Amplituner

Szymondomaga

New member
Witam,
Planuje wybudować nowy dom i szukam nowego amplitunera.

Firmy: denon, marantz, yamaha

Budżet : ok.5000zl

Powierzchnia pokoju : 35m

Dobry sprzęt do słuchania muzyki, czasami filmy.

Dodam, ze głośniki to bedą Dali Zensor 7
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Posłuchaj Denona 3313, Marantza 6007, Yamahy RX-A2020. Może jeszcze trochę droższy Arcam AVR360. Nie wiem czy Zensor 7 nie za słabe do 35m2.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Marantz SR7007, Denon AVR-3313, Yamaha RX-A2020.
To najlepsze modele tych marek w tym budzecie. Wszystkie bardzo dobre, z moim skromnym zdaniem z przewagą Marantza. Teraz tylko odsłuch.
 

WiTT

New member
Bez reklam
I znów NAD został przemilczany, a takie ładne kryteria: do muzyki, duży metraż (duży zapas mocy), kolumny DALI... jak nic NAD :) A w tej cenie otrzymujesz zestaw (chyba jeszcze jest ta promocja) NAD T748 + NAD T567 (BluRay) :)
 

sylwek.k

New member
Witam Przepraszam za podpięcie się pod temat. Ale jestem na etapie zakupu amplitunera. posiadam kolumny Monitor Audio BX5 kupione do mojego starego nr 1501 posiadam blu ray bd7003.
I tak okazyjnie mogę kupić SR5007za około 1400-1600 zł uzywany od lutego tego roku. Albo za okolo 3200 zł moge miec SR 6007 lub denon AVR 3313 . Moje pytanie dotyczy czy oplaca sie dopłacać do wyższych modeli amplitunerow i ewentualnie który z nich wybrać. Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To zależy jakie masz oczekiwania, kolumny, metraz, na czym Ci zależy? My za Ciebie nie zdecydujemy czy się opłaca dopłacać.
 

sylwek.k

New member
kolumny jak napisałem na froncie grają Monitor Audio BX5 pomieszczenie to salon 5x4m. Brzmieniowo Marantz mi odpowiada, czy Denon bardzo zmieni brzmienie, ewentualnie przyszlosciowo pomyślał bym o dokupieniu końcówki mocy do SR5007.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przepraszam nie doczytałem. Denon gra inaczej. Jeśli Marantz Ci odpowiada, to nie zmianiałbym stajni. Do BX5 na 20 m SR600X w zupelnosci wystarczy,
 

sylwek.k

New member
Szymon przepraszam, że pcham się w twój temat ale mam podobny dylemat i nie chcę zaśmiecać forum.
Byłem dzisiaj w sklepie i posłuchałem trochę denona 3313 marantza 6007 nie mieli. kurczę jak na pierwszy rzut oka to ten denon przyzwoity jest a w dodatku ma całkiem spory zapas mocy no i pod względem przyłączy to już ful wypas. Podobny będzie marantz 7007 ale trochę droższy.
Moje pytanie do kolegów bardziej osłuchanych jak w porównaniu do marantza zagra denon na Monitor Audio BX5, bo jak kupowałem kolumny to robiłem odsłuchy na marantz pm6004 i Dali z7 odpadły z powodu zbyt agresywnej góry, to jest wysokie tony dawały po uszach.
Wybór padł na BX5.
 
Do góry