amplituner yamaha rx-v630 rds

joker_26

New member
Wtam.
Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość :).
Czy wymieniony w temacie amplituner może stanowić podstawę kina domowego w dzisiejszych czasach czy lepiej go sprzedać i kupić coś nowszego?
Chcę do niego podłączyć kolumny eltax oraz subwoofer jamo e250. Dodatkowo projektor oraz odtwarzacz Bluray.
Czy zestaw będzie pracował poprawnie i będzie dawał satysfakcję.
Pokój około 30m2.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I tak i nie...
Tak jak napisał kolega ryba229 dobrze by było kupić ten nowszy model. Jeżeli masz zamiar w pełni wykorzystać potencjał jaki niesie format Blu-Ray ( obraz + dźwięk w HD - chodzi o dekodery).

Ale jeżeli finanse nie pozwalają to 630 to dobry amplituner ( swego czasu w swojej klasie cenowej był to model bardzo dobrze oceniany) i oczywiście może stanowić podstawę kina domowego, ale nie HD...
 

joker_26

New member
Dziękuję za sugestie.
A jeżeli bym zakupił odtwarzacz z kompletem dekoderów czy mógłby ten amplituner pozostać?
Czy ktoś próbował podłączyć amplituner do konsoli np. Xbox czy PS3? Warto?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak może zostać. Jak kupisz odtwarzacz BD z dekoderami HD i wyjściem analogowym 5.1 ( 7.1) i podłączysz do analogowego wejścia w amplitunerze. Będzie OK.
Jeżeli chodzi o podłączenie konsoli z pewnością warto. Z pewnością będziesz miał lepszy dźwięk! Nawet jeżeli będzie to tylko stereo. No chyba, że masz TV z wybitnym torem audio...
 

leotdi

New member
Wtam.
Jestem tu nowy i proszę o wyrozumiałość :).
Czy wymieniony w temacie amplituner może stanowić podstawę kina domowego w dzisiejszych czasach czy lepiej go sprzedać i kupić coś nowszego?
Chcę do niego podłączyć kolumny eltax oraz subwoofer jamo e250. Dodatkowo projektor oraz odtwarzacz Bluray.
Czy zestaw będzie pracował poprawnie i będzie dawał satysfakcję.
Pokój około 30m2.
Pozdrawiam

joker_26,

odp. na postawione pytanie jest : jak najbardziej, chyba że cierpisz na nadmiar gotówki ...

Sam posiadam układ: Yamaha RX-V650 + bluray Pioneer BDP-LX71 (dekodery Audio HD z anal. wyj.7.1). Pomieszczenie też ok. 30m2. Układ się sprawdza.

Nie widzę powodu, aby już dziś sięgać po ampli HDMI z dekoderami Audio HD. Po pierwsze plyty BD są jeszcze zbyt drogie, a po drugie drugie takie ampli jednak sporo kosztuje.

Czas więc na zmianę jeszcze przyjdzie. Zastosowałem po prostu rozwiązanie przejściowe.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
leotdi
Masz zdecydowanie rację, poza ceną amplitunerów, które w ostatnim czasie zdecydowanie staniały....
Za mój poprzedni amplituner Yamaha RXV 430 kilka lat temu zapłaciłem 2tys złotych.
Obecnie amplituner z dekoderami HD, który nieźle zagra można kupić zdecydowanie poniżej 2tys zł....( oczywiście nie dla audiofila, ale 430 też taka nie była)

Aczkolwiek w niczym nie zmienia to faktu, że układ amplituner bez dekoderów + odtwarzacz z dekoderami to dobre rozwiązanie!!!
 

ryba229

New member
Podsumowujac jesli masz nadmiar gotowki to oczywiscie jest lepiej kupic cos nowego:) Jesli tak jak 99,9% kombinujesz zeby rozsadnie zlozyc sobie zestaw 5.1/7.1 to spokojnie zostaw sobie Yamahe, kup BD390, satelitki,suba a na koncu nowy ampli.
 

joker_26

New member
Dotychczas używałem zestawu eltax 5.0. Brakuje mi subwoofera - zdecyduje się na jamo e150 lub e250 chyba że coś się pojawi ciekawszego na rynku i w rozsądnej cenie a najważniejsze by go "uciągnął" mój ampli.
Dziękuję Wam za wskazówki i pozdrawiam.
 
Do góry