Amplituner z dolby atmos+głośniki 7.1 budżet około 12000

Trenton

New member
Witam wszystkich,

Zaznaczę na początku że nie mam wielkiego doświadczenia w temacie. Przeszukanie forum dało mi więcej nowych pytań niż odpowiedzi, a to dlatego że co człowiek to opinia :)

Wracając jednak do tematu. Chcę skompletować zestaw dla kina domowego, powierzchnia to około 25m^2.

Amplituner chciałbym z dolby atmos, bo choć zdaję sobie sprawę że z przyszłością tego formatu może być różnie to wolę go mieć w razie czego niż wymieniać amplituner za chwilę.

Na razie mam na oku dwie opcje:
-Yamaha rx-a2040 (albo rx-a2050 jako że ma też DTS X)
-MARANTZ SR7009

Ale jestem otwarty w tej kwestii.

Jakie głośniki?
Czy do Yamahy zestaw głośników YAMAHA NS 777, NS 333, NSC 444?
SW YAMAHA NS-SW300?

Do Marantza nie mam pojęcia co.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Trenton

New member
Witam,

Dzięki za odpowiedź. Wybiorę się w najbliższym czasie je odsłuchać. Polecono też mi
B&W 683 s2.
Klipsch R28F/RS42lubRS41/ RC42 i do tego sub R12SW
Dali Zensor 7/1/Vocal z subem SUB e9
oraz Monitor Audio Bx6/Bx1/BxC/BXW10

Generalnie takie zestawy będę próbował odsłuchać.
 

lobos

New member
Bez reklam
Wszystkie z wymienionych zestawów warte uwagi i koniecznie odsłuchu.
Do Dali Zensor przy 25m2 polecam większego suba E-12F. Jest świetny! ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Popytaj o ceny na Dali Ikon, wchodzi nowa seria więc pewnie obniżą ceny.
Przy tych klockach warto pomyśleć o dobrych kolumnach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trenton musisz koniecznie wybrać się na odsłuch. Oba amplitunery, które wymieniłeś są dobre. Teraz jest sporo wyprzedaży bo będą wchodziły nowe modele więc upolujesz w dobrej cenie. Z kolumn, które wymieniłeś najwyższej klasy są B&W 683 s2 (ale i najdroższe). Tylko pytanie czy ich brzmienie Ci podpasuje. Napisz jeszcze czy głównie zależy Ci na kinie domowych czy też dużo słuchasz muzyki? Jeśli tak to jakiej?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego miałem zestaw Yamahy 777,555,444.

Fronty sprzedałem gdyż były zbyt wielkie na moje miejsce odsłuchowe, to kawał kolumny potrafi nieźle zaje... tylko szczegółów tam brak trochę, z resztą to dość stara konstrukcja już popatrz za czymś nowszym. Ogromne wrażenie robi ich rozmiar, to chyba tyle.


Z ampli brałbym Marantza jest 'bardziej ludzki' niż wrzeszcząca Yamaha, a do Marantza bierz coś dokładnego jak Dali i zestaw będziesz miał bajka :)

Kolega lobos kupił Dali Zensor cały set i jest mega zadowolony.
Jak starczy Ci kasy patrz na IKON'y.
 

Trenton

New member
Dziekuję za rady. Jak pisałem 95% to będą filmy. Muzyka różna od rocka po pop, ale to raczej dodatek a nie główne zadanie dla amplitunera.

Pójdę przesłuchać, przynajmniej teraz wiem co bo wcześniej to nie miałem za bardzo punktu zaczepienia
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Dziekuję za rady. Jak pisałem 95% to będą filmy. Muzyka różna od rocka po pop, ale to raczej dodatek a nie główne zadanie dla amplitunera.

Pójdę przesłuchać, przynajmniej teraz wiem co bo wcześniej to nie miałem za bardzo punktu zaczepienia

Daj się namówić na odsłuch ale Onkyo plus JBL -jak dla mnie zakup amplitunera tej firmy oraz jego brzmienie w moim domu odkryło świat dźwięku na nowo a już o filmach nie wspomnę ;-)
Zaryzykuj !
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak, w Salonach DENON już się chwalą, że jest lub będzie wyprzedaż na Ikony ze względu na nową serię ;)
Już się pojawiła oficjalnie nowa seria, teraz będzie nosiła nazwę OPTICON, wizualnie szału nie ma i w porównaniu do Ikon'ów wydaje się być niekompletna, przede wszystkim ze względu na centralny ;)
DALI OPTICON | The Art of Sound

Pójdę przesłuchać, przynajmniej teraz wiem co bo wcześniej to nie miałem za bardzo punktu zaczepienia
Daj znać po odsłuchach, zawsze to cenne informacje dla osób poszukujących sprzętu ;)
ps. słuchaj i porównuj jak najwięcej w różnych konfiguracjach, czasem warto przeciągnąć zakup, aby wybrać sprzęt, który będzie nas naprawdę satysfakcjonować.
Czasem sprzęt wywołuje tzw. efekt wow, który mija już po kilku dniach, a słuchanie na dłuższą metę staje się męczące ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Opticony to znów mają jakieś dziwadło zamiast centralnego. LCR lub asymetryczny Vocal. W dodatku brak białego połysku, jedynie matt, tylny BR... Wyglądają jak odświeżone Zensory
Nie wymieniam :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sam front, ale reszta...
Czyli wygląda mi na to, że znikająca seria Ikon rozdzieliła się na niższe Opticony oraz wyższe Rubiocony.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Robimy mały OT ;)
Szkoda, że nie mają też przedniego BR, same podłogówki i LCR bardziej mi się podobają od Ikonów, ale z tym centralnym, to już przegięli, chyba, że pojawi się wkrótce większy.
Ciekawe jak będzie z brzmieniem i czy bardzo będą odstawać od obecnych Ikonów, jeśli nie, to będzie można zrobić mały mix :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pewnie poniżej 5 tyś, pamiętam, że SR7008 najtaniej był w granicach 4,5 k
Spytaj BN, te modele mają to do siebie, że przy wyprzedażach szybko schodzą ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Jak tam Trenton, udało się już czegoś posłuchać?
Ciekawe jakie brzmienie Ci podejdzie? Ja bym to zrobił tak... ;-)
Marantz SR7009+UD5007+Dali Zensor 7 Set. 7.1 z Sub E-12F.
 
Do góry