amplituner z wyższej półki ?

Zonk

New member
Nadszedł taki czas, że potrzebuję zanabyć drogą kupna amplituner ( ;) ) ale prawdę mówiąc od czytania tych wszystkich informacji już trochę zgłupiałem. Możliwości wyboru zamiast zmniejszać to się zwiększają a nie mam czasu żeby wyszukać wszystkie modele i ich odsłuchać ( jakby się udało zawęzić listę do np. 2 to byłoby super ;) )

Wymagania:
- musi być w stanie nagłośnić spory ( ? ) pokój, prawie 40m^2 ( ~ 4,5 x 8,5 )
- upkonwersja sygnału video ( jeszcze sporo źródeł SD mam .. ) -> cudów nie oczekuję ale zawsze to trochę poprawia
- conajmniej 3 wejścia HDMI ( aczkolwiek to w tej chwili już nie stanowi problemu z tego co widzę )
- stosunek muzyka / film ~ 50 / 50
- typ muzyki: właściwie to wszystko ale głównie: rock, trochę metalu, pop, jazz, klasyczna
- limit cenowy .. w sumie to co patrzyłem mieści się mniej więcej w przedziale 4k - 6k i w miarę w tym chciałbym zostać
- głośniki + sub: to do dobrania później

Na co już patrzyłem, i co teoretycznie mi się podoba:
- Yamaha RXV3900
- Onktyo TX-NR906
- Denon AVR-3808
- Marantz SR8002 ( tylko czy przypadkiem niedługo nie będzie tu jakaś nowsza wersja? )
- może jakiś Pioneer ?

Ktoś ma jakieś pomysły jakby to można zawęzić albo co z tej "paczki" jest ewidentym przepłacaniem za jakieś bajery ? ( np. za możliwość podłączenia ampli ethernetem .. )

Chciałbym to jakoś tak w miarę możliwości wybrać aby chociaż parenaście lat się tym sprzętem pocieszyć ;) ( poprzedni już się przez 10 lat trochę wysłużył :D ). Wiadomo, wszystkich najnowszych posunięć i dekoderów się nie da przewidzieć ale można mieć solidną podstawę :)

Za wszelkie sugestie serdecznie dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
ampli ktore podałes sa raczej ze sredniej - drozszej półki tylko dlaczego tam dałes pioniera :hmm:

popatrz jeszcze na serie h/k 355 lub cos wyzszego ( dostepnego napewno po nowym roku niestety ) mysle ze puki co jest to jeden z lepszych ampli ..

do tego seria i tu zalezy od grosza w portwelu !JBL ES / L / LS


ps.: połaczenie ampli z ethernetem jest akurat bardzo ciekawa zecza radio internetowe/pliki przez kompa czasem sie przydaje ..radiem internetowym bym nie pogardził i to w zasadzie jedyna rzecz ktorej mi w hk brakuje.
 

Zonk

New member
niech będzie zatem, że to średnia :)

a Pioneer .. a chyba z sentymentu jakiegoś się tu zaplątał :)

czyli generalnie doszedł jeszcze jeden ampli do ew. przesłuchania .. h/k .. ech ;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK góruje w tym roku, nawet za sprawą menu:

p1000024hi7.jpg
 

Jimmy

New member
Na http://audiovision.de możesz zakupić za € 1,99 test porównawczy (7 stron) Pioneera 51 z Denonem 2809, Marantz 6003 i Onkyo 806. Punktacja ostateczna tych wzmacniaczy jest następująca (na 100): Onkyo 90, Denon i Marantz po 89, Pioneer 81.
 

Zonk

New member
a to górąjace H/K to jest 355 ?

bo jak rozumiem np. 645 to 'stary' model i w najbliższej przyszłości ( początek nowego roku? ) można się spodziewać jego następcy: 655 ?
 

lepp

New member
Bez reklam
Dokąłdnie tak jak piszesz. Mam 635 i gra naprawdę swietnie, ale nowe modele dopiero w przyszłym roku.
Co do Maranza to jest już 8003 niedługo w sklepach będzie, nie wiem jak to gra.
 

Zonk

New member
a coś z tych zapowiedzianych i przyszłych ma szanse pojawić się do końca roku? bo mój obecny sprzęt już ledwo co zipie ( dosłownie .. jednostka zasilająca się rozpada.. )
 

pirometr

New member
A ja kupiłem ten model Sony STR-DA5400ES do teelwizorka KDL 52X3500 i BDP-S350 jestem z tego zakupu bardzo zadowolony. Poróbowałem różne amplitunery w tej cenie i ten mi najbardziej pasował.

Pozdrowienia
 
Do góry