Amplutuner - PS5, CX65, Muzyka STEREO do pracy.

mastek81

New member
Witam,
W końcu nadszedł czas na złożenie dla siebie sytemu AUDIO dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze. Poniżej załączam projekty mieszkania, zdjęcia pokoju. Co do ceny - ogólnie nie chciałbym przepłacać - uwielbiam zakupy optymalne, tj. jak najlepszą jakość w rozsądnej cenie. Nie jestem audiofilem i nie będę sprzętu katował, czy głośno grał o czym zaraz napiszę i może to jakiś zakres półki cenowej której nie ma sensu przekraczać.

Do czego potrzebuje sprzęt:

1. Do pracy - uwielbiam pracować z muzyką, w sumie zawsze mam słuchawki na głowie, ale chce to zmienić, chce aby w tle leciała muzyka z spofity czy innych stacji internetowych. Przeważnie muzyka elektroniczna, ale zdąża się instrumentalna czy rock, hip hop itp - mam wiele list z różnymi gatunkami.
- dlatego myślę o jakiś lepszych głośnikach stereo ale amplituner jest mi potrzebny do kolejnych rzeczy
- jak już wspomniałem, głównie muzyki słucham z Spotify więc apmlituner musi to obsługiwać, nie wiem jak jest z setami z YT ale Spotify to 90% muzyki, więc jakoś premium i tak nie powala dlatego nie potrzebuje jakiego mega wypasionego sprzętu, nie słucham z płyt, czy gramofonów i nie będę tego robił :)
- biurko mam w rogu pokoju, więc pewnie też odczucia będą inne niż jak bym siedział na sofie.

Muzyka będzie leciała w tle aby nie przeszkadzać mi w pracy, wieczorami raczej nie będę słuchał - imprez też nie robię już w tym wieku więc naprawdę nie potrzebuje jakiś mega mocy, byle było przyjemnie, z basem, przyjemnie.

2. Playstation 5 - gram sporo wieczorami, natomiast przeważnie na słuchawkach (kobieta i dziecko śpią) natomiast zdarzają się sytuacje kiedy mogę pozwolić sobie na głośniejsze granie wtedy system 5.1 jak najbardziej mi by się przydał - natomiast jest to naprawdę rzadkość.

TV mam OLED CX65 i teraz sam nie wiem czy potrzebuje apmlituner z 2.1 czy nie, PS5 mam podłączone pod TV i tak może zostać - no chyba że są jakieś przeciwskazania/ograniczenia to śmiało proszę napisać, ale z tego co czytałem to mogę jakimiś portami z TV przekazać dźwięk z PS5 do Amplitunera, więc mam wtedy pewność że wszystko śmiga w 4k, HDR i 120hz jak potrzeba.

3. Filmy - sporo oglądam wieczorami, ale znowu nie za głośno ale już na głośnikach. Większość filmów jest z netflixa, hbo go, apple Tv czy amazon, ale planuje kupić w przyszłości kilka filmów BR 4k w HDR które otworzę sobie na PS5. Tutaj również interesuje mnie 5.1 - ATMOS raczej nie wchodzi w grę, ewentualnie na słuchawkach jeżeli jest lub będzie taka opcja w przyszłości.

Reasumując, potrzebuje:
a) amplituner - który sprawdzi się do mojego użytkowania i pozwoli przyzwoicie słuchać muzyki
b) głośniki stereo - które kupię w pierwszej kolejności bo myślę że raczej odpadają te zestawy głośników pod kina domowe, skoro większość używać będę do słuchania muzy w czasie pracy, to wolałbym dołożyć do czegoś lepszego - no chyba że nie ma sensu wydawać na lepsze głośniki stereo przez ograniczenia amplitunera czy spotify to dajcie znać :)
c) kolejnym zakupem będą głośniki tylne oraz centralny
d) no i na koniec jakiś sub

Poniżej projekt mieszkania:
Obecnie jest tak:
projekt1-min.jpg

Głośniki chce wstawić tutaj:
projekt2-min.jpg

W rzeczywistości wygląda to tak:
pokoj1.jpg

pokoj2.jpg

Widać na zdjęciach/projektach - kable i gniazda na wszystko już mam przygotowane.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek podpowiedzi.
Jak będą pytania to śmiało proszę pisać.
Mam kartę podarunkowa do MM w wysokości 3360zł więc jak sprzęt znalazł bym tutaj to było by idealnie - ale nie jest to żadnym wyznacznikiem.
 

wysio

Member
Bez reklam
Spotify w przyszłości będzie miało jakość HiFi. Ja po zmianie Ampli na nowocześniejszy z dostępem do większej ilości usług, przerzuciłem się na Deezer HiFi, gdyż najbardziej mi odpowiada jako byłemu użytkownikowi Spotify, a jednak jakość wyraźnie słychać i dużo przyjemniej słucha się muzyki. Także kupowanie gorszego sprzętu, bo słucham głównie Spotify, nie ma sensu.
Do Twoich wymagań dobrze się sprawdzi coś pokroju Denona X2700H i głośniki Tannoy, Heco, Focal czy Dali. Sprawdź na stronie, co jest dostępne w media, bo w sumie głośniki mógłbyś tam kupić wykorzystując kartę...
 

mastek81

New member
Dziękuje za zainteresowanie się tematem.
W MM widzę głośniki Kolumna TANNOY Platinum F6 w kolorze czarny - nawet ładne tylko pytanie jak będę grały w moim salonie :)

Co do Denona X2700H - hmmm cena wysoka, pytanie czy potrzebuje to HDMI 2.1 i inne bajery, jak pisałem PS5 podpinam bezpośrednio pod TV więc jak nie jest to mi potrzebne a jakoś dźwięku w czymś tańszy będzie na podobnym poziomie to szedłbym w coś tańszego :)

Poczytam sobie jeszcze jutro jakieś opinie o tym modelu więc i tak dziękuje za sugestie.
 

mastek81

New member
Muzyka powiedzmy codziennie między 9 a 16 - czyli jak pracuje, i najczęściej.
- tylko bez naparzania, to ma tylko być w tle i nie przeszkadzać w pracy.

Filmy/seriale - tak 21do 22(23)

Granie - od 22(23) do 01-02 przeważnie co dziennie ale na słuchawkach.
 

mastek81

New member
Raczej podłogowe - chyba lepiej zagrają muzykę.

Budżet myślę że MAX 5000 na Ampli i fronty - natomiast wszystko z umiarem, stówka czy kilka w jedną czy drugą stronę nie zrobi jakoś mi różnicy (dłużej się popracuje dzień czy dwa) byle bym z tego skorzystał, bo dopłacać za coś co jest super ale leży niewykorzystane to szkoda hajsu więc spokojnie może być mniej.

Rynek wtóry też wchodzi w grę - jeżeli można coś lepszego wyrwać.

PS. W MM znalazłem zestaw YAMAHA MusicCast RX-V4A + NS-F51/NS-P51 za 4088zł. Zastanawiam się czy nie zmienić trochę podejścia i kupić ten zestaw wykorzystując kartę MM (3360zł) i trochę potestować głośniki i potem wymienić fronty + dodać suba. Ogólnie jest problem z dostępnością tego YAMAHA MusicCast RX-V4A.
 

mastek81

New member
Ok, to będę próbował kupić osobno.

Ale co sądzicie o zestawie: Yamaha RX-V4A z frontami Nota 550X albo TANNOY Platinum F6 Biały jakie kolega na samym początku zaproponował?
 

mastek81

New member
OK, dzięki za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie czy ten otwór z tylu czy z przodu ma jakieś znaczenie w moim przypadku, z tego co widzę Nota ma z przodu a Tannoy ma z tyłu - głośniki będę miał blisko ściany.
 

mastek81

New member
OK, zdecydowałem się i zamówiłem te Indiana Line Nota 550 X za 1600zł (2szt) - posłuchałem jak one grają u sąsiada ponieważ dziś zauważyłem że kurier mu dostarcza dokładnie te głośniki. Po krótkim odsłuchy stwierdziłem że naprawdę spełnią moje oczekiwania jeżeli chodzi o jakoś dźwięku - oczywiście nie mam porównania z innymi, ale to co usłyszałem mi się podobało :)

Teraz zostaje polowanie na Yamaha RX-V4A - ale wszędzie niedostępny :(
Kolega pożyczył mi do tego czasu JVC RX-5030V - także do momentu zakupu muze z spotify puszczać będe Mini Jack, a w tym czasie mam nadzieje że gdzieś znajdę tą Yamahę.
 
Do góry