Amplituner Yamaha RX-V771 ypao

da_holl

New member
witam mam problem odnośnie dostrajania głośników za pomocą ypao po wykonaniu pomiaru w wynikach mam że kable śą zle podłączone a na pewno są dobrze moje pytanie czy jest możliwość ze to ypao szwankuje albo micro ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tzn system wyrzuca blad fazy czyli podlaczenia plusa do minusa tak? W denonie jest to samo a instrukcja podaje ze w przypadku dobrze podlaczonych glosnikow nalezy pominac ten blad i przejsc do kolejnego etapu konfiguracji, u mnie trzeba zaznaczyc opcje "Skip"
 

werf

Active member
Bez reklam
Możesz spróbować zmienić biegunowość i zobacz co wtedy

A jak jest tam samo to olej to
 

da_holl

New member
whiplash dokładnie tak zmiana fazy

werf jak zmieniam jest ok ale dziwne by to było bo kable sa bank podłączone dobrze czyżby w głośniku były źle po podłączane albo w amplu albo cos nie tak z tym ypao po googlowałem że może być to winą akustyki albo za blisko głośniki ścian ciekawe dojdzie sub to jeszcze raz to posprawdzam ewentualnie zadzwonię do yamahy :-o
 

werf

Active member
Bez reklam
Bardzo możliwe że problem tkwi w złym ustawieniu
Przestaw kolumny i mikrofon Ypao w inne miejsce i będzie wiadomo
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nic nie zmieniaj.. Podlacz kolumny tak jak powinno sie czyli + do + - do - i nie kombinuj nic. W srodku musza byc dobrze podlaczone bez przesady. Jesli bedzie wywalal ten blad to olej i "Next". U mnie moze z raz sie zdarzylo ze kalibracja nie wyrzucila bledu fazy takze nie ma sie co przejmowac.
 

da_holl

New member
tak jak pisałeś podłączyłem jak ma być poprzestawiałem głośniki micro troszkę dalej i już inaczej pokazuje ha lol co za bzdet
 
Do góry