Android vs Saphi

Gie

Member
Bez reklam
Jest może gdzieś w sieci test porównujący jakość obrazu na tej samej wielkości tv, jednym z Androidem a drugim z Saphi? Bo jak tak porównuję np. 50PUS7304 z 50PUS6704 to praktycznie wszystkie dane mają takie same. Pytanie czy jest różnica w jakości obrazu? Bo jeśli by nie było to chyba lepiej kupić ten tańszy z Saphi. A jeśli zależy nam na Androidzie to dokupić Nvidia Shield TV. Cena wyjdzie zbliżona a różnica pomiędzy procesorem i Androidem w Philipsie a tymi w Shield ogromna.
 

jasssu

New member
Może i dobrze kombinujesz, ale ja akurat jestem zwolennikiem jak najmniejszej ilości urządzeń. Saphi ma mniejsze możliwości niż Androida, a jeśli chodzi o jakość obrazu to ja bym jeszcze na Twoim miejscu to sprawdził, bo wśród serii 7 zdarzają się lepsze matryce niż w serii 6.
 

Gie

Member
Bez reklam
Głównie chodzi mi o jakość obrazu. Czy jest widoczna różnica? Czy sestem ma coś wspólnego z przetwarzaniem obrazu? TV ma Androida ale w środku siedzi raczej słaby procesor i raczej mało pamięci RAM w porównaniu do TV Boxów, nie wspominając o smartfonach. Na pokładzie jest teraz Android TV oparty na Oreo a już widziałem że że Google udostępniło Android TV oparte na Androidzie 10. Tegoroczne modele Philipsa jeśli dostaną aktualizację to góra do Pie i to pewnie gdzieś w drugiej połowie przyszłego roku. I to będzie koniec. W tym czasie TV Boxy będą wypuszczane z Androidem 10 a Google zaprezentuje już pewnie 11. Wszystko pod jednym pilotem bez dodatkowych skrzynek jest poręczne tyle że za 3-4 lata ten Android może być bezużyteczny.
 

agricola

New member
Nie ma nic wspólnego system z procesorem zastosowanym w środku. Zwróć uwagę, że jeden z OLEDów Philipsa (seria 7) ma Saphi, a jakością obrazu wymiata. Jeśli chodzi o porównywanie tych dwóch systemów: nie miej złudzeń, że Android lepszy.
 
Do góry