Amplituner z najlepszym pre-out

srekal34

New member
Witam. Zastanawiam się nad wyborem amplitunera, który będzie miał jak najlepsze wyjście pre-out, jako że zamierzam korzystać z zewnętrznego wzmacniacza stereo i zależy mi na tym ;)
Budżet do 2,5k zł, myślałem na Yamaha 765 i Denonem 1910...
Kolumny to Monitor Audio RS5(których niestety wciąż jeszcze nie kupiłem ;) )
 

edek103

Member
Nie jestem fachowcem..ale denon 1910 nie ma preout:):)? Poprawcie mnie jelsi sie myle....
I jeszcze jedno jesli amplituner KD nie ma tego wyjscia to czy jest inna mozliwosć podlaczenie wzmacniacza stereo do z ampli tak zeby wykorzystywac te same glosniki?
 

Kaszan

New member
Jest możliość przez tzw dzielnik napięcia - jest nawet jego schemat gdzies na forum :) musisz poszukać w szukaczce bo dla mnie to czarna magia ale wiem, że jest coś takiego bo długi czas śledziłem tematy o podłączeniach ampli ze wzmacniaczem. Z dobrych ampli z pre-outem to HK 255 (tegoroczny, niepykający:) )
 

Rudyy

New member
Nie jestem pewien Srekal34 czy , ta Yamaha którą wymieniłeś posiada pre-out który by cię interesował. Sam byłem zainteresowany niższym modelem, który tez wstępnie miał pre-out, jak się potem okazało ten pre out to surround back jak dobrze pamiętam. Więc chyba tylko na satelity o ile dobrze zrozumiałem. A i zawiodłem się jak przeczytałem ze ma A2DP , ale tylko po zakupieniu odpowiedniej pierdołki do niego, która trochę kosztuje :( (a tak się napaliłem :D ). Przed zakupem amplitunera KD dowiedz się dokładnie jaki Pre Out posiada.

Pozdrawiam!
 

alba

New member
Tutaj jest specyfikacja i wynika z niej że "preout all channel" jest
http://www.yamaha.com/yec/products/...28422&CTID=5000300&ATRID=1020&DETYP=ATTRIBUTE
Ale konia z rzędem temu kto odgadnie czym istotnym te Yamahy się różnią między sobą bo wygląda na to że to zubożona 863 (mniejsza moc i jakaś funkcja nie pamietam ale można na stronie sprawdzić lub wzbogacona 663 o skalowanie HDMI(choć też czegoś w por. z 663 nie ma. Tak czy inaczej można zaryzykować stwierdzenie że wszystkie z nich przedwzmacniacz mają taki sam
Dodano: Pomijając różne ilości wejść i wyjść video, HDMI wychodzi na to że nie ma konwersji z Componenta do HDMI i wyboru głośników A i B. Jak się z jednym rozwinęli to z innym cofnęli
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
765 to następca 663 (z dodatkami w zakresie HDMI), za to 665 to bardziej następca 563 niż 663. 765 posiada pre-out w takim samym zakresie jak ubiegłoroczne modele. 1910 nie posiada pre-outa, za to 1909 zdaje się, że tak. Co do pre ampa Yamahy - w kinie OK, w muzyce mniej mi się podobał od wbudowanego pre-ampa wbudowanego w integrę NAD C325 BEE.
 

alba

New member
Za niedługo pewnie pre-outy znikna z Ampli do KD bo to psuje rynek drogich modeli. Mimo że być może są nieco gorsze niż w konstrukcjach stereo to jednak chyba akceptowalne i daja sporo mozliwości.
Większość osób kupi sobie końcówkę czy wzmak i ma jedno i drugie(tzn akceptowalne stereo)z możliwościami autokalibracji, DSP itd. Co z tego że np Yamaha 3800 to kloc poważny jak kosztuje 1700 $ a dynamika taka jak w 663 (wg instrukcji).
765 jest lzejszy od 663.
W ogóle odnoszę dziwne wrażenie że zmienianie tych modeli co rok ma na celu stworzenie większego zamętu bo funkcjonalność niemal identyczna. Nie wiem jak z cenami ale jeśli 765 droższe od 863 to warto tę druga chyba.
 
Ostatnia edycja:

Rudyy

New member
według tej specyfikacji pre out tylko do tylnich jest :

http://allegro.pl/item746724736_yamaha_rx_v_465_36m_gwarancja_jm_system_olkusz.html

http://allegro.pl/item751532160_yamaha_rx_v465_gw_pl_3_lata_odsluch_lodzkie.html

co można zauważyć na zdjęciach tyłu.

Co do 765 muszę przyznać racje bo na zdjęciach tyłu widać Pre Out na wszystkie kanały, tylko pytanie po co to? Czy amplituner KD sam wie że jak chcemy muzy posłuchać w stereo to że ma włączyć fronty? Nie czaje , przecież nikt nie kupi amplitunera bądź wzmaka by puścić go na satelity ?;/:/?

W modelu rx-565 widać że pod pre-out jest podpisany tylko Sub, ale zastanawiam się nad wyjściem Audio Out, czy do niego można by podpiąć amp stereo z głośnikami?

http://www.yamaha.com/YECDealerMedia/adgraphs/products/rx-v565bl_back.jpg


Natomiast w wersji rx-665 widać już znów full gdy chodzi o Pre-Out.

http://www.yamaha.com/YECDealerMedia/adgraphs/products/rx-v665bl_back.jpg

mam tylko pytanie do czego służy wyjście DOCK ? I co to jest to ZONE 2?

Sorry że aż tak się rozpisałem. Pozdrawiam!

Ps. a co do tego co napisane było wyżej że Yamaha wprowadza dużo zamętu przez te "nowe" modele, to pewnie tylko po to by łapali się na to bajeranci, którzy co roku chcą nowszy sprzęt. Bo to tak jak np. z pralkami, nie zrobią ci dobrej pralki co będzie chodzić przez pół twojego życia jak kiedyś firma Miele, teraz zrobia ci pralke, lodówke, tv i wszytsko na 4-5 lat i ma paść byś kupił nowe. Bo oniz czegoś muszą żyć. Kumpel pracuje w serwisie z drukarkami, i mówi że kiedyś jak w drukarkach montowali metalowe zębatki to drukarka jest długoterminowa i do naprawy a teraz większość plastik wyrabia się, łamie i nie ma co naprawiać masz kupić nową i tyle:D Sorry za offtop :p
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Jak chcesz ampli słuchac w stereo włączasz tryb stereo chodzą tylko 2 kanały-to jasne. W przypadku np 7 ch stereo,dolby,DSP itp chodza wszystkie. Jeśli wepniemy końcówkę mocy w preout fronty będą podłączone do niej. Najlepiej byłoby dwie pary kolumn albo jakiś przełącznik bo gdy oglądamy film to jakość mniej potrzebna a drugi klocek niepotrzebnie grzeje powietrze. Trochę zalatuje druciarnią ale da się jakoś elegancko to załatwićOczywiście jeśli chcemy łączyć razem to wszystko bo przecież stereo i źródło może byc oddzielne. Temat obszerny. Zone 2 to wyjście na głośniki w drugiej strefie (innym pokoju) i tym sie różni od drugiego zestawu głośników frontowych że może być sterowany z innego źródła (np ty ogladasz film z DVD a żona w drugim pokoju słuch radia. Wskazany drugi pilot i przedłużacz do niego. Dock to wyjście na stacje dokująca do ipoda(widzisz tytuły w ampli + sterowanie z pilota).
 

Rudyy

New member
Dobra to może podsumujmy sobie to trochę, jaki amplituner KD byście polecili co ma Pre-Out na fronty , nie musi mieć więcej. Moc też nie musi być nie wiadomo jaka ,50 W na kanał starczy, bo na fronty mój amplituner stereo podbije. Filmy głównie będą odtwarzane z PC, dzwięk myślałem by puścić z dzwiękówki za pomocą optyka. Trochę nie do końca rozumiem ten PCM , że niby za jego pomocą dochodzi z kompa do amplitunera odpowiednio rozkodowany sygnał audio? Jakie modele byście polecali nowe, a jakie starsze używane , by dały radę, no i miały pre out.
 

alba

New member
Jeśłi chodzi o to żeby mało wydać a nie zależy ci na dekoderach HD to HTR 6060 (prawie RXV 661 bez drugiej strefy)- jakieś 1300 PLN. Ev 663 z dekoderami HD -1800-1900 PLN. Modele x65 to chyba to samo jeśli chodzi o pre out (mają inny panel zdaje się nie ma pokręteł tylko przyciski IMHO mniej wygodne) O innych markach nie napiszę bo nie znam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rudyy

New member
Ale te dekodery HD są do dźwięku czy do obrazu? I czy można uzyskać je za pomocą PC i przesłać przez PCM do jakiegoś amp'a bez tych dekoderów by uzyskać ten sam efekt jak z dekoderami HD w amp?
 

alba

New member
Dekodery HD są do dźwieku (HD true, HD master audio itp). Czy da sie to dekodować w PC to nie wiem, pewnie tak a i wiele odtwarzaczy ma te dekodery tyle że zazwyczaj gorszej jakości i tez trzeba za nie zapłacić. Obróbka obrazu to osobna sprawa. np 663 konweruje obraz z analogu do hdmi a wyższe modele 863 765 itd. moga go upscalować np z mniejszej rozdzielczości do wyższej. Tyle że funkcje te mają zazwyczaj TV.
 

Rudyy

New member
No dobra ale w momencie jak ja nie mam odtwarzacza BluRay i nie planuje w najbliższym czasie zakupu, bo trochę nie czuje potrzeby, bo filmy tez drogo narazie wychodzą. Więc czy te dekodery audio HD będą mi potrzebne i je odczuje? Z PC jak się puści po wyjściu optycznym dźwięk do filmu w HD to chyba efekt 5.1 w jakiejś tam odczuwalnie dobrej różnicy powinien też być. Więc pytanie czy jest sens płacić za coś czego się nie będzie do końca wykorzystywać. Dobrze myślę?:D Dlatego szukam czegoś co stworzy mi efekty w 5.1 a zarazem będę mógł do tego podłączyć amplituner stereo z frontami który do muzyki da mi efekt lepszy. Poza tym zanim bym zakupił BluRay to już wejdą pewnie nowe dekodery dźwięku więc człowiek znów będzie w tyle i tak można gonić bez końca :D Więc wole wydać mniej na amp jak się da , a więcej przeznaczyć na lepsze głośniki (satelity i centalny)
 

alba

New member
Nie umiem ci odpowiedzieć odnośnie PC-ta a także sensu kupowania klocków stacjonarnych dekodujących dźwięk HD. Każdy ma inne potrzeby. Na stronie Yamahy masz szczegółową specyfikację wszystkiego.
http://www.yamaha.com/yec/Pages/Search/SearchDetail.aspx?&CNTYP=PRODUCT
Ja bym celował od Htr 6060(najtańsza słabszy wzmak/zasilacz bo 7 x 90 poprzez 663 do 863 wszystkie mają preout nie są najnowsze (ciut nizsza cena) ale też nie stare. Ale popatrz wśród innych marek choć w cenie HTR z preoutem może być cięzko
 

Rudyy

New member
A ogólnie co uważasz o tych modelach Yamahy teraz? Godne uwagi, czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym. 90 W na kanał jest dla mnie wystarczająco, mam nieduży pokój 14m^2 , wiec to nie sala kinowa, i nie ma co czarować ;-) Zresztą po co płacić za coś czego się nie wykorzysta :)
 

alba

New member
Mam 663 słuchałem 6060 i 863 -bez różnicy (mają pure direct), słuchałem ponownie HK po zakupie i wcześniej przed. Przed zakupem nie widziałem różnicy , za drugim razem słuchając radia dźwięk był inny tak jakby środek pasma był podbity (gdy w Y equalizer ustawiony był lekko w odwrotność tzw. uśmiechu dyskoteki). Nie wiem jak HK był ustawiony. To odnośnie barwy dźwięku. Odnośnie wykonania Y ma aluminiowy panel w HK jest plastik . W HK więcej rzeczy można regulować przyciskami (np ustawienie głośników) w Y trzeba pilotem. Pokrętła np wyboru żródła w Y są wygodniejsze niż guziki w HK. Pilot w Y da sie uczyć z innego pilota (dla mnie to ważne bo same kody to kiszka).
Tu są pomiary
http://audio.com.pl/testy/amplitunery-av/2/1
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Te 7x90W to mocno fikcyjne jest. Mam Yamahę 6060 (funkcjonalny odpowiednik RX661 - nie ma między nimi żadnej różnicy, poza oznaczeniami - nawet jest druga strefa i sterowanie 12V - czasami można spotkać wersję bez drugiej strefy i 12V). Maksymalny pobór mocy to bodajże 390W, więc jak da 45W na kanał, to i tak zawyżona wartość (przy 7 kanałach). Przy okazji - wielkonałowy PCM (więcej niż stereo) oraz formaty HD (których 6060 nie posiada, tak jak i 661) idą tylko po HDMI - po optyku tylko DD i DTS (oraz PCM stereo).
 

Rudyy

New member
ok dzięki za odpowiedzi, wsumie to nawet mi pasuje ten 663czy jak kto woli 6060 , tylko gdzie ja takiego dostane bez zestawu. Wstępnie na pewno będzie mnie interesowało puszczenie dźwięku przez optyk, ale z czasem wiadomo będę rozszerzał zestaw i teraz moje pytanie czy skoro przez HDMI tylko pójdą te dekodery to mam szukać dźwiękówki z HDMI wyjściem czy grafikę z HDMI? Bo teraz mam grafikę która jak zainstalowałem ma chyba jakiś kontroler dźwięku i wyjście HDMI.

Pejotpe a co ty powiesz o puszczeniu z kompa dzwięku rozkodowanego do amplitunera KD który nie posiada dekoderów HD? Da to rade czy nie?

Ps. a czy z tymi W na kanał to nie jest tak że jak nie podłącze 7.1 tylko 5.1 to zwiększa mi się na każdy kanał ilość W ? Bo ty wstępnie dzielisz ilość mocy jaka pobiera urządzenie na ilość kanałów jaka ma maxymalnie?

ps.2 . Czy multichanel input można potraktować jak pre-out?
 
Ostatnia edycja:
Do góry