Amplituner z pre-out - konkretne wymagania

PanKrzysztof

New member
Hej,

nadszedł czas wymienić mój amplituner (który swoją drogą jak pamiętam kupiłem tutaj od jakiegoś użytkownika, razem z kolumnami). Sprzęt, który posiadam to HK AVR171 - chcę go wymienić, bo brakuje mi pre-out (i kilku innych rzeczy), a chce zrobić połączenie z osobnym wzmacniaczem do audio.

Fronty to JBL Arena 180, reszta kina też z tej serii.

Czego oczekuje od nowego amplitunera:

- wyjście pre-out na fronty
- wyjście HDMI 4K ze wsparciem 60 FPS i HDR (pod konsole)
- AirPlay, Spotify i Tidal
- skalowanie z wejść analogowych wideo do HDMI (pod starsze konsole - jak nie będzie tej funkcji to przeżyje, ale bardzo by się przydała)
- 5.1 starczy

Fajnie, jakby:

- miał jedno wejście HDMI z przodu
- był możliwie niski, ale to nie będzie przeważający argument
- wsparcie dla Alexy byłoby niezłym bajerem

Generalnie nie mam wielkich wymagań, ale pewnie każda nowinka będzie mile widziana.

Budżet jaki chce na to przeznaczyć to 2000 - 2500 zł, może być używka, ale celuję raczej w nowsze modele, gdzie może producent będzie chciał coś zaktualizować w sofcie :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z tanich nowych masz np. Marantz NR1609 ale ja bym dołożył i kupił coś lepszego np. Onkyo RZ 830
 

PanKrzysztof

New member
Onkyo kosztuje prawie dwa razy co mój budżet, więc ciężko mówić o dołożeniu :) Ten Marantz wydaje się fajny - muszę poczytać testy, znalazłem też fajną aukcję Denona X3400H, która może się zakończyć w moim pułapie cenowym :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Onkyo kosztuje prawie dwa razy co mój budżet, więc ciężko mówić o dołożeniu :) Ten Marantz wydaje się fajny - muszę poczytać testy, znalazłem też fajną aukcję Denona X3400H, która może się zakończyć w moim pułapie cenowym :)

Pisałem o nowych a 830 nie jest 2x droższy niż budżet - i warto dopłacić - zrobisz jak uważasz.... wystarczy 1k dopłaty...
Denon nie ma startu z tym Onkyo ...i w KD i w stereo
 
Ostatnia edycja:

PanKrzysztof

New member
Widzę, że ten Onkyo kosztuje w okolicach 4 500 zł, na Amazonie znalazłem za 3750 zł, to już***bardziej bliżej do tysiąca dopłaty.

Raczej na ten moment nie będę***mógł sobie pozwolić, no chyba że ten model mógłby zastąpić też***wzmacniacz Stereo. Nie chcę też***przepłacać za 9 kanałów, których raczej nigdy nie wykorzystam, ale z kolei patrzyłem to model niższy też***ma tyle - jest trochę tańszy, może nad nim się zastanowić?

Patrzyłem na specyfikacje, to oprócz różnicy w mocy niewiele znalazłem różnic.
 

Grzegorz68

New member
Widzę, że ten Onkyo kosztuje w okolicach 4 500 zł, na Amazonie znalazłem za 3750 zł, to już***bardziej bliżej do tysiąca dopłaty.
no chyba że ten model mógłby zastąpić też***wzmacniacz Stereo. .

Spotkałem się z opinią, że jeśli amplituner ma zagrać przyzwoicie w stereo, to tylko Arcam albo Anthem. Przy innych producentach albo trzeba mieć świadomość, że w stereo będzie słabiej albo stosować osobny wzmacniacz. Ze swojego krótkiego doświadczenia wiem już, że jeśli ma być to sam amplituner, to warto poszukać czegoś z wyższej półki od danego producenta ale trzeba posłuchać najpierw jak grają różni producenci na Twoich kolumnach. Niedawno przechodziłem proces wyboru amplitunera, zacząłem od porównania Marantz SR 6009 i Denon AVR X2500H. Wybór padł na Denona, pomimo, że Marantz pochodził z wyższej półki (starszy model). Po prostu to co słyszałem w wybranym zestawie bardziej mi się spodobało. Ostatnio wymieniłem Denon AVR X2500H na Denon AVR X4200W i jest jeszcze lepiej. Mam świadomość, że ze wzmacniaczem lepiej by moje kolumny zagrały w stereo, mam pre out i pewnie w przyszłości jakiegoś wzmaka dokupię a na razie mogę się cieszyć przyzwoita muzyka i rozbudowywać zestaw do kina domowego.
 

PanKrzysztof

New member
Akurat wolałbym przy problemach mieć kontakt z Amazonem - miałem już parę tematów z nimi i zawsze byłem zadowolony z rozwiązania sprawy.

Wracając do tematu, to w przypadku kina patrzeć głównie na Onkyo? Sporo jest modeli Yamahy, Denona - Onkyo muzycznie będzie lepszy?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Akurat wolałbym przy problemach mieć kontakt z Amazonem - miałem już parę tematów z nimi i zawsze byłem zadowolony z rozwiązania sprawy.

Wracając do tematu, to w przypadku kina patrzeć głównie na Onkyo? Sporo jest modeli Yamahy, Denona - Onkyo muzycznie będzie lepszy?
W kinie wygra Onkyo, a muzycznie musiałbyś posłuchać gdzies w salonie który bardziej przypadnie ci do gustu.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Więc amazon nie ma najlepszego wsparcia...
Skończmy te przepychanki bo nie na to chciałem zwrócić uwagę. W XXI wieku nie wypada straszyć że nie da się czegoś naprawić w serwisie w Polsce bo równie łatwe jak nie łatwiejsze jest wysłanie i serwisowanie za granicą naszego kraju sprzętu.
 

PanKrzysztof

New member
Poszperałem jeszcze i właściwie wybór ograniczam do dwóch modeli:

Denon AVR-X3500H i Onkyo TX-RZ730 (ewentualnie Marantz SR5013)

Właściwie funkcje multimedialne są w obu przypadkach identyczne, Denon ma skalowanie sygnału analogowego, z kolei Onkyo ma certyfikat THX no i podejrzewam, że trochę lepiej sprawdzi się dźwiękowo. Na plus Denona kalibracja Audyssey, a że mam dość trudny pokój, to jest to plus. Na pewno zamierzam słuchać muzyki przez inny wzmacniacz, więc raczej TX-RZ730 niż 830 (no i cena).

Co Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem, biorąc pod uwagę że oba można kupić w podobnej cenie?
 

PanKrzysztof

New member
Wybór padł na Onkyo TX-RZ730 - udało się wyrwać w niezłej cenie, powinienem otrzymać mniej więcej w środę czwartek. Teraz tylko pomyśleć nad jakimiś kolumnami Atmos (podstawkowymi), ale to już temat do innego działu :)
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
...Czyli Atmos enabled, niestety efekt mizerny...
Nie masz sposobu na głośnik na suficie? Spójrz na wątki w nasze zestawy, tam jest kilka sposobów na głośniki sufitowe.
 
Do góry