Amplituner za 2 tyś

east

New member
Witam,

CHciałbym kupić amplituner do kina domowego i stereo jednocześnie. Kwota jaką chcę przeznaczyć to około 2 tyś zł. Po głowie chodził mi onkyo 656, ale także widziałem denona 1300 lub 2300.

Na co zwrócić uwagę?

Głośniki jakie do tego planuje dokupić do Dali Zensor 7 lub 5 , albo Klipsch Rf26 lub Klipsch Rf 28.

Jak to poskładać?
 

popej

New member
Preferencje i wybory techniczne różnią się znacznie między użytkownikami. Dla mnie istotne są systemy korekty akustyki, jakie oferują amplitunery KD, dlatego zdecydowanie wolałbym cytowane Denony niż Onkyo.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
I tym się właśnie kierujesz?systemem, korekty akustyki2a co z bebechami?Onkyo 656 zje tego denona1300 na podwieczorek i nawet systemy korekty akustyki mu nie pomogą...nudny już jesteś z tym systemem korekty akustyki...

Ludzie,mają sprzęty,wzmaki za kilkadziesiąt tysięcy złotych bez systemów korekt akustyki a Ty każdemu nawijasz to samo przy ampli za 2 koła... Z Onkyo Klipsche już pisałem...pozatym przy 30metrach pomieszczenia te Klipsche mogą zniknąć.patrz na mocniejszy model,28 nie mówiąc już o dali 5 więc jak już to dali 7... A przy tych kolumnach przydałby się mocniejszy ampli..
 

drake7

New member
ja mam rp260, mialem kupic r26, ale mi odradzono z uwagi na "slabszy" bas niz w r28, a ze w dobrej cenie moglem kupic rp260 to je kupilem. takze moim zdaniem minimum to r28. podlaczylem pod denon avr x 1200 bo taki mam domu. mysle ze do klipscha lepszy bylby onkyo 656. pisalem w innym poscie, mozna zamowic na amazaon.de za 412 euro onkyo 676.sprzedaje to sam amazon, ale nie wiadomo kiedy i czy napewno ten model bedzie w mazgazynie. na razie jest to bardziej forma rezerwacji, ale za takie pieniądze to można troche poczekać. ja zaryzykowałem.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
R 28 możesz kupić za 3200 zł najtaniej widziałem w Polsce za parę może ktoś ma taniej...zostaje Ci 2800zl dołóż 700-800 stów i masz rz810....super ampli...polknie denony
 

east

New member
Zestawy oglądałem kolumn to klipsch 5.0 kosztuje 4999 i dali zensor 7 także kosztuje 4.999 - które w to miejsce w takim razie warto wziąć i do którego wzmaka?
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
człowieku Ty masz mózg czy nie?

masz pomieszczenie 30 m piszemy ze moga zginac w tym pomieszczeniu i beda potrzebne mocniejsze mocniejsze kolumny bo to jest duze pomieszczenie...a ty ciagle te tepe pytania...
jak nie masz siana to sobie dozbieraj...
pal gume na odsłuch do sklepu to bedziesz wiedział...
2 godziny na privie ostatnio z Tobą spedziłem tłumaczac Tobie to samo...
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
tez patrzylem r26, ale mi zalezało na dobrym basie i chyba w tym najlepszy jest r28 (z klipsch), aczkolwiek ta seria rp jest lepsza, podobno. no ale na rp 280 mnie nie stać. więc kupiłem rp260. słyszalem niedawno w mediamarkt zestaw rp28 i 676 i nawet puszczajac muze z blututa było bardzo fajne granie. nie mam jakiegos sluchu by rozróżniać szczegóły i powiedziec ze rp260 gra duzo lepiej/gorzej niz r28. na razie mnie nie stać by kupić cale 5.1 klipscha, wiec chcialem kupić możliwie najlepsze, jak na moje finanse, fronty. ja jestem zadowolony. ale gdybym jeszcze raz bym miał wybierać to bym szedl conajmniej w r28.
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
Dali będą łagodniejsze do słuchania na dłuższy czas ale będzie mniej basu nawet z Zensor 7

poszukaj jeszcze Tannoy Mercury 7.4 - bardzo udane kolumny , o większej skuteczności niż Dali , równie dobrze muzykalnie , do dłuższego słuchania ucho nie będzie męczone wysokimi tonami jak w Klipsch , które to urzekną na samym początku
 
Do góry