Amplitunery Onkyo 505/605/705/805/905 i praca po HDMI z "n"

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wiadomo powszechnie, że amplitunery Onkyo 674 miały problemy z przekazywaniem sygnału n "n" po HDMI. Było na ten temat kilka wątków i sporo postów. Czym sie ostatecznie sprawa skończyła ? Czy "n" upgrade'owało swój soft na tyle, że to zaczęło funkcjonować?

Ciekaw jestem czy nowa seria ampli Onkyo będzie miała ten sam problem ?
Jeżeli będziecie mieli jakąś wiedzę - wrzućcie tu proszę.
 

pinja

New member
Drążyłem temat tak u polskiego przedstawiciela Onkyo jak i w "n", ale oprócz tego, że każda ze stron twierdzi że jest problemy to nie wina jej urządzeń nic się nie dowiedziałem. W Onkyo nawet się starali coś załatwić, a ze strony "n" dostałem odpowiedzi delitanie mówiąć mało kompetentne, np. że złącze HDMI nie służy do przesyłania dźwięku przestrzennego, a jedynie stereo itd.
Konkludując nadal czekam na jakieś pozytywne newsy w tej sprawie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Będzie krwawa kiszka jak nowe ampy Onkyo nie będą współpracowały z "n".
Nie mam "N' ale zamierzam mieć no i... 875 to mój cel.
Trzeba to koniecznie sprawdzić przed zakupem.
 

Deimos

Banned
blackninja napisał:
Wciąga zacne 1176wat :)
A jakim cudem tyle wciąga, skoro w specyfikacji jest: 870Wat:
Specifications for the ONYKO TXSR875 AV ReceiverPower Output140Wpc Continuous 8ohms, 20-20,000Hz (2 channels driven) Damping factor60(Front, 1 kHz, 8ohms)Total Harmonic Distortion0.05%Signal to Noise Ratio100dBFrequency Range5 Hz - 100 kHzPower SupplyAC 220 - 240V, 50/60HzMaximum Power consumption870WDimensionsWidth 435mm
Height 194mm
Depth 458.5mm
Weight23.3kg
no chyba, że ktoś go zmostkował z żelazkiem, to i 2000 Wat wciągnie;)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W drugiej twojej specyfikacji jest waga 24,5kg.
Jest też power consumption 8,9A 120V, z czego możemy sie dowiedzieć, że wciąga 1176wat (P=UxI)
 

Deimos

Banned
Ale w drugiej specyfikacji jak byk stoi: model 905, a nie 875:)
No ale dobrze, że w 905 tak ładnie to policzyłeś, ja moje Denony (w podpisie) sprzedałem i zastanawiam się co później brać, te Onkyo 905 czy Denon AVC-A1HD? Ale w Denonie ten pobór mocy jakiś mały (610Wat).
W poprzednim też miałem tyle samo, ale na brak powera nie mogłem narzekać... a dynamika niesamowita....
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
blackninja napisał:
W drugiej twojej specyfikacji jest waga 24,5kg.
Jest też power consumption 8,9A 120V, z czego możemy sie dowiedzieć, że wciąga 1176wat (P=UxI)
Brakuje w tych obliczeniach cos fi , zwykle wynosi około 0,8
 

Deimos

Banned
blackninja napisał:
Odnosiłem się do TX-SR905 :)
No to sorki, ale fajnie, że to przeliczyłeś:D
A tak się prezentuje srebrna 905-ka

TX-NR905S_front.jpg


Specifications for the ONYKO TXSR905Power Output200wpc Continuous 6ohms, 1kHz, DINDamping factor60 (Front, 1 kHz, 8ohms)Total Harmonic Distortion0.05%Signal to Noise Ratio110 dBFrequency Range5 Hz - 100 kHzPower SupplyAC 220-240V, 50/60 HzMaximum Power consumption770WDimensionsWidth 435mm


Height 194mm

Depth 458.5mm



Weight24.3kg

Poprzednia specyfikacja była ze strony amerykańskiej Onkyo, a ta jest ze strony sklepu w Angli i jak widać podają 770 Wat i diabli wiedzą kto prawde podaje?:???:
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
blackninja napisał:
:) zanim sie tego doliczymy to te amplitunery będą juz wyprzedawać :)

940wat po uwzględnieniu przesunięcia fazowego

I dlatego może wróćmy do pierwotnego pytania w tym wątku, pracy amplituneró Onkyo z n boxem i n recorderem.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przecieki z EIC to (pamiętajcie to tylko przecieki :) ) :

TX-SR905.............9000
TX-SR875.............6000
TX-SR805.............4000

Ceny ambitne i będzie jeszcze na nich oddech.
 
Do góry