Amplituner Yamaha RX-V465

TOMGDY

New member
Witam,
pojawiła się niedawno nowa seria amplitunerów yamahy a w niej model rx-v465. Ponieważ nie jestem audiofilem a moja przygoda z dźwiękiem zatrzymała się na "stereo" proszę wszystkich posiadających ten model yamahy lub modele pokrewne ..365 lub ..565 o wyrażenie swoich opinii na temat tego sprzętu.
Zainteresował mnie ten model (465) z wielu powodów:
1 - niewielkie pomieszczenie 20m2 z wydzieloną częścią kinową mniej więcej w kwadracie około 16m2
2 - z racji niewielkiej przestrzeni planuję maksymalnie układ głośników 5.1 ponieważ ani na 6.1 a tym bardziej 7.1 nie mam miejsca
3 - patrząc przyszłościowo sprzęt ten posiada dekodery dźwięku przestrzennego wykorzystywane w BD a więc daje możliwość rozbudowy
4- obecnie posiadam LCD samsunga 40" oraz zestaw Jamo S416HCS3 bez SW który i tak jest zaprzęgnięty do pracy w stereo
5- z braku czasu tak naprawdę najczęściej oglądam cyfrową kablówkę z MM oraz sporadycznie jakieś stare płytki CD z reguły wieczorami więc na dużej mocy wcale mi nie zależy.

Proszę Was znawców / użytkwników tego ampli o opinie czy mój wybór jest odpowiedni oraz o informacje czy model 465 faktycznie umożliwia przesłanie sygnału po HDMI ( ze źródła przez amplituner do LCD ) przy WYŁĄCZONYM amplitunerze tak jak sugeruje instrukcja tak zwany tryb "Standby trought on" pobierający tyko 3 Waty

Pozdrawiam i czekam na info
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ten model to nowość, taki bardzo podstawowy tyle że wyposażony dekodery HD, pewnie byłbyś zadowolony :>
Ale ja bym radził w tej cenie poszukać troche lepszych modeli.
W okolicach ~2000zł ... można kupić Yamahe 663 ,Onkyo 605/606 a najlepiej Denona 1909 Zagrają zdecydowanie lepiej :>
 

TOMGDY

New member
Dzięki za podpowiedź i radę. Pewnie masz rację, że modele wymienione przez Ciebie zagrały by lepiej. Zakładam jednak górną granicę do około 1500 zł a Twoje propozycje to kilka setek w górę a i tak nie wykorzystałbym ich w pełni choćby z racji wzmacniacza 7.1 na którym mi nie zależy.

Czy ktoś już na formu użytkuje amplituner yamaha 365 / 465 / 565 ??
Jakie są wasze opinie ?? I czy można przesłać sygnał przez HDMI do telewizora w trybie standby ??

Wszystko wskazuje na to, że ten ampli przesyła sygnał po hdmi również gdy jest wyłączony tzn. w trybie standby. Taką informację udało mi się uzyskać z dwóch źródeł niezależnych od siebie. Na stronie av.com.pl znajduje się część krótkiego testu modelu rx-v465
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

smolik1

New member
Witam kolego, ja użytkuję ten sprzęcik razem z Jamo S606 i dzwięk jest obłędny. Ja tekże nie jestem audiofilem ale przesiadka z kina domowego Samsunga (wcale nie z niższej półki) wprawiła mnie w osłupienie :) Jeśli masz jakieś pytania, to pisz, w miarę możliwości odpowiem.
 

TOMGDY

New member
Witaj smolik1, ze 2-3 pytania się znajdą:
1) napisz proszę jeżeli używasz, jak działa funkcja przesyłu sygnału hdmi przez ampli w trybie standby ( gdy nie korzystasz z głośników KD tylko z samego TV ). Są z tym jakieś problemy ?
2) czy przesyłając sygnał po hdmi przez ampli miałeś jakiech kłopoty z zabezpieczeniem hdcp ?
3) czy w trybie stereo moze być użyty SW ?
4) oraz czy ten ampli w trakcie pracy mocno się grzeje ? czy można go wstawić "na styk" w szafkę TV ?

W oczekiwaniu na info ...
 

smolik1

New member
ad.1 nie ma najmniejszych z tym problemów;
ad. 2 tu też nie ma problemów, ale może dlatego,że mam wszędzie nowy sprzęt z hdmi 1.3 (nie wiem czy to ma znaczenie);
ad. 3 sprawdzałem dzisiaj w połączeniu z dźwiękiem z komputera i może być (połączenie przez coaxial);
ad. 4 ja nie zauważyłem żadnego grzania, ale sprzęt ma sporo wolnego miejsca, szczerze to nie postawiłbym czegoś co pobiera kilkaset watów w ciasnym kącie, ale to może tylko ja ;)
 

robsonrb

New member
jakie glosniki do yamahy 465

nabyłem tego ampli (model 465) z dvd 663 i teraz szukam głośniczków w cenie max do 1700 zł.
na razie pod uwage biorę:
JAMO S606
TAGA TAV-606 + TSW-90
TAGA Harmony TPS - 500
czy ktoś użytkuje taki zestaw yamahy z którymś z powyższych zestawów głośnikowych? co doradzicie - może jakieś inne w podanej cenie?
- kolumny do pomieszczenia 30 m; wolna przestrzeń
 

killpit

New member
Jamo 606 za mocne do tego amplitunera raczej w gre wchodza Jamo 506 + sub niestety 200 w kpl. jest dosc cienki ale przy dobrym skalibrowaniu potrafi nawet niezle oddac swoje mozliwosci.Taga w porownaniu do Jamo to raczej daleka droga natomiast mozesz jeszcze w dobre cenie kupic Whardefale CR40 całkiem niezle miekkie brzmienie i 5lat gwarancji daja:wink:
 

robsonrb

New member
znalazłem jeszcze taki zestaw za 1350 zł Magnat 1000 set 5.0; miałem już kiedyś magnaty i byłem bardzo zadowolony ale nie wiem czy te będa pasowały - parametry frontowych:
MAGNAT Monitor 1000

  • <LI class=MsoNormal>3 way floorstanding speaker double-bass <LI class=MsoNormal>Wymiary 210x950x320 mm <LI class=MsoNormal>Moc nominalna 170W
  • Moc max 360W
 

killpit

New member
Magnat Monitor sa to gł. z najnizszej serii tej firmy i szczerze mowiac poza subwooferami dosc kiepsko wypadaja,poszukaj jeszcze Heco Victa dosc udana seria jak na tanie gł. (swietny subwoofer jest z tej serii)
 

robsonrb

New member
ok dzięki wezmę je pod uwagę i posłucham w sklepie

odsłuchałem paru zestawów głosników i mój wybór padł na głośniki MAGNAT Supreme:
przód - supreme 1000
centralny - sureme 250
tył - supreme 100
mam nadzieję że to dobry wybór : ) i sprawdzi sie z tym ampli(bo słuchałem z onkyo o podobnych parametrach co yamaha 465); jeszcze nie kupiłem więc jeśli ktoś miałby jakieś sugestie.....:hmm: to bardzo proszę i dziękuję
 
Ostatnia edycja:
Do góry