Android BOX jaki ?

davero79

New member

mateo85

New member
Dekoduje dźwięk HD przez mx player lub xbmc poczytaj o tym trochę ja polecam ci trochę innego boxa jeśli cena nie wadzi
http://minixneox8.com/ wersja ,,h" sam się do niego przymierzam.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
600zł, tani nie jest. Zeby jeszcze mozna bylo zrobic mirroring z telefonu (?), to bym sie zastanowil. Napisz cos wiecej, do czego bedziesz konkretnie uzywal?
 

davero79

New member
Głównie internet, ale najbardziej zalezy mi na dźwięku. Nie wiem czy to urządzenie da mi taki dźwięk jak z PC (pisze tutaj o wbudowanej zwykłej karcie muzycznej). Nie potrzebuje oczywiście audiofilskiej jakości. zależy mi żeby to było podobne jak z PC dekodowało ac3 i fajnie jak DTS. Do słuchania muzyki jednak używam standartowych sprzętów :) typu cd, szpula, kaseta, vinyl i interentowe radio. Myślałem, żeby to urządzenie zastapiło mi laptopa do oglądania filmów i mógłbym na tym oglądnąć tv (weeb czy z upc horizona) oraz oczywiście posurfować czasami. Może skejp jeszcze. Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dojechało.

Prestigio MultiCenter Mini PAD2411 nie zachwyca parametrami. Za cenę 270 zł otrzymujemy:

- Androida 4.2.2
- Procesor dwurdzeniowy A9 1.5 GHz
- Procesor graficzny dwurdzeniowy Mali 400
- 4GB wewnętrznej pamięci
- obsługę kart Transflash do 32 GB
- WiFi b/g/n.
Nie doszukałem się bluetootha co wydaje mi się dość dziwne w dzisiejszych czasach.

Całość jest zapakowana w dobrej jakości pudełku. Po wyjęciu mile zaskoczyła mnie zawartość opakowania. Oprócz głównego urządzenia oraz pilota jest jeszcze przedłużka HDMI (wszystkie wtyczki HDMI zabezpieczono odpowiednimi zaślepkami), kabel Mini USB, zasilacz, odbiornik podczerwieni, karta gwarancyjna, warunki bezpieczeństwa, szybka instrukcja, również w języku polskim oraz metalowy mały talerzyk. Na początku myślałem, że dołączyli zapasową baterie do pilota, ale niestety jest to tylko narzędzie do otwierania i zamykania klapki baterii w pilocie, który mimo że skromny, wykonany jest z bardzo dobrej jakości tworzywa. Tylna jego część jest zrobiona na modny czarny połysk i ochroniona jest folią. Górna cześć pilota pokryta jest dla odmiany czymś w rodzaju gumy, ale nie sprawia wrażenia typowej gumowanej powłoki, która zejdzie po krótkim czasie. Przyciski mają twardy skok, są odpowiedniej wielkości, nawet dla męskiej części odbiorców, a wyżej wspomniana warstewka matowej powłoki powoduje, że użytkowanie pilota jest w miarę wygodne i dokładne.
Główne urządzenie MultiCenter PAD2411 ma gniazdo USB (np. do podłączenia myszy, klawiatury lub zewnętrznej pamięci) gniazdo kart pamięci oraz dyskretną diodę sygnalizacyjną (nie świeci jak choinka). Każdy z boków obudowy posiada sporo dziurek i równego rodzaju szczelin, przez które można dostrzec „płytkę główną”. Powinno to też zapewnić dobrą wentylację urządzenia, które po kilkunastu minutach pracy było już co najmniej ciepłe.

MultiCenter Mini należy podłączyć do telewizora za pośrednictwem HDMI, a zasilanie można dostarczyć podłączając go do zasilacza z kablem USB, lub - co będzie bardziej wygodne - do wolnego gniazda USB w telewizorze. I to chyba tyle pozytywów.

Przy pierwszej instalacji musiałem podłączyć mysz. Ta w pilocie jak można się było spodziewać działa zdecydowanie mniej wygodnie niż tradycyjna. Po wybraniu języka, czasu oraz przeprowadzeniu konfiguracji WiFi ukazał się ekran główny. Konfiguracja WiFi nie przebiegła u mnie w 100% pomyślnie. Filtruję wszystko po MAC adresach i mimo wpisania do ruterka poprawnego adresu dongla niestety sieć nie była widoczna, dopiero po wyłączeniu filtrowania. Niestety spotkałem się z dokładnie z tym samym przypadkiem w tzw. tanim tablecie, a przecież ten android jest jeszcze tańszy. Kupiłem to urządzonko właściwe wyłącznie dla mirroringu z telefonu. Niestety nawet małe pliki graficzne wczytują się zbyt długo. Filmy udostępnione z telefonu tną się co kilka sekund, tak samo obraz z kamery na żywo. O dziwo gry się nie tną, ale opóźnienie jest tak duże, że wykorzystywanie telewizora jako dużego ekranu do gier z telefonu jest kompletnie bezużyteczne, no chyba, że w szachy :) Testowałem na Real Racing 3 oraz wszelakich Angry Birds, o GO! nie ma mowy.

W tego typu urządzeniach nie szukam internetu, aplikacji, czytników ebooków, i innych pierdół. Szukam wyłącznie szybkiego mirroingu lub co najwyżej Skype i to owszem tu jest możiwe, ale jeszcze nie testowałem czy widzi się z kamerą.
Pobawię się przez długi weekend i raczej oddam.

Czy ktoś zna porządny i przede wszystkim szybki zamiennik?
 

Attachments

  • 20140623_172444 (Small).jpg
    20140623_172444 (Small).jpg
    38,9 KB · Wyś: 430
  • 20140623_174035 (Small).jpg
    20140623_174035 (Small).jpg
    33,9 KB · Wyś: 398
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednym slowem lipa.
Mnie tez glownie interesuje mirroring, ale jak to ma tak dzialac to dziekuje.
Jednak apple (AirPlay) tutaj wiedzie prym, wypadaloby ustrzelic cos o podobnej jakosci dzialania na Androidzie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lipa, cały czas się bawię i jednak ten pilot jest też tragiczny. Działa jak chce i należy go skierować scisle na odbiornik IrDa, inaczej nie łapie.
Dalej, kiedy robisz klona za pomocą appki prestigio wszystko tnie. KIedy jednak robisz to przez Bezprzewodowe udostepnianie ekranu z Samsunga nic nie tnie, ale opóźnia.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
w wolnej chwili postaram się sprawdzić
Edit:
Znów trochę dziegciu: Pilot jednak dość ugina się podczas wciskania przycisków. Całe urządzenie musiałem dziś kilkakrotnie resetować, bo mirroring się zacinał i klops.
Kolego davero79, jak tak dalej pójdzie to nic nie sprawdzę :)
Dziś rano myślałem, że nawet sobie zostawię tą pierdołę, ale zniechęca mnie co raz bardziej. Dla mnie na razie to tani tablet bez ekranu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zmartwię Cię davero, dziś odesłałem sprzęt. Nie przetestowałem dźwięku. Lipa do potęgi. Bardzo wolne i niestabilne działanie.
 
Do góry