Amplituner z HDMi (także stereo) do 1000PLN

3nadel

New member
Witam.

Przymierzam się do zakupu amplitunera. Trafiłem na to forum, poczytałem trochę teorii i chyba czas pytać się starszych kolegów o praktykę.

Wymagania, które stawiam przed sprzętem:
- co najmniej 3 porty HDMi (2+1), mile widziane 4, ale tylko jako opcja;
- sprzęt nie musi super działać w 5,1 - najbardziej zależy mi na stereo - kolumny winny zapewnić pełny zakres, bez subwoofera.;
- sprzęt może być używany, dobrze, gdyby kosztował mniej niż 1000PLN, jeśli jednak nic ciekawego za te pieniądze nie dostanę (wolałbym dostać), mogę się wstrzymać, dołożyć;
- marka... Mój telewizor to Panasonic Viera z systemem Viera link, myślałem o Panasonicu SA-HR50, jego specyfikacja mi odpowiada, cena też zachęcająca, ale nic o nim nie wiem, nie mogę znaleźć opinii o nim. Jeśli w podobnej cenie znajdę lepszy sprzęt - marka dowolna, nie jestem fun'boy'em

O user'ze słów kilka:
Używam Telewizora (sygnał 1080p 60Hz), konsoli XBOX 360 oraz PCta - to te urządzenia chcę połączyć kablami HDMi po przez amplituner. Muzyka, której słucham to RAP, techno, rzadziej rock czy metal - fajnie, gdyby amplituner zapewniał odpowiednio mocny bas. Pokój malutki (2x5), odległość od kolumn to jakieś 2,5-3 metry (sprzęt ustawiony na dłuższej ścianie, a moja głowa znajduje się na ścianie przeciwnej - tuz przy niej, gdyż zauważyłem, że bas wydaje się w takim ustawieniu najmocniejszy - jestem otwarty na eksperymentowanie z ustawianiem).

Same kolumny - obecnie nic ciekawego, od fronty wysokie na 90cm, szerokie i głębokie na 20. Po dwa nisko-średnio tonowe, po jednym "cykaczu/sopranie" oraz po jednej średniotonowej satelicie (takie od wieży). Całość połączona przez zwrotnicę - nie znam się na tym, wykonał ją kolega elektronik, mówił że jest ona trzeciego poziomu, czy coś takiego. Na kolumny przyjdzie jeszcze czas - te są przejściowym rozwiązaniem.

Napisałem o pomieszczeniu, kolumnach, wymaganiach... coś jeszcze? Nie mam pomysłu, mogę tylko dodać, że nie oczekuję super jakości, wiem ze za te pieniądze cudu nie kupię, ale chce, aby to miało ręce i nogi.

Reasumując: mocne stereo, niezły bass, HDMi, może być 5,1, nie musi.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Może poszukaj czegoś za stajni Harman Kardon,może avr155(lub modele z wcześniejszych serii np:avr147) w takiej cenie się gdzieś trafi.Harmany słyną z tego,że basu mają pod dostatkiem.Może Sony str-dg910 widziałen gdzieś na allegro za 999zł ale jak gra to nie wiem.
 

3nadel

New member
H/k

Harman Kardon to chyba najlepsza firma, której sprzęt można dostać za te pieniądze, prawda?

137-ke znalazłem za 790zł, ale niestety to jeszcze nie ma HDMi, ale swoją drogą 580W poboru przy dwóch kanałach brzmi imponująco... i przerażająco zarazem :)

247 ma HDMi, ale obsługuje tylko 720p.

155 jest ok, ale to już 1500zł (1350 używany), a nie wiem czy obsługuje 1080p (na stronie producenta brakuje informacji na ten temat). Gdybym miał wydać takie pieniądze to już chyba bym wolał dołożyć 300zł do używanej 255-tki, albo 600 do nowej. Tyle że takie 155/255 to będę mógł kupić za ponad pół roku. I tu pojawia się pytanie, cz warto wydawać dwa razy więcej niż za 137 po to by mieć przesył video przez amp i kilka więcej Watów (duża jest różnica dźwięku między 137 a 155/255?)

Ale dziękuję za Twoją wypowiedź, dałeś mi do myślenia :)

Czekam na więcej opinii :)

edit

zwróciłem uwagę, że mam w TV wyjście optyczne, podobnie jak w samej konsoli, a 137 ma dwa wejścia optyczne, a na lewo od nich jeszcze jakieś dwa złote styki (co to jest?). Myślę, że mógłbym w ten sposób wszystko po podłączać. Pozostaje tylko Wasza opinia o 137-ce.
 
Ostatnia edycja:

3nadel

New member
Ten Pioneer ma wszystkie funkcje video o jakie prosiłem :) I jest w dobrej cenie, ale odnoszę wrażenie, że dźwiękowo Harman Kardon wypada lepiej (260W poboru mocu u Pioneer'a), ale przecież ich nie słyszałem.

Przeglądając to forum, i cały internet natknąłem sie na jeszcze jedno ciekawe urządzenie, po raz kolejny ze stajni Harman Kardon. Jest to Amplituner stereo HK 3390 - co możecie mi o nim powiedzieć? Po za broszurkami oczywiście - zdążyłem zauważyć, że ma ogromną moc:) Myślę, że za półtora tysiąca wolałbym jego niż avr'a 155 - bądź co bądź, najniższy obecnie model.
 

Krzysztof Jerzy

New member
Przeglądając to forum, i cały internet natknąłem sie na jeszcze jedno ciekawe urządzenie, po raz kolejny ze stajni Harman Kardon. Jest to Amplituner stereo HK 3390 - co możecie mi o nim powiedzieć? Po za broszurkami oczywiście - zdążyłem zauważyć, że ma ogromną moc:) Myślę, że za półtora tysiąca wolałbym jego niż avr'a 155 - bądź co bądź, najniższy obecnie model.

ale harman 3390 nie ma HDMI :cool:
bierz harmana 155 nie pożałujesz :rolleyes:
 

3nadel

New member
ale harman 3390 nie ma HDMI :cool:
bierz harmana 155 nie pożałujesz :rolleyes:

No wiem właśnie :( Ale nigdzie nie pisza czy 155 przesyła sygnał w 1080p.

Druga sprawa - do S606 albo S608 (mam zamiar takowe posiąść) taki 3390 chyba nada się bardziej. I tu kolejny pojedynek - HK 3390 vs. rx 797 - za dużo tego porobili, kiedyś człowiek Wyrwał Unitrę na rynku i się cieszył a dzisiaj? Harman - nie pasuje, Yamaha - nie pasuje, "Pajonier" - nie pasuje.

Cóż mam czas - mogę czekać na kolejne opinię, może znajdę coś jeszcze innego :)
 

3nadel

New member
Ten Pajonier, co nie? Tez mi się wydaje rozsądnym, a kosztuje 1000zł. Tylko ni wiem jak u niego z mocą, i muzyka, bo przecież mi chodzi o stereo, no i nie wiadomo czy uciągnie S606 (o S 608 nie wspominając).

Może w google coś doczytam, ale to nie dziś, bo już 5 godzin nad audio spędziłem dzisiaj :p
 

3nadel

New member
No właśnie zdałem sobie sprawę, że już przekracza :p Wolę poczekać z zakupem, ale kupić coś, z czego będę w pełni usatysfakcjonowany. Masz coś?
 

mateo383

New member
Witam, ja również szukam amplitunera do którego chcę podpiąć PS3 i tuner HD. Co powiecie o SONY STR-DG520 ? Na razie nie będę korzystał z 5.1 ale może w ciągu roku kupię głośniki.
 
Do góry