Amplitunery do 3k zł

pawliszak

New member
Witam,
rozważam zakup amplitunera za maksymalnie 3000 zł (no dobra, 3100zł też ujdzie :)). Amplituner ten musi spełniać następujące warunki:
* musi zawierać pełny (tzn. 7 wyjść) pre-out, gdyż chcę do amplitunera podłączyć wzmacniacz stereo
* nowe dekodery (dolby TrueHD, dolby digital plus itd.)
* kolumny jakie posiadam to Monitor Audio BR6/BR central/BR2
* minimum 3 HDMI, a najlepiej 4
* zależy mi głównie na dźwięku, mniej na obrazie
* planuję, żeby amplituner pełnił funckję kina domowego i przedwzmacniacza do stereo
* moje typy:
- Onkyo 706
- Denon 2309
- H/K AVR 355
- Onkyo 875 (w promocyjnej cenie - 3100 zł)
- Yamaha 863
Co sądzicie o moich typach? Który by się najlepiej sprawdził, a które warto przesłuchać/porównać? A może zaproponujecie coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
- pawliszak.

PS. Pomieszczenie odsłuchowe to ok. 30 m2.
 

pawliszak

New member
allegro.pl :)

PS. Zalezy mi również na bezproblemowej współpracy z nBoxem po HDMI, tzn. połączenie nBox ==> amplituner ==> TV Sharp 37" Full HD (wszystko po HDMI)
 
Ostatnia edycja:

pradam

New member
Witam
Mam obecnie taki sam dylekat, który kupić.
Chciałbym jednak do listy ampli dołożyc jeszcze denona 2808 i onkyo 705.
Różnica w cenie wszystkich wymienionych wcześniej niewielka i byłbym również wdzięczny za doradę, który warto kupić.
W moim przypadku będzie grał z kolumnami kef iQ5-iQ2-iQ1 i bedzie służyło do oglądania filmów oraz słuchania muzy (wszystkiego po trochę).
 

pawliszak

New member
Uprzejmie proszę nie dopisywać "SWOICH PROBLEMÓW" ! i nie "rozmydlać mojego wątku" :p Z góry przepraszam jeśli przeoczyłem ... gdzie jest jakakolwiek odpowiedź na moje pytania? :confused:
 

pradam

New member
NIe będę zakładał nowego wątku jeżeli tyczy sie tego samego problemu.
Przeprosiny przyjete ponieważ z kontekstu mojego postu można wyczytać, że zaproponowałem CI:p denona 2808.
 

pawliszak

New member
Zaiste wielkie dzięki, ale proszę uważnie czytać moje założenia!, Denon 2808 ma tylko 2 wejścia HDMI, potrzebuję jw. min 3. Czyli kiepska propozycja, ale dziękuję za starania!:D Radzę jednak założyć "swój" wątek i tam stosować własne kryteria.:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

pawliszak

New member
Pioneer-ek VSX-LX51 to intrygująca propozycja (ładny disegin), ale obawiam się ceny....3800zł to minimalna np. na Ceneo i innych szukajkach. Nie przeraża mnie niby ...ciężka i nie intuicyjna obsługa generalnie Pioneer-ów (taką mają opinię), bo to lubią najbardziej......tygrysy! :D :eek:k: , ale raczej "szumliwość" dopuszczana w tej firmie, a może to już przeszłość? (jak to zagra z MA BR6 5.0 ?)
Co do HK 355 to jest on na "mojej" pierwotnej liście, ale naczytałem się o kłopotach z basem w niektórych trybach dźwięku w modelu 255 i to mnie powstrzymuje...eh! Czy to samo jest w HK 355?(śledzę fora, ale cisza... przed burzą?)
Onkyo 875 (kolor czarny) to wypaśna propozycja, ale obawiam się nadmiernego nagrzewania się, w/g właścicieli tego modelu to ....można na nim postawić patelnię i oczekiwać pozytywnych rezultatów...:) :) :) , a tak serio, to jak coś się grzeje to czasami potrafi się ...przegrzać!:D Sam organoleptycznie nie sprawdzałem temperatury obudowy (wierzchnia pow.), czy faktycznie nie można na niej utrzymać ręki (paluszek ;) ) ponad minutę? (zaraz wyjdzie, że słucham amplitunerów z ręką na obudowie!:) ,hehe!...... przecież wiecie, o co mi chodzi!!!) Czy Pioneer VSX-LX51 to też taki "farelek"(urz. grzew.) i kręci "muzykalnie" wentylatorami?
 
Ostatnia edycja:

bogge

New member
pawliszak napisał:
Co do HK 355 to jest on na "mojej" pierwotnej liście, ale naczytałem się o kłopotach z basem w niektórych trybach dźwięku w modelu 255 i to mnie powstrzymuje...eh! Czy to samo jest w HK 355?(śledzę fora, ale cisza... przed burzą?)

Ja nie stwierdziłem u siebie opisanych problemów w 355. Bas gra i huczy aż miło we wszystkich trybach - sprawdziłem je po przeczytaniu informacji o problemach 255.

Pozdrawiam
 

pawliszak

New member
SUPER informacja!:) :) :)
Wielkie dzięki!, TO! właśnie czyni HK-355 teraz poważnym konkurentem Pioneer SX-LX51. Czy ktoś (tzn. kiki lub Blackninja) miał okazję porównać te amplitunerki brzmieniowo?
Jeszcze męczy mnie pytanie, jak współpracuje HK355 z nboxem ntv po HDMI? (wszystkie łącza).
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na razie mogliśmy porównać łatwość obsługi przy ustawianiu wszystkiego u naszych klientów, wygrał Harman :) Gra też bardziej zdecydowanie i z rozmachem.

p1000024ps4.jpg
 

meksykanin

New member
Zwróć uwagę, że ten Pioneer ma pobór prądu do 410 wat - to chyba mało przy pomieszczeniu 30 m .Może mu troszkę zabraknąć "powietrza " zwłaszcza,że same fronty "zażyczą" sobie po 150 na kanał(chyba że od razu zaopatrzysz się w ten wzmacniacz stereo).Zacząłbym od Onkyo 805 lub HK 355.Sam słuchałem Pioneer-ów zanim kupiłem Onkyo i te pierwsze tak naprawdę " robiły hałas" zamiast ładnie zagrać.
 

pawliszak

New member
Dobra uwaga z tą mocą! :eek:k:
Biorąc pod uwagę wszystkie życzliwe głosy, moje plany idą w kierunku HK355 i ewentualnie Onkyo 706. W najbliższym czasie trudno mi będzie przesłuchać amplitunerki jw., a jeszcze we wrześniu dojdą nowości, których na rynku będzie całkiem sporo!:) Może mi ktoś potwierdzić lub zdementować sprawę współpracy HK355 z Monitor Audio BR6 tzn. czy nie dochodzi czasami do "przebasowania" w dialogach (szczególnie, gdy pojawia się "niski" męski glos)?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR355 ma autokalibracje i bierze w tym pod uwagę pomieszczenie i głośniki, przebasowienie będzie tylko wtedy gdy realizator filmu sobie tego zażyczy.
 

bum

New member
Dobór amplitunera do kolumn JBL 90

Mam pytanie do znawcy tematu!
Jak amp HK 355 zachowuje się (jakość dźwięku)
z kolumnami JBL 90? i czy jego moc w stereo 70 W wystarczy do wyeksponowania ich właściwego brzmienia? Może jednak model 445 jest dużo lepszy w tym trybie
(80 W)? W opisie HK355 zauważyłem, że czyta już nowe formaty audio w tym czyta płyty blu-ray. Może jakiś inny amplituner z tymi kolumnami gra równie dobrze w kwocie do 3300 zł.
Przede wszystkim zależy mi na dobrym odsłuchu w trybie stereo. Jeśli moje oczekiwania są nieosiągalne to może ktoś mi doradzi wzmacniacz z amplitunerem w zestawie
z kolumnami JBL 90.
 

pawliszak

New member
To może powróćmy do tematu posta, skoro pojawiły się nowości, który z niżej wymienionych jest "The Best"?

1.Denon AVR-2809 (4HDMI/1HDMI)
2.Onkyo Tx-SR806 (5Hdmi/1HDMI)
3.Marantz SR6003 (wej/wyj tzn. 3HDMI / 2HDMI to może być przebój!(TVlcd+projektor), a do tego jeszcze USB...heh!, ale kto słucha z pena?)
4.HK AVR355 3HDMI/1HDMI)

Do kupienia w tej samej cenie ok.3,1 tys. np. na Allegro.
Osobiście obstawiam w/g wykazu jn. kolejno: 2,3,4,1 , a jakie są Wasze rankingi?
 

dvd-r

New member
blackninja napisał:
AVR445 zagra lepiej od AVR355 z kolumnami E/ES 90.

Możesz mi pomóc w kwestii HK 355, dlaczego on tak cicho gra przy E100, E35, E30, długo przełącza obraz ze źródeł do tego ten zielony obraz oraz "pykanie" w głosnikach przy przełączaniu programów itd.

Mam możliwość zamienić na Denona 2809 - będzie lepiej ?
Niestety na decyzję mam czas do końca dnia

Artur
 
Do góry