And the winner is ... Onkyo 805 ? czy w tej cenie ma konkurenta???

_fresh_

New member
Witam!
Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu zestawu KD, moje pytanie jest krótkie - czy Onkyo 805, którego aktualnie mozna nabyc za ok. 2,5 k pln (a nawet mniej) ma aktualnie jakiegokolwiek konkurenta jesli chodzi o jakośc dźwięku w stereo, kino oraz wyposażenie w tym przedziale cenowym podkreślam??? Wydaje mi się, że chyba nie... A co Wy na to, może jednak się mylę :cool: ??? Doradźcie jeszcze - jaki ewentualnie zestawik głośników 5,0 (ewentualnie 5,1) w kwocie do 3,5 k pln do tego ampa polecilibyście. Jako player przewidywałbym dv-sp 504. Całośc docelowo nie powina przekroczyc budżetu 7k pln. Mile widziane wszelkie Wasze uwagi, czas zakupów się zbliża... :eek:k:
 

don111

Banned
to błędne twierdzenie... na jakiej podstawie tak sądzisz ?
wszystko zależy od kolumn z którymi to łączysz, jedne bardziej przypasują do Onkyo, kolejne już do innej elektroniki

w podobnej cenie masz jeszcze HK 445, CA 640R czy nawet 540R
 

_fresh_

New member
ale w HK 445 nie ma dekoderów dźwięku HD, tylko 2 wejscia HDMI (ver 1,1) i skalowanie tylko do 720p (jeśli dobrze sprawdziłem w specyfikacji) i cena wyższa ok. 3k pln...
Nie wiem też jak będzie w stereo - lepiej niż Onkyo 805 ? :???:
Chciałbym ampli, który będzie dobrze wyposażony - tak aby w najblizszych kilku latach spokojnie dawał radę ze wszystkim ...
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
wg mnie w stereo zdecydowanie lepiej zagra avr 445 ... fakt że to nie najlepiej wyposażony ampli ale ja bym postawił na brzmienie a nie na dekodery...
co do ceny to jak będziesz zainteresowany to uderz do Blackninji
 

_fresh_

New member
czyli ewentualnie HK 445 widzicie jako konkurenta w tej cenie dla Onkyo 805, ale zdecydowanie gorzej od 805 wyposażonego, ale byc może lepszy w stereo... pomijam wymienione powyżej ampli CA, które również nie grzeszą wyposażeniem ...
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nie pytaj co jest super, tylko określ swoje potrzeby. 805+504 są sprzedawane teraz w parze i ciężko będzie taki duet pobić innym firmom.
 

AvataR

Banned
Mam Onkyo 875 od Blackninjy (dzieki :) ) i gra wysmienicie - musze tylko jeszcze pobawic sie equalizerem - nie za bardzo mam kiedy :) Doskonaly sprzet
 

_fresh_

New member
A jednak... (Blackninja, Avatar - przekonujecie mnie!)

;) 805 różni się od 875 w zasadzie tylko torem wizyjnym, więc grac powinnien podobnie jak 875 - którego nota bene wczoraj odsłuchiwałem - jak dla mnie bomba!!! dv-sp 504 to świetne dvd z tego co wiem w atrakcyjnej cenie! Teraz tylko zestaw głośników, który się z tym sprawdzi jest mi potrzebny... Nie mam niestety już takich funduszy, żeby zakupic Kefy jak kolega Avatar, ale myślałem o zestawie Dali Concept z 8-kami z przodu w wersji 5,0 (może subik póżniej).
Czy widzicie do tej elektroniki alternatywę w kwocie do 3,5 k pln za 5,0 ??? Ktoś na forum polecał Siesty do takiej elektroniki... Co Wy na to ? A może jeszcze inna propozycja...
Pozdrawiam i czekam na ewentualne sugestie... :confused:
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
dokladnie 805 gra w zasadzie identycznie jak 875 wiec moim zdaniem wysmienicie jak na amplituner. Trzeba tylko poswiecic czas na kalibracje do potrzeb wlasnego pomieszczenia. Polecam Audyssey a pozniej wlasne korekty :)
 

CuoreRosso

New member
Ja marzę o 805-tce. Finiszuje z największą inwestycją mojego życia jaką jest budowa domu i przed świętami chcę już mieć swój własny świat audio - video. Jak tylko starczy $$ to biorę 805 wraz z 5.0 opartym o Missiony M35i i do tego sub Velodyne 10.
Jak nie to... tylko onkyo 605/606 i jamo 5.1 606 hcs z subem 300.
Kable qed silver lub real kable 400.

Pokój 26 metrów otwarty z jednej strony na kuchnię 8m i przedpokój 7m.

Już sikam z radości...
Blackninja - szykuj dobre cenki! :)
 

robertw3d

New member
Ja poszedłem w Yamaszkę i nie żałuję - pięknie gra i wygląda :)
Kupiłem schodzący model wzmacniacza i dvd - obraz i dźwięk miód :)
Wprawdzie 861 nie ma dekoderów HD, ale skoro mam głośniki tylko 5.0, a do podłączenia będę używał TOSlinka, więc jest mi to zupełni nie potrzebne :)
 

_fresh_

New member
Panowie - ale co Wy na to żeby do 805/504 dokupic Concept 8 (5,0) ??? Czy w kwcie do 3,5 k pln widzicie lepsza alternatywę do tej elektroniki ???
 

AvataR

Banned
W tej cenie Concepty sa good jezeli liczac zestwy 5.0. Za wieksza kwote polecilbym KEF seri iQ lub Monitor Audio BR lub jeszcze lepiej SR . Tym bardziej do tak mocnego ampli ;)

W sumie jak mialbym na wydanie 3,5 k do takiego sprzetu kupilbym same fronty jednej z tych dwoch firm . Ja ostatecznie wybralem KEFa, a pozniej dokupowal reszte ;)
 

_fresh_

New member
No i stało się...

Witam po krótkiej przerwie...
Nareszcie po kilku miesiącach wertowania forum, odsłuchach itd. wybrałem zestaw KD - jak w tytule wątku padło na Onkyo 805 do tego dv-sp 504 i zestaw kolumn Monitor Audio 5,0 (BR6, BR2, BR-LCR)!!! ;) Subik będzie dokupiony w najbliższym czasie jak fundusze się zregenerują...
Jutro spodziewam się dostawy...
Teraz pytanie do Was jak to spiąc i czym aby uzyskac z tego sprzetu jak najwięcej jeśli chodzi o video i audio (nadmienię, że chciałbym uzyskac dobre stereo oraz możliwośc słuchania SACD i DVD-audio) ????
Panowie czekam na wasze opinie... i dziękuję wszystkim za dotychczasowe - przydały się :cool: ...
 

CuoreRosso

New member
Ja też zdecydowałem się na 805. Do tego Mission M35i+M30i+M3c2i. Przesłuchałem M34i, a że pokój większy i lubię fajny basik to zamówiłem M35i. Wszystko w kolorze black. Oczywiście od Blackninja. Najlepsze ceny w Polsce.
Do tego wkrótce dołączy subik Velodyne 10 CHT-R
Kabli jeszcze nie mam. Myślę, że Qed Silver Anniversary XT (po 32zł/m) lub Real Cable 400.
 

prentek

New member
u mnie gra 875 z głośnikami jm lab cobalt 826 na kablach głośnikowych tara labs helix 8 bi-wire. Dzwiek super

jeżeli interesuje ciebie dobry dzwiek w stereo z twojego amplitunera radze zainwestować w porządny interkonekt ja swego czasu posiadałem audioquesta coperheda ,tare labs reference generaction 2 ,nordosta solar winda a w wtej chwili pozostał w systemie nordost red dawn .Nie łaczyc stereo przez żadne optyczne i koaksjale tylko rca ,w kinie można pozwolic sobie na kompromis ,tutaj najlepszy będzie przyzwoity koaksjal.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry