amplitunery stare ale jare na dzisiaj

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mam pytanie zastanawialem sie nad amplitunerem onkyo 606, yamaha 663, HK 255 - maja wszystkie nowe dekodery, ale problem jest taki ze nie mam blu-ray filmow, ani odtwarzacza i jakos mi sie nie pali, jesli bedzie cena juz na normalnym poziomie, przyblizonym do DVD i wypalarka stana sie powszechne jak i nosniki do wypalania (teraz jedna plyta 50 GB 60zl) to bedzie ten moment i tak sie teraz zastanawialem czy nie kupic amplitunera z dawnych lat, ktory ma DTS i DD za 400-700zl, z dawnych lat podobal mi sie HARMAN KARDON AVR 5500
http://www.stereo***/images/profile/13790/img_big0.jpg

bedzie to tak,
WD Player (jak kupie) podpiety HDMI do TV LCD, a z playerka optykim do ampli
z niego beda odtwarzane DVD, divx, mkv czyli filmy HD w 720p i 1080p z DTS i DD
DVD do TV HDMI i z DVD optykiem do ampli, ale chyba tylko jest jeden optyk
glownie to DTS i DD dzwiek

czasem tez posluchac muzyki

jakie polecacie amplitunery z dawnych lat, dobre ktore cieszyly sie powodzeniem i glosniki do tego, oczywiscie glosniki mozna nowe, by mozna bylo je wykorzystac, za pare lat do nowych formatow dzwieku i nowego amplitunera


czy moze nie pachac sie w starocie i kupic nowy sprzet ze wszystkimi dekoderami
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Optyki są dwa z tyłu plus jeden z przodu. Koaksjalne zresztą tak samo (w tym HK).

Jeśli przez jakiś czas nie wchodzisz w dźwięk HD z BD, to kupno używki jest rozsądnym wyborem. Z drugiej strony, kupiony teraz ampli z dekoderami może być zakupem perspektywicznym, może się okazać że w BD wejdziesz szybciej niż myślisz. Czyli masz włos do dzielenia na 4... ;) :D Jeśli szkoda dutków to opcja 1.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dla mnie nie wejdzie szybko, kryzys itd
mysle jeszcze jedno kupie ampli za 400zl to teraz nowe ampli sa o ponad 400zl drozsze niz jeszcze pare miesiecy temu, a wiem jak troche sie polepszy na rynkach ceny beda nizsze, uzywane nie rosna tak jak nowe rozliczane w $.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Miałem kiedyś ampl. HARMAN KARDON AVR 3550,dziś mam onkyo 606,więc mogę sobie pozwolić na porównanie ich.Do słuchania muzyki zdecydowanie polecałbym tego Harmana ma zdecydowanie większy bas a i wysokie tony są takie bardziej "aksamitne".Ale do kina domowego zdecydowanie polecam onkyo,po autokalibracji jest naprawdę super.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jesli z nowych (uzywany tez mozna kupic)
Onkyo 606
DENON AVR 1909
Yamaha RX-V663
Yamaha RX-V863
Harman Kardon AVR 255


w tych granicach cenowych czyli 2tys do 2,5tys max
zeby mial wszystko, zebym byl zadowolony,upscaling 1080p i inne rzeczy, ktore warto zeby mial
podpiete bedzie po HDMI
kamera HD
blu ray jak sobie kupie za jakis czas
WD Player
DVD
komputer


na co zwracac uwage przy kupnie, co musi miec?
 

rav126

New member
oj ciężko kupić używaną Yamaha RX-V663, praktycznie nie ma tego na allegro, same nówki.
mi się akurat udało, ale to zupełnie przypadkowo :D (pozdrowienia w tym miejscu dla Andrzeja "Diana" z Gdańska :D )
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to czy trafie czy nie, nie nastawiam sie, bardziej mnie interesuja opinie kotry co ma miec, jakie glosniki
 
Do góry