Amplituner + zestaw głośników do PS3 za ok 2000zł.

incognitos

New member
Jaki zestaw byście polecili w okolicach 2000zł? Od razu na wstępie zaznaczę, że chciałbym zestaw głośników 5.1 oraz ze względu że mam mało miejsca koło TV, chciałbym aby przednie głośniki były nieduże (widziałem takie Koda av-sześćset coś w sklepie ale nigdzie na google nie mogę znależć miały gdzieś tak na moje błędne oko ;) ok 60 cm wysokości). Myślę o amplitunerze z 2-3 wejściami HDMI. Priorytetem jest dla mnie amplituner ponieważ tak jak powiedziałem na głośniki nie mam zbyt dużo miejsca ale wejścia HDMI muszę mieć bo mam i konsolę i planuje zakup dekodera z wyjściem HDMI mam też DVD z HDMI (a w TV mam tylko jedno wejście). Poza tytm myślę, że dobrze mieć dobry amplituner, żeby w przyszłości jakby coś się zmieniło dokupiłbym tylko mocniejsze głośniki. Zestaw będzie głównie używany do filmów i gier raczej mało do muzyki. Proszę o fachową radę...
Pozdrawiam i Dziekuję

EDIT: Czy głośniki Yamaha NS-P110 albo NS-P270 sąwarte uwagi?? Jaki Amplituner byłby dobry do takiego zestawu?
EDIT2: A może po prostu taki zestaw SonyHT-SF1100 ma dwa wejścia HDMI... http://www.sony.pl/view/ShowProduct...chnicalSpecs&category=HCS+Cinema+Surround+Kit

EDiT 2
A może takie combo Yamahy: NS-45, NSP-60, YST-SW012 + Amplituner RX+V461 ... tylko cena jak liczyłem oddzielnie ok.2500 zł. Trochę dla mnie za dużo. Da się gdzieś zejśc z ceny jakieś tańsze kolumny/subwoofer bądź amplituner?
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
hmm.. u mnie x360 gra bardzo przyjemnie z Onkyo 705 i Jamo PJ (chyba seria 6000 czy jakoś).. Jamo mam do sprzedania - za ok. 700. Ampli mógbyś brać Onkyo 605 z importu lub końcówki 604. Sądzę, że mogłoby to grać całkiem przyjemnie. Ja Jamo mam do sprzedania, bo muszę przeorganizować miejsce w pokoju. Jakby co - PM do mnie albo gg: 1902158..
 

incognitos

New member
blackninja napisał:
TX-SR505+SCS178 myślę, że to rozsądne.
Fajny zestawik JBL :)
Ok. To ostatnie pytanko... no może przedostanie ;), który zestaw będzie lepszy TX-SR505+SCS178 czy RX-V46+NS-45+NSP-60 bez suba na razie. Cena niemal identyczna do 2300zł. Przednie kolumny zarówno w jednym jak i drugim zestawie byłyby w odległości ok 3 m od siebie (JBL byłyby podwieszone) natomiast tylne (3m od siebie) od przednich w odległości lekko ponad 4 m. Zarówno przednie kolumny JBL jak i Yamahy żeby wcisnąć koło TV, musiałyby być w odległości ok 1 m od siebie, tylko nie wiem jeszcze co wtedy z subem... natomiast tylne jak wcześniej. Ja bym siedział mniej więcej po środku tego wszystkiego :)

PS: Ogólnie to dobre jest takie rozstawienie w kwadracie? Czy lepiej jak przednie byłyby z przodu koło TV tak jak napisałem w odległości ok 1m od siebie??

PS2: Mam nadzieję że 720p pójdzie przez HDMI bo wszędzie piszą że 1080p po HDMI, a 720p po componencie. - EDIT - z tego co wyczytałem w instrukcji nie powinno być problemów.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

incognitos

New member
blackninja napisał:
Podłogowe prawie zawsze zagraja lepiej od małych więc można zaryzykować Yamahe.
Zaryzykować? ;) Spoko :) Dzięki za pomoc! Dam znać po zakupie... To w takim razie chyba zaryzykuję Yamahe, jeszcze tylko muszę wszystko pomierzyć żeby się zoorientować jak to wszystko rozstawić - chyba nowa szafka by się mi przydała... tylko ta kasa...

PS: A czy ktoś wie może jakie ustawienie kolumn w pokoju będzie lepsze? (opis w moim poprzednim poście).

Jestem prawie zdecydowany na zestaw RX-V461+NS50+NS-P60 może sub SW 012. Chciałbym jeszcze go przesłuchać podczas filmu (bo głównie do filmów i gier go kupuję) tylko pytanie brzmi gdzie można go usłyszeć podczas filmu??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry