pojemność HDD.
W przypadku wersji 250GB jest jej mniej -> soft, VOD, platnosci, inne śmieci.

Koleżanko Frauka, czy masz może soft do wersji CLRA -> upgrade z 250 do 500GB? Dodatkowa przestrzeń bardzo by mi się przydała. Po prostu nie mam czasu oglądać TV. To co mnie interesuje nagrywam i oglądam raz na x tygodni :D Zatem chroniczny brak miejsca.
Aktualnie posypało się coś -> wyskakuj info, że jest poniżej 10% wolnego miejsca, a pozostałe wskaźniki ustawione są na 0% :/
Nie mogę tego rozgryźć -> nie działa u mnie nagrywanie. Nie ma też nic po wciśnięciu przycisku LIST :/
 

Max78

New member
Hejka,

Problem z zawieszonym softem/nagrywaniem rozwiązany :)
Dzięki wszystkim za pomoc ;P
W razie podobnych problemów - pisać na priv :)
 

Regss

New member
A do czego służy gniazdo USB? Jest to jakieś serwisowe wejście?
Można w jakiś sposób zgrywać nagrany materiał na kompa? Oczywiście w jakości HD.
Może można dostać się jakoś do dysku w rekorderze?
 

Morpheush

New member
Masz raczej nbox recorder. Jeśli to seria CLRA to można mu wgrać soft turbo i wtedy miałbyś 500GB dysku, gry i parę innych użytecznych rzeczy ale to dopiero po zmianie oprogramowania :)

Co do tego co lepsze zdania są podzielone. Niektórym soft turbo chodzi dobrze, inni narzekają. Mnie na razie recorder 250GB wystarcza. Tak jak kolega Max78 radzi dobrze mieć konwerter Twin i dwa kable bo wtedy nie martwisz się że coś nagrywasz i jednocześnie inną rzecz oglądasz. Zawsze to lepszy przesył danych :) Konwerter to nie majątek.

Napewno po zmianie softu zwieksza sie przestrzen na dysku? Moze tylko tak pisze, a w rzeczywistosci i tak mozna nagrac taka sama ilosc filmow? Pytam bo jeszcze nigdy nie slyszalem by jakis producent ograniczal sztucznie pojemnosc dysku i to az o polowe, gdyz taniej dla niego byloby poprostu wsadzic do niego mniejszy dysk, a nie wiekszy i sztucznie go ograniczac.
 

Frauka

New member
Bez reklam
Z wszelakich informacji na temat nboxów tak wynika że programowo ograniczają pojemnośc HDD. Soft turbo go odblokowuje.
 
Do góry