antena i konwerter do N-ki

kanceludek

New member
zamierzam jeszcze przed świętami zamówić sobie n-kę. aktualnie posiadam antenę i konwerter, który standardowo jest do zestawów cyfry+ i po rozwiązaniu umowy mogę go odkupić za 1zł. czy warto zakupić sobie nowy zestaw satelitarny czy też pozostawić ten, który teraz mam?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Do bez problemowego odbioru Nki radzę zakupić większą antenę, 80-90cm. na terenie całej Polski będzie zapewniać dobry odbiór sygnału.Konwerter może być dobry więc warto spróbować jak zadziała pod Nką.
 

masterlech

New member
Moim zdaniem nie warto. Ja mam podłączony dekoder od N pod talerz cyfry+ i wszystko chodzi super:eek:k:... Wystarczy tylko zmienić konwerter na podwójny (w przypadku nbox recorder'a). Antena cyfry+ jest mniejsza, ale stabilniejsza i pod wpływem wiatru nic się nie dzieje, nie kołysze się i nie traci sygnału.Tak samo w pochmurny dzień lub przy złej pogodzie. Więc wybór należy do Ciebie.:cool:
 

Mirrorr

New member
Ja mam antene CP i N śmiga ładnie,nawet teraz jak pada śnieg nic się nie tnie. Mieszkam pod Krakowem,antena na dachu domu jednorodzinnego.
Siłe mam 75%,jakość 70-80 %
 

rafaello

New member
Cześć,
zainwestuj w lepszą (ale nieco droższą) antenę Triax z ocynkowanej stali, np. 80 + konwerter Inverto monoblock (ja mam quad, 0,2 dB) i będziesz na pewno zadowolony.

pzdr,
 

dodek1984

New member
Witaj.
Ja kiedy zakupiłem N-kę nie zmieniałem anteny (wizja TV), ale zauważyłem że niektóre kanały tracą na jakości, kanały HD zdarzało sie że zanikały (dźwięk szarpał itp.). Około 2 miesiące temu postanowiłem zainwestować w nową antenę 80-tkę, oraz nowy konwerter monoblock. Jestem BARDZO zadowolony jakośc na HotBirdzie mam około 94% (wcześniej nie wiecej niż 70%) a na Astrze 98%. Oprócz tego, dzięki nowej antenie przybyło mi kilka świetnych (zależy jak dla kogo;) ) kanałów MTV, Travel Channel, Viva Germany, Deluxe Music i kilka innych. I oczywiście jakość niektórych kanałów jest lepsza. Pozdr.
 

Kondrus

New member
Co do konwertera to musi być kompatybilny z DVB-S2.

Ja podłączyłem do konwertera który miał 2 lata, jakość była na poziomie 60%... Co chwile skakało na 0% i niekiedy nie chciało pobrać listy kanałów.

Według mnie ludzie którzy czekają po kilka dni na aktywacje karty, mają w 80% złe konwertery. Po wymianie konwertera czekałem 20minut i wszystkie kanały zaczęły działać. Zero problemów z aktywacją...
 

Hardi

New member
Podepnę się pod pytanie :) Czy TRIAX TD110 to dobra i godna polecenia antena? Czy dzięki temu, że jest tak dużo to obraz będzie jeszcze lepszy i nie będzie problemów podczas burzy itd.?
 

zoltan

New member
Kondrus napisał:
Co do konwertera to musi być kompatybilny z DVB-S2.

Czy to oznacza, ze na 9-letnim konwerterze uniwersalnym Sharpa nie daloby rady odbierac programow z n-ki? Konwerter (w zezie) odbiera programy z Astry, rowniez te w HD.
 

Kondrus

New member
zoltan napisał:
Czy to oznacza, ze na 9-letnim konwerterze uniwersalnym Sharpa nie daloby rady odbierac programow z n-ki? Konwerter (w zezie) odbiera programy z Astry, rowniez te w HD.

Możliwe, że nie... Sygnał złapie, może nawet listę pobierze... Ale mogą być potem problemy z aktywacją karty...

Ja też myślałem ze konwerter to konwerter. Nbox przyszedł podłączyłem i sygnał skakał na jakości z 0% do 65%. Na hotline powiedzieli żeby zrobić update oprogramowania i że ma to trwać maks 40minu. U mnie trwało 15h. Też nie chciało pobrać listy... Kupiłem nowy konwerter na którym jest napisane "Kompatybilne z DVB-S2" Zamontowałem sygnał juz nie skakał... A po dodzwonieniu sie na hotline. Wszytskie programy aktywne miałe po 20 minutach.
 
Do góry