Amplituner

hubi

New member
Witam mam takie pytanie czy jeżeli kupiłbym głosniki od kina domowego i amplituner to one działałyby bez dvd i mógłbym z tego zestawu korzystac jako np.wieza dopóki nie kupie dvd i nie podłacze do TV?
P.S mam takie pytanie czy głośniki SONY DAV-880 sa dobre?
Pzdr
 

hubi

New member
wszystko zalezy od dvd czy od głosników bo jezeli kupie sobie oddzielnie dvd i tam będzie napisane że dźwięk dolby digital a głosnki mają tam dolby pro logic 2(czy jakos tak)to nie będzie mi grało w tych formatch?Bo dvd tego nie obsługuje chociaz głośniki tak?
 

lepp

New member
Bez reklam
Widzę, że doczynienia mamy tutaj z totalnym laikiem.
Zupełnie nie wiem o czym piszesz.
Głośnik jako taki nie posiada dekoderów, nie obsługuje systemów dźwięku itd,
Klasyczny system kina domowego składa się z odtwarzacza, amplitunera i głosników. Jedynie odtwarzacz i amplituner mają na pokładzie dekodery Dolby digital i tym podobne. Dekodowanie dźwięku może odbywać się w odtwarzaczu, ale najczęściej zajmuje się tym amplituner, to rozwiązanie jest przeważnie lepsze.
Jeśli kupisz jedynie amplituner i głośniki, będziesz mógł słuchać radia, ewentualnie podłączyć do ampli inne urządzenia, TV, CD, dekoder telewizji cyfrowej, komputer itp.

SONY DAV-880 to nie głośniki, a kompletne kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

hubi

New member
Tak,zgadłes....Aha czyli nie potrzebuje dvd zeby podłączyć ten zestaw do telewizji cyfrowej lub komputera?Tak wiem że to kompletne kino domowe ale koles sprzedaje same głosniki...I własnie z tym mam pytanie czy te głosniki(ich wejścia)tzn.czy nie będzie problemu podłaczenia ich do jakiegokolwiek amplitunera lub dvd?
 

lepp

New member
Bez reklam
Problemu z podłączeniem nie powinno być, nie wiem jak to jest podłączane, ale nawet jeśli mają jakieś wtyczki to można je wyciąć, jednak może to zagrać bardzo słabo. Raczej nie ryzykowałbym takiego zakupu.

nie potrzebujesz dvd, sercem systemy jest amplituner i to do niego wszystko się wpina.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
hubi a Ty dalej swoje....
Przecież kolega lepp napisał Ci, że Sony DAV-880 to nie głośniki, a kompletne kino domowe !!!!
Także po co Ci do niego odtwarzacz i amplituner!?!?!?!
Przeczytaj posty jakie napisał lepp!!! I później zdecyduj się na jakieś rozwiązanie....:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zacznijmy od początku.
Napisz jak wielki masz pokój?
Co będziesz słuchał - muzyki czy chcesz wykorzystywać zestaw do ogladania filmów?
Czy i do jednego i do drugiego ?
Jaka klasa cenowa?
Jaki kolor?
 

Mastertext

New member
Głośniki 3 Ohm

Do sprzedawanego osobno amplitunera raczej się nie nadają ze względu na impedancję.
Dobre nie są - pytanie czy się opłaca.
 
Ostatnia edycja:

hubi

New member
24m2 hmmm ale przecież napisałem że koles który je sprzedawał sprzedawał same głosniki a dvd osobno....sprzet ma słuzyc do ogladanie filmów ale też żebym był zadowolony z muzyki słucham techno, hardcore techno, trance, elektronicznej cena do 1400......A takie pytanie czy jeżeli dvd ma ten rds to znaczy że mozna to kino uizytkowac bez tv(jako radio) czy dopiero wtedy kiedy dvd bedzie miało wbudowany amplituner?
 
Do góry