ANKIETA - PS850 ile TV naprawdę hałasuje.

Jak oceniasz poziom dzwięku generowanego przez PS850 ( odsłuch z pozycji widza )


  • Total voters
    0

eclipse

New member
Witam

Proszę o oddanie głosu posiadaczy tego TV w celu ustalenia faktycznego procentu hałasujących TV.

TV i hałas przez niego wydawany oceniamy z pozycji widza a nie przykładając ucho do obudowy :)
 

artsat_kris

New member
Każda plazma bzyczy nawet pioneer KRP 500 mam od 2 dni 50B850 i bzyczy normalnie , inne pytanie wie ktos jak wylaczyc tryb 100hz? w 50B850
 

wolk13

New member
Jest bzyczenie i bzyczenie

Niech sobie bzyczy ale tak abym tego nie słyszał w dzień czy wieczorem. Tutaj jak widać po głosowaniu problem istnieje i nie jest to czepianie się do subtelnego natężenia dźwięku pracującej plazmy tylko hałasu który jest słyszalny w trakcie codziennego użytkowania nawet z odległości 6 metrów:confused: . Może to świadczyć o tym że jest to dużo więcej jak 30db. Jak kolejny tv przyjdzie z tą samą wadą to na drugi dzień odsyłam go i tak do skutku
 

troolek1986

New member
przydalaby sie jeszcze ankieta z data produkcji kory bzyczy a z ktorego miesiaca nie... moge kupic z lipca ale sie zastanawiam bo pewnie bedzie wadliwy..
 

eclipse

New member
troolek1986 napisał:
przydalaby sie jeszcze ankieta z data produkcji kory bzyczy a z ktorego miesiaca nie... moge kupic z lipca ale sie zastanawiam bo pewnie bedzie wadliwy..

Tu chyba nie ma reguły - zdecydowana większość ocenianych TV to pazdziernik. Data produkcji jest bita miesięczna na naklejce - bardziej dokładna data jest na naklejce, na pudle - według mnie to data wysyłki TV z fabryki - zakładając ze TV schodzą na bieżaco to daje nieco dokładniejsze pojęcie o czasie produkcji. U mnie produkcja to pazdziernik a wysyłka 2 listopad
 

troolek1986

New member
eclipse napisał:
Tu chyba nie ma reguły - zdecydowana większość ocenianych TV to pazdziernik. Data produkcji jest bita miesięczna na naklejce - bardziej dokładna data jest na naklejce, na pudle - według mnie to data wysyłki TV z fabryki - zakładając ze TV schodzą na bieżaco to daje nieco dokładniejsze pojęcie o czasie produkcji. U mnie produkcja to pazdziernik a wysyłka 2 listopad
mam chec zakupic tego z lipca.. ale sam ne wiem co robic ...bo nie chce pozniej problemow z serwisem..
 

Dawidowski1000

New member
mam chec zakupic tego z lipca.. ale sam ne wiem co robic ...bo nie chce pozniej problemow z serwisem..

Będę powtarzał z uporem maniaka. Data produkcji nie ma większego znaczenia. Niektórzy śmią twierdzić że "buczenie" zostało wyeliminowane po dacie produkcji lipiec 2009 co nie jest do końca prawdą. Mój jest z pażdziernika 2009 i nic nie "buczy" jest cicho jak w kościele przed mszą :-D Następny jest z listopada 2009 i tak hałasuje że nie da się oglądać. Najlepiej byłoby przed zakupem sprawdzić w sklepie w mniej gwarnym pomieszczeniu i dopiero wtedy zdecydowac się na zakup. Inaczej to loteria.
 

GRajza

New member
b850

Mój jest z pażdziernika 2009 i nic nie "buczy" jest cicho jak w kościele przed mszą :-D Następny jest z listopada 2009 i tak hałasuje że nie da się oglądać.
Witam
czytając to najlepiej rozwiejesz moje wątpliwości ;)
Niestety po zaniechaniu produkcji Panasonica V10, wielkiego wyboru nie mam i muszę kupić B850 ;)

Włączam TV, wyłączam głos.
Z jakiej odległości - "pi razy drzwi" - nie powinienem słyszeć TV?
Bo może jestem nieprzyzwyczajony i tego nie akceptuję podświadomie i powinienem może szukać LCD...

Pozdrawiam
 

Dawidowski1000

New member
Jeżeli z 3 metrów słyszysz "buczenie" to napewno odpada. W moim modelu z odlegości 30cm nie słychać żadnych bonusowych dzwięków, ale z takiej odległości nie ogląda się TV, prawda? Także 3 metry to odległośc z której nie powinno dochodzić z TV nic poza obrazem i dzwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

smoose

New member
Niech sobie bzyczy ale tak abym tego nie słyszał w dzień czy wieczorem. Tutaj jak widać po głosowaniu problem istnieje i nie jest to czepianie się do subtelnego natężenia dźwięku pracującej plazmy tylko hałasu który jest słyszalny w trakcie codziennego użytkowania nawet z odległości 6 metrów:confused: . Może to świadczyć o tym że jest to dużo więcej jak 30db. Jak kolejny tv przyjdzie z tą samą wadą to na drugi dzień odsyłam go i tak do skutku

Słuchajcie jak to jest z ta możliwością oddania sprzętu? Przy zakupie na odległośc mozna co prawda odstapić od umowy w terminie 10 dni ale produkt nie może nosić śladów użytkowania, a jak go włączysz to już Ci udowodnią że się nim bawiłeś
ja tak mialem z laptopem, zeby go sprawdzic trzeba bylo uruchomic ale system instalowal sie automatycznie i bylo po ptokach, n ie chcieli przyjac. Z telewizorami jest inaczej? mieliście jakieś doświadczenia? przyjmują wam sprzęt z powrotem? wolk13 nie masz problemów ze zwrotem? ponosisz koszty przesyłki?
 

jgx

New member
Bez reklam
Jeżeli z 3 metrów słyszysz "buczenie" to napewno odpada. W moim modelu z odlegości 30cm nie słychać żadnych bonusowych dzwięków, ale z takiej odległości nie ogląda się TV, prawda? Także 3 metry to odległośc z której nie powinno dochodzić z TV nic poza obrazem i dzwiękiem.
nie wierze że z 30 cm nie słycha b850 - mało tego nie wierze że z 3m. nie słychac b850- miałem w domu b650 która niby jest niesłyszalna w prownaniu z b850 a słycha było bzzz w całym pokoju - niewąne czy z 3,4 czy 4.5 poprostu SŁYCHA BYŁO BZZZZ nie gniewaj się ale MOIM ZDANIEM jeśli twierdzisz że z 30cm nie słycha bzzz w b850 albo ściemniasz albo masz XXXXX
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

karolbe

Member
nie wierze że z 30 cm nie słycha b859 - mało tego nie wierze że z 3m. nie słychac b850- miałem w domu b650 która niby jest niesłyszalna w prownaniu z b850 a słycha było bzzz w całym pokoju - niewąne czy z 3,4 czy 4.5 poprostu SŁYCHA BYŁO BZZZZ nie gniewaj się ale MOIM ZDANIEM jeśli twierdzisz że z 30cm nie słycha bzzz w b850 albo ściemniasz albo masz XXXXX

A nie pomyslales zanim zarzuciles gluchote czy klamstwo, ze rozne egzemplarze roznie bzycza? A i ze sa takie, ze w ogole sa bezglosne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dawidowski1000

New member
nie wierze że z 30 cm nie słycha b850 - mało tego nie wierze że z 3m. nie słychac b850- miałem w domu b650 która niby jest niesłyszalna w prownaniu z b850 a słycha było bzzz w całym pokoju - niewąne czy z 3,4 czy 4.5 poprostu SŁYCHA BYŁO BZZZZ nie gniewaj się ale MOIM ZDANIEM jeśli twierdzisz że z 30cm nie słycha bzzz w b850 albo ściemniasz albo masz XXXXX

Twój problem. Potwierdzam i podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Nie prowokuj do złośliwości i uszczypliwości. Więcej ci nie odpiszę bo widzę ,że jesteś wrogo nastawiony. Życzę trochę więcej życzliwości i optymizmu.

Serdecznie pozdrawiam.
 

jgx

New member
Bez reklam
Twój problem. Potwierdzam i podtrzymuję to co napisałem wcześniej. Nie prowokuj do złośliwości i uszczypliwości. Więcej ci nie odpiszę bo widzę ,że jesteś wrogo nastawiony. Życzę trochę więcej życzliwości i optymizmu.

Serdecznie pozdrawiam.

miałem też nie odpowiadac ale po długim czasie jednak - nie pisze tak dlatego że jestem złośliwy, pisze tak ponieważ MOIM ZDANIEM takie wypowiedzi że z 30cm nie słychac bzbzbz w 850 mogą wielu ludziom którzy czytają to forum aby podjąc ostateczną decyzje na co mają wydac cięzko zarobine 5500 PLN, dawac złudną nadzieje że ich egzemplarz będzie własnie taki wspaniaiły z 30cm :p a póżniej będzie placz i zgrzytanie zębami BO MOIM ZDANIEM WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD
 

kesti

New member
.

Kazde Plazmy brzęczą. Jedne ciszej drugie głośniej. Tak samo jak lcd. Można spróbować zwiększyć dystans tv od ściany i dzięki takiej operacji troche zmniejszyć hałas.
 

jgx

New member
Bez reklam
Kazde Plazmy brzęczą. Jedne ciszej drugie głośniej. Tak samo jak lcd. Można spróbować zwiększyć dystans tv od ściany i dzięki takiej operacji troche zmniejszyć hałas.

znowu się nie zgodze - moim zdaniem jak piszesz każda plazma brzęczy bo taki urok tej technologii ale lcd nie - są takie modele które bardzo głośno brzęczą (z autopsji - lg37") a są zupełnie ciche -(z autopsji - sony 46z4500) - podobno wyższe modele plazm panasa (v10) są stosunkowo ciche ale to tylko podobno - z autopsji nie powiem
 

fiasco

New member
Posiadam 58B850 - data produkcji "January 2010" i czasem ją słychać z odległości 6m, a czasem nie. Nie wiem od czego to zależy (uprzedzając, nie jasne albo ciemne sceny) ale po prostu się zmienia natężenie buczenia.
Oni już raczej nic z tym nie zrobią. Wydaje mi się, że wszystkie te plazmy buczą tylko jedni mają na to bardziej wyczulony słuch, a inni mniej.
 
Do góry