Amplituner z ZONE 2

Big-Apple

New member
Nie wiele jest amplitunerów z zone 2

2 modele ONKYO 525 i 535 podsiada ta strefe do łączenia


https://www.youtube.com/watch?v=2rBWF05Bfpg


pytanie brzmi czy łacząc chinchami 2 kanały jakiej jakości strate zaliczamy bo wg klipu analogowe połączenie na 2 kanały w moim wypadku tylne surroundy.
Ciekawe jak to się ma do podłaczenia tunera sateliternego a jest kilka kanałow 5.1 np ZDF HD.
 

patarek

Member
No i kupiłem dodatkowe głośniki do mojego 535. I się wściekłem strasznie bo nie mogę regulować głośności na zone 2. Czy tak to właśnie wygląda w tych modelach???

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
No i kupiłem dodatkowe głośniki do mojego 535. I się wściekłem strasznie bo nie mogę regulować głośności na zone 2. Czy tak to właśnie wygląda w tych modelach???

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

na filmiki 3:29 podają że można niezależnie sterować głośnością strefy drugiej
ja nie mam tego wykorzystanego u siebie
 

patarek

Member
Zdaje się że w modelu 535 to nie działa. Albo mój jest uszkodzony. Nawet przywracalem ustawienia fabryczne i nic.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

patarek

Member
A tak wygląda zone 2 kontrola dźwięku
cd71dd8ba0e3908e205446dcc8e019ef.jpg


Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

patarek

Member
Mam podłączony nadajnik radiowy. I byłem pewien że będę mógł kontrolować dźwięk w głośnikach z poziomu amplitunera. Tak jak jest to pokazane na filmie

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

mors111

Active member
Bez reklam
Mam podłączony nadajnik radiowy. I byłem pewien że będę mógł kontrolować dźwięk w głośnikach z poziomu amplitunera. Tak jak jest to pokazane na filmie

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

na nadajniku wg mnie nie da rady , tam idzie stały sygnał no stop , taki do drugiego sprzętu
jakbyś podłączył kolumny to wg mnie da radę sterować głośnością

też mnie to kusi czasami , ale mam u siebie bi-amping i wtedy zone2 na kolumny już nie zadziała
 

patarek

Member
A jak podłączę głośnik bezpośrednio pod wyjście zone to gra ale bardzo cichutko. I też nie działa kontrola dźwięku. Jest jakiś support polski który będzie w stanie mi to wytłumaczyć i naświetlić. Czy to tak ma być czy może coś mam uszkodzone.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam podłączony nadajnik radiowy. I byłem pewien że będę mógł kontrolować dźwięk w głośnikach z poziomu amplitunera. Tak jak jest to pokazane na filmie

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Co znaczy nadajnik,masz aktywne głośniki do strefy ?
 

patarek

Member
No a mi właśnie potrzeba połączenia. Kurka wodna i byłem pewien że takie rozwiązanie będzie działało na nr535. Będę musiał poszukać innego zestawu. Chodzi mi o to że w kuchni chcę powiesić głośniki i mieć nad nimi kontrolę głośności. A w tym zestawie co ja mam to regulacja głośności jest ale przy samym głośniku.... Dzięki za info.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

patarek

Member
No a co by się stało jak bym sobie podłączyl ten nadajnik do wyjscia na przednie głośniki. Chodzi mi tylko o słuchanie radia.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

patarek

Member
Głośniki z amplitunera mam takie.
4597b5439c7aee760efefb85485e81b6.jpg
a te które chciałbym podłączyć poprzez nadajnik to nie wiem. Nie wiem za bardzo co to znaczy.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

Rafal7

Banned
Chodzi mi o to co chcesz podłączyć pod druga strefę, jeżeli to nie są kolumny aktywne lub nie masz dodatkowego wzmacniacza to głośniki nie będą grały prawidłowo.
 
Do góry