amplituner ze skalowaniem obrazu do 1080p

seba135

New member
witam,
chciałem zapytać jakie amplitunery mają tą funkcję sam znalazłem onkyo 578 i yamahe 567 czy sa jeszcze jakies inne w cenie do 1500 zł
i ma ktos taki amplituner jak te skalowanie wygląda w rzeczywistości czy jest to warte przysłowiowej świeczki?
 

pkomp

New member
przecież każdy telewizor to ma - lepsze gorsze ale i tak na powiedzmy 40 calach full hd nie spodziewaj sie że dobrze bedzie wyglądać jakis dvd czy divx....
 

seba135

New member
tv mam 42 cale czyli te skalowanie powiększa tylko obraz że jest na całym ekranie a nie poprawia rozdzielczości?
i nie daje to takiego efektu że wszystkie kanały były by jakości jak filmy w full HD?
 

gooral

New member
tv mam 42 cale czyli te skalowanie powiększa tylko obraz że jest na całym ekranie a nie poprawia rozdzielczości?
i nie daje to takiego efektu że wszystkie kanały były by jakości jak filmy w full HD?

mam 46" i zwykla cyfre podlaczona do nagrywarki dvd z funkcja upscale
widac kolosalna roznice pomiedzy sygnalem z cyfry bezposrednio (scart>scart) a po hdmi z nagrywarki
(na 32" tez bylo widac roznice) ale z prawdziwym obrazem hd to tez nie ma wiele wspolnego.

powiem tak jak do tej pory ogladalem moze z 10 filmow brd i chyba tylko "splice" byl w jakosci jakiej sie spodziewalem - reszta filmow tylko dema/napisy ma w podobnej jakosci a film wyglada na "upscalowany"

ps jeszcze nei widzialem gry/filmu w full hd, ktory wygldalby tak ladnie jak obraz z kamery na tv w salonie sony

ps diabli mnie biora z proporcjami obrazu 16:9 mialem tv hd ready i 3/4 programow albo nie miescila sie w ekranie albo miala czarne pasy gora i dol. zmienilem tv na full hd i dalej to samo mam wrazenie, ze np tvn nagrywa filmy w 16:9 a pozniej je nadaje w 4:3 i nawet jak masz 16:9 to ogladasz kupe a nie prawidlowy obraz (nie mam satelity hd z "zwyklej cyfry" chyba tylko discovery etc maja prawidlowy format - zreszta coraz mniej tv ogladam)
 
Do góry