Ankieta dotycząca migotania w plazmach Samsunga

Zauważyłeś w swoim Samsungu migotanie nasycenia i jasności w czasie niektórych scen


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

cactusek

New member
Bez reklam
Witam
Otwieram ankiete dotyczącą problemu migotania jasności/nasycenia w plazmach Samsunga. Prosze o wzięcie udziału wszystkich właścicieli tych odbiorników. Chodzi głownie o serie 500. Czyli B550, B551, C530, C550.
 
Ostatnia edycja:

wiktorzi

New member
Źle sformułowane pytanie i ludzie może dlatego nie widzą. To nie jest de facto migotanie, tylko samorzutne rozjaśnianie i ściemnianie przy całościowo wyrównanych w kontraście i jasności scenach.
Oglądałem wiedźmikołaja gdzie dużo ciemnych scen przeplata się z jasnymi i efekt występował tak jak np. w LG CRT jest tzw. oko, sensor który dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia pomieszczenia.
I tu jest tak samo, tylko że nie ma tego sensora.
Oglądałem z 3 m i było to widoczne bardzo, z tymże np. na testowym materiale FHD tego nie było, może to wina kopii albo badziewnego sygnału.
50C550,
 

cactusek

New member
Bez reklam
Troche doczytałem na forach zagranicznych i efekt podobny występuje też w plazmach innych firm np Panasonicach np serii G20.
Tutaj się rozpisują nad tym: Panasonic 2010 plasma: Floating blacks - Page 17 - AVS Forum

Nazywane to jest terminem 'floating blacks' czyli dużymi zmianami nasycenia ciemnych kolorów. Więc tak naprawdę chyba każda plazma ma coś podobnego przynajmniej z tych z niższej i sredniej półki.
Co do Samsungów to z tego co tam piszą w porównaniu do serii B w serii C efekt jest o wiele mniejszy i rzadszy a wiele osób wcale go nie zauważyło.
 

robinet

New member
Do czasu Mundialu nie widziałem tego efektu na moim P50C530. Dopiero podczas meczów na TVP HD, kiedy obraz obejmuje całą murawę występuje ten efekt. Widać to zwłaszcza na pasach trawy, które skaczą od naturalnej ciemnej zieleni do przesterowanego i przesyconego zielonego. Próbowałem poradzić temu włączając i wyłączając wszystkie udoskonalacze, ale niestety brak poprawy.
 

truman23

New member
miałem model 42b430 , 42b450 i to migotanie występowało prawie w każdym
telewizorze a że pracuje w sklepie rtv to sie ich troche poogladałem
teraz mam 42c430 i takiego migotania nie zauważyłem

jesli ktos zaobserwował takie migotanie to zgłaszac do serwisu to wymieniaja jakas płytke i potem działa
 
Do góry