Amplituner z ARC zamiast onkyo 507 za okolo 1000

Tanan

New member
Witam posiadam ampli onkyo tx-sr 507 i po zmianie TV na philips 55pfs7109 okazało się, że ampli nie ma ARC więc dźwięk z TV nie idzie po HDMI na ampli. Mam pod niego podłączone zestaw głośników wharfedale crystal 5,1, xbox 360, blu ray samsung bdf-6900. Ogólnie z amli jestem w miarę zadowolony dźwięk jak dla mnie jest wystarczającej jakości. Co byście polecili do 1000zł + ew. max100zł! z wyjściem HDMI z arc, najlepiej jakby ampli miał jeszcze radio internetowe. Aha, aktualny ampli bardzo się grzeje-pewnie dlatego, że to onkyo. Czekam na propozycje i rady :)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Jak gdziekolwiek go jeszcze znajdzie to na pewno będzie zadowolony :) Jak nie to niech szuka TX-NR 616
Póki co połącz TV z ampli kablem optycznym i ciesz się dźwiękiem z TV na kinie.
 

Tanan

New member
na allegro jest za 1300,warty jest tyle? A znajde cos nie gorszego od mojego 507 za 700-800 z radiem internetowym i wyjsciem hdmi arc ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Można kupić 609 taniej.Trochę poczekać,coś na pewno wypłynie.
Bardzo dobry ampli w swojej klasie.Wiem bo miałem.
Nawet nie ma co porównywać do 507.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jestem tego samego zdania co Collider, Pionek 528 ma wszystko czego potrzebujesz, a co najważniejsze za tą kasę nowy amplituner z gwarancją.
Ja osobiście w przypadku ampli nie decydowałbym się na używkę, za dużo tam elektroniki, która niestety czasem zawodzi.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Za okolo 1000zl masz np. Pioneer VSX 528. Ma wszystko czego potrzebujesz.

zgadza się , ale to kasa niżej niż np Onkyo 609 , skoro kolega ma już Onkyo i dźwiękowo mu pasuje , to spokojnie może uderzać w tą samą markę jednak ja bym szedł w klasę wyżej i wybrał 609 , który jest w klasie Pioneera 9..

509- też jest dobrą opcją jak nie ma 7.1 ( czy tez bi-ampingu )
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Dozbierać w przypadku przedstawionej 809 to znaczy podwoić budżet :shock:
Nie powiem, że sprzęt tego nie wart, bo wart. Tyle, że później w kolejnym kroku wypadałoby wymienić kolumny, żeby się ampli nie marnował.
Jeżeli nie ma możliwości to szukaj kolego 609 lub 616 w dobrej cenie.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
mors111 - 509 to najgorsze Onkyo jakie słuchałem /a miałem ich w domu chyba z 10/
Akurat 507 w domu nie miałem ,ale miałem 506.
506 dało się słuchać ,ale 509 już brzmi naprawdę słabo.
Oczywiście najlepiej 809 ,no ale czy kolega podwoi budżet? Łatwo się mówi.
 

mors111

Active member
Bez reklam
raz bawiłem się 509-tką i po ustawieniach kalibracji i audyssey nie było aż tak źle

809 to już inna klasa , kuzyn zakupił 828 , jest bardzo zadowolony , ale ma słabą akustykę w pokoju i z tym musi jeszcze sporo powalczyć jak i zakupić sporego suba ( u mnie mały bardzo daje radę w kinie domowym , ale mam inną akustykę )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
509 miałem u siebie w domu przez 24godz. Nawet kalibracja mu nie pomogła.Przeleciałem w ustawieniach dźwięku wszystko.Nie poznawałem swoich płyt.Kaszanka.809 ustawiałem znajomemu.828 odsłuchiwałem w salonie razem z Marantzem 6008.
 
Do góry