Amplitunere stereo

toja1001

New member
Witam, od razu przyznaje ze jestem troche zielony w temacie i licze na cierpliwosc i wyrozumialosc:) Przymierzam sie do zakupu jakiegos (NOWEGO) amplitunera sterofonicznego do posiadanych juz kolumn Tonsil Voyager 200 i suba Jamo 210 Do tej pory chodzily pod Pioneerem VSX405 i jak na moje ucho gralo to w miare przyzwoicie Niedawno amplituner zaczal szwankowac wiec nie mam zamiaru do niego dokladac w celu naprawy Z czasem tez wymienie glosniki bo przeciez nie beda graly w nieskonczonosc;) Zrodlem dzwieku jest i bedzie, przynajmniej na razie, radio w amplitunerze, dekoder cyfry+, głownie programy muzyczne ale i flimowe oraz BD LG, modelu juz nie pamietam ale sluzy mi glownie do filmow i muzyki przewaznie w mp3 Co myslicie o ampli MARANTZ 5023? czy to sie jakos zgra z moimi glosnilami? Dodam ze na poczatek chcialbym sie zmiescic w kwocie 1500 pln a pozniej, raczej w dalszej przyszlosci, drugie tyle dolozyc na glosniki
Pozdrawiam
 

wawa69

New member
Myślę,że w tej cenie nie będzie nic lepszego niż Harman Kardon 3490.Jak poczytasz forum to zauważysz,że jest to najczęściej proponowany ampli stereo w cenie do 2 tys.Ja jestem w każdym razie z niego bardzo zadowolony.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście Harman jest w tej cenie nie do pobicia ,możesz wybrać tańszy model 3390 ,a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze glośniki
 

toja1001

New member
No dobra Panowie, bede namolny, powiedzcie dlaczego nie Marantz? Myslalem o nim bo znalazlem korzytna cene w jednym z marketow, nie jakims pseudosklepie internetowym wiec mysle ze i gwarancja bedzie oryginalna A do tego, z tego co sie zdazylem zorientowac, to tez uznana firma
 

bielikk

New member
Bez reklam
Proponuję Yamaha RS 500

lub poprzedni ale wyższy model RX 797 (na allegro ~1100 zł.)

Yamaha to solidność, bezawaryjność i b. dobry dźwięk
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolokwialnie mówiąc Harman ma całościowo oferuje dobry dźwięk ,szczególnie widać to po kulturze brzmienia - co dobitnie słychać w przypadku podłączenia gramofonu. Mnie osobiście urzekła barwa - nie jest ani zimna ,ani ciepła ,ani sucha - jest naturalna ,świetnie wypadają głosy żeńskie są nasycone ,opisując to poetycko mają w sobie "ładunek emocjonalny" a to za sprawą muzykalności tego klocka
Harman nie emanuje basem ani dynamiką przy której dywan się podnosi ,tu raczej chodzi o dojrzały dźwięk i to producentowi się udało
 
D

Deleted member 141725

Guest
Zanim wydasz kasę lepiej posłuchaj. Mi Harman nie podchodzi i zdecydowanie wybrałbym pod względem brzmienia Cambridge SR10 Topaz lub Marantz SR5023. One na prawdę inaczej grają, więc ciężko powiedzieć który lepiej - sam musisz posłuchać.
 

toja1001

New member
Dzieki Panowie za zainteresowanie i sugestie Wybor i zakup dokonany Udalo mi sie posluchac troche Yamahy RS 500, Denona DRA 500 ale wszystkich przebil HK Z braku odpowiednich funduszy wzialem 3390 i wcale nie zaluje Dzwiek na moje ucho na prawde przyzwoity Pozdrawiam
 
Do góry