Amplituner Yamaha Rx-v661 czy Rx-v659 ?

voyty

New member
Witam!

Czy ktos mnie moze w miare prosty sposob uswiadomic jak duze roznice
sa miedzy amplitunerami Yamahy: Rx-v661 i Rx-v659.

Czy jest sens zaoszczedzic i pojsc w 659 czy nie ma co sie bawic w oszczednosci (rzedu 400 z) i od razu kupowac 661 zakladajac, ze technologicznie na dluzej starczy ?


Z gory dziekuje za oswiecenie ;-),
Voyty


_____________
Philips mz-7 ;-(
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Ani nie ma dokoderow hd, ani nie ma hdmi 1.3 wiec gdzie tutaj te nowosci techniczne? Idź w kierunku Onkyo chyba ze koniecznie musi byc yamaha...
 

deniro24

Member
Bez reklam
Z tego co wiem to najistotniejszą różnicą jest wejście HDMI w 661. Jeżeli zależy Ci na HDMI w amplitunerze to wybierając z tych dwóch, to właśnie 661 jest dla Ciebie. W dźwięku nie będzie raczej żadnej różnicy.
Ja jestem zadowolonym posiadaczem 659. Kupywałem pod koniec października 2006 od prywatnego importera z Niemiec. Na początku napędzał 4 sztuki ogromnych Tonsili (nie śmiać się :)) i .... dawał radę!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d29ec348569f30ef.html
 

voyty

New member
Kuba_ps2 napisał:
Ani nie ma dokoderow hd, ani nie ma hdmi 1.3 wiec gdzie tutaj te nowosci techniczne? Idź w kierunku Onkyo chyba ze koniecznie musi byc yamaha...


Hm...

Jesli Onkyo to jaki zestaw (ampl + dvd) zeby mial to co Yamaha (wlaczajac system kalibracji dzwieku) no i te dekodery hd i hdmi 1.3
i w cenie do 2,500 za zestaw ??


pozdr
Voyty
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
Zalezy jakie chcesz dvd i czy musi byc koniecznie Onkyo, bo ja bym kupowal na Twoim miejsu Onkyo 605, a dvd albo poszukac cos taniego od Onkyo, albo coś taniego innej firmy, bo nowa 405 z cena 799zl mnie przeraza :)
 

voyty

New member
Kuba_ps2 napisał:
Zalezy jakie chcesz dvd i czy musi byc koniecznie Onkyo, bo ja bym kupowal na Twoim miejsu Onkyo 605, a dvd albo poszukac cos taniego od Onkyo, albo coś taniego innej firmy, bo nowa 405 z cena 799zl mnie przeraza :)



Dzieki.... ide czytac co to za cudko ta 605-tka i gdzie to mozna nabyc i za ile... :)


Pozdro
Voyty.



_____________
Philips mz-7 :???:
 

Serdello

New member
Ninja to odrazu prosimy o cene 605/404 :) i glosniczkow Nortridge 80-20-25 i przy okazji ten sam zestaw z 604 bo nie wiem czy fundusze pozwola na taki wydatek jak 605
 

serr

New member
voyty kup 661 - to hdmi to zawsze jakiś cyfrak chyba że kupujesz model tymczasowy narok ale chyba tak sie nie kupuje
osobiście użytkuje 661 z Mantą za 250 pln - czyta napisy,divx i inne pierdoły i ma HDMI (!)
onkyo lepsze o dekodery, niemniej poczytaj najpierw dużo o dekoderach i sposobie ich użytkowania - jak sie okazuje kupisz BR to też odtworzysz full sygnał na obu y
poza tym czy lepsze onkyo, czy HK czy yamaha to już raczej kwestia natury religijnej - idź do dużego sklepu dla idiotów, pooglądaj i posłuchaj
kupowanie z katalogu bo najnowszy i mawięcej bajerów to lipa
 

voyty

New member
serr napisał:
voyty kup 661 - to hdmi to zawsze jakiś cyfrak chyba że kupujesz model tymczasowy narok ale chyba tak sie nie kupuje
osobiście użytkuje 661 z Mantą za 250 pln - czyta napisy,divx i inne pierdoły i ma HDMI (!)
onkyo lepsze o dekodery, niemniej poczytaj najpierw dużo o dekoderach i sposobie ich użytkowania - jak sie okazuje kupisz BR to też odtworzysz full sygnał na obu y
poza tym czy lepsze onkyo, czy HK czy yamaha to już raczej kwestia natury religijnej - idź do dużego sklepu dla idiotów, pooglądaj i posłuchaj
kupowanie z katalogu bo najnowszy i mawięcej bajerów to lipa


Hej!

Decyzja to juz w zasadzie podjeta na 99.9% - 661/661 + Northridge E80+EC25+E20 (na poczatek bez suba) - szukam tylko teraz gdzie najtaniej :).

Ale dzieki za porade!


Pozdro
V.
 

voyty

New member
blackninja napisał:
Szukaj, szukaj, jak cos mamy tanio, z polskimi gw i instr.


Hej!

No pamietam, pamietam o Tobie - jakze moglbym zapomniec !


V.


Ps. A tak na powaznie - jaka dacie najlepsza/ostateczna cene na 661/661 + Northridge E80/EC25/E20 z wysylka do Szczecina i gdzie sprzedajecie - internet / allegro ??
 
Do góry