Amplituner z dobrym stereo

robiz

New member
Cześć

Poszukuję " dobrych " rad w temacie amplitunera , najlepiej używany.
Ma mieć dobra sekcję stereo dla mojego CD Harman Kardon 750, najlepiej tez żeby miał tzw. " pure analog " lub cos podobnego.
Z drugiej strony powinien miec wejście i wyjście HDMI > Filmy odtwarzam przez PS3 , dlatego na pokładzie ampli nie są mi potrzebne żadne nowe dekodery HD. PS3 i tak puszcza Linear PCM , po HDMI , bo ma wszystkie dekodery na pokładzie . Ampli ma tylko rozesłać ładnie dzwięk po wszystkich kolumnach.
Aktualnie mam SONY DG-820 i chętnie bym go wymienił, ze wzgędu własnie na sekcję stereo, która nie bardzo mi się podoba.
Może ma ktoś jakies pomysły. Dzięki.

robiz
 
Z

zerga

Guest
no wlasnie kwota panie:confused: moze cos do kompletu hk avr360 dobry do kina i stereo nie grzeszy.dobra co moze wydawac sie dziwne sekcje stereo maja ampli sony.dobre modele sony mozna tanio kupic w angielskich sklepach internetowych jak amazon w cenach nawet uzywanych ampli.ja sie tam zaopatruje

chodzi mi o serie es.posiadam str-da2400es muzyki slucham na sacd800xe.gralem na glonikach sony ss-f6000 i gralo bo gralo jakos tam ale zakupilem AE alite3 i calosc gra super.niczego nie brakuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiz

New member
Pomyślałem jeszcze , że jak będzie bardzo dobre stereo ale niestety bez HDMI to w ostatecznosci choć wejście optyczne by sie zdało.

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robiz

New member
No fakt, :oops:... Za duży skrót myślowy. Kombinowałem z ampli stereo + ewentualnie sub + wejście optyczne.
Teraz chyba bardziej precyzyjnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ziut

New member
za ok 1500zl masz onkyo 803 lub 804, swietne stereo, o ile dobrze pamietam przyjmuje geste formaty audio w postaci LPCM przez HDMI
 

robiz

New member
za 2900,00 sprzedam Ci Onkyo TX-NR1007 (kupione 12.2010 EIC), stereo b.dobre.
Dzięki , ale to znacznie przekracza mój budżet.

Ztym Onkyo 803,804 to fajne sprzęty ale chyba za ok. 1,5 tysia to ich sie nie znajdzie jako uzywane.

A co koledzy mysla o ampli NAD:
NAD T742 amplituner kina domowego 5.1 T 742 NAD! (1511040943) - Aukcje internetowe Allegro
albo
Amplituner NAD T-752 Stan perfekcyjny! Okazja! (1510940541) - Aukcje internetowe Allegro

Nie konieczne te z aukcji , ale ogólnie o tych sprzętach.

robiz
 

robiz

New member
Wyskrobałem kilka ampli ( starsze modele ) Harmana kARDONA. bLACKNINJA mówił, że ten 139 w miarę przyzwoicie gra. A, co z pozostałymi. Ktoś coś zna z tej listy :
Harman Kardon AVR 132
HARMAN KARDON AVR 5000
Harman Kardon AVR 130 c / HARMAN KARDON AVR130
HARMAN KARDON AVR 2000
Harman Kardon AVR 139

I może jeszcze , czy w 139 po HDMI przesle z PS3 5,1 w formacie LPCM ?

robiz
 
Do góry