Android w telewizorze - niezbędny?

bakra

New member
Może pytanie naiwne ale w jakim celu "dokładany" do TV jest Android? Ponieważ noszę się z zamiarem kupna TV ( pisałam o tym w innym wątku) z niepokojem czytam wypowiedzi użytkowników zakupionych telewizorów. Ciągle coś się zawiesza itp. Niech ktoś mi wytłumaczy sens takiego oprogramowania. Z TV komputera nie zrobię, zawsze można podłączyć laptop. Czytając opinie i opisy widzę sporo problemów. Jeżeli Android ma poprawić jakość kolorów, płynność w kinie akcji, sporcie to rozumiem.
 

dj.doc

New member
Witam.
Android w telewizorze to tylko system, podobnie jak Tizen w Samsungach czy WebOS 2 w LG. Dzięki niemu ze zwykłego TV robi się SmartTV. To dodatek który nie powinien mieć wpływu na zwykle działanie TV czyli oglądanie programów z anteny, dekodera, DVD itd.
Schody zaczynają się wtedy kiedy korzystamy z tego systemu a jest on np. źle skonfigurowany, wtedy może dojść do przypadków opisanych przez ciebie.
Oprogramowanie TV może być powiązane z systemem ale dopóki z niego nie korzystamy nie powinien mieć wpływu na zwykle działanie. Tak ja to po prostu rozumiem, jeśli nie jest tak to proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam
 

bakra

New member
Dziękuję za odpowiedź. Przyglądam się Sony KDL-65W855C. Właściwie wszystkie dostępne odbiorniki mają Android. Niestety opinie jakie czytam nie są pozytywne na temat tego systemu. TV bez Androida coraz mniej w sklepach. Poczekam na test tego TV. Może już jest ?
Pozdrawiam
 
Do góry