Android TV Box

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Rzecz występuje pod różnymi nazwami, np. Android TV Box 2.3 Full HD Media Player czy Android 2.3.4 Smart TV Box, w zależności jaka firma to branduje. Oczywiście produkt chiński, ale parametry całkiem przyzwoite, choć trzeba by to pod kątem odtwarzania multimediów sprawdzić organoleptycznie. Powód? Otóż trochę wątpię, aby ARM Cortex A9 1Ghz z jednym rdzeniem poradził sobie z materiałami Full HD, a 400 Mhz GPU Mali chyba nie rzuci na kolana jeżeli chodzi o jakość wyświetlania.
Bazuję w tych rozważaniach na moim tablecie ViewSonic, również z Androidem 2.3.4, z dwurdzeniowym procesorem nVidia Tegra 1 Ghz, podkręconym do 1,4 Ghz i mocną grafiką nVidii, który solidne pliki MKV trochę przycina.

Konkrenie ten model pokazany na Allegro firmuje firma chińska firma SZNEWLANDS, znana m.in. z niezłych kopii markowych smartphonów - widziałam świetnie zrobiony Samsung Galaxy 2. Szczegóły są w sklepie Alibaba Android TV Box 2.3 Full HD Media Player 1080P products, buy Android TV Box 2.3 Full HD Media Player 1080P products from alibaba.com.

Dziwi mnie, że firma sprzedająca na Allegro nie podała, iż urządzenie ma wbudowany Bluetooth i moduł 3G, ci jest uwidocznione w fabrycznej specyfikacji. Czyżby to była jakaś okrojona wersja?

Ogólnie: jest od cholery tego typu sprzętu, tutaj jest przegląd: Hd Smart Android Tv Box-Hd Smart Android Tv Box Manufacturers, Suppliers and Exporters on Alibaba.com
 

celvi

Member
Dzieki za odpowiedz. Sprzedjacy to w ogole nic nie odpowiedzial. Ma szczerze powiedziawszy gleboko...

Pozdrawiam Serdecznie
 

rgomez

New member
Podobne urządzenie - Media Droid - produkuje firma MediaTech. Jest na ich stronie. Kolega to kupił i jak dla mnie to pomyłka. Z androidem to fajne są smartphony i tablety. Piszą też o tym urządzeniu na forum Android. Opinie są różne, z przewagą negatywnych. pozdrawiam.
 

duken

New member
Znajomy ma ten sprzęt, ogólnie jako niewymagający użytkownik jest z niego zadowolony.
jedyny problem jaki ma to że po wyłączeniu urządzenia (przyciskiem na urządzeniu) to nie chce mu się ponownie połączyć z siecią WIFI (testowane na dwóch routerach z wyłączonymi zabezpieczeniami) tylko podaje że pobiera adres sieciowy - dopiero po resecie routera się łączy.
 
Do góry